Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hanyan vagytok benne biztosak...

Hanyan vagytok benne biztosak hogy nem a pokolba kerültök es miert?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 13:56
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
azert kerdezem mert ha tegyuk fel a lekunk örökké él, akkor gondolom senkinek se mindeggy hol fog lenni.
2011. febr. 14. 13:58
 2/32 A kérdező kommentje:

azert is irtam ki ezt a kerdest, mert ezt olvastam: [link]

es nagyon nagyon elgondolkoztatott hogy mi van akkor ha ez igaz, es ezzel eggyutt az is ami a bibliaban van irva a pokolrol peldaul. koszonom a valaszokat elore is

2011. febr. 14. 14:02
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A biblia szerint Isten Szelleme bizonyságot tesz a mi szellemünkkel együtt,hogy Isten gyermekei vagyunk.Róma 8.16.

Mivel Jézus helyettem halt meg,én pedig elfogadtam Őt megváltómnak,nem megyek a pokolba!Az üdvösség hit által van,tehát aki nem biztos a dologban ,az bajban van!

2011. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Én abban vagyok biztos, ha létezik, akkor a Pokolba kerülök.
2011. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
ha tudnad milyen a pokol biztosan nem mondanad..
2011. febr. 14. 14:56
 6/32 anonim ***** válasza:
Nem vagyok zsidó, így hát eleve nem kerülhetek a pokolba.
2011. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Jaj, kérdező, ne dőlj be ilyeneknek! A poklot az emberek ijesztgetésére és megfélemlítésére találták ki. Hogy engedelmességre neveljék őket. Az egyik legrégebbi trükk, és máig működik: Az az ember, aki fél, mindent megtesz amit mondunk, hogy elkerülje a félelme tárgyát! (régen pokol, ma terrorizmus...)

a cikkről pedig lerí, hogy hitelesnek álcázott kamu az egész. Ha jobban belegondolsz, ilyet te is tudsz írni, keresel hozzá néhány képet, és máris kész.

2011. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Én biztos vagyok benne, hogy minden elhunyt ember a pokolra kerül, ugyanis a pokol és a sír váltofogalmak a Bibliában!


A második halált, avagy a kárhozat halálát a keresztények általában örökkévaló gyötrelemnek hiszik a középkorban kialakult egyházi tanítás nyomán. A lélek halhatatlansága eszméjének következményeként jött létre ez az elgondolás. Ha ugyanis a lélek különválik a testtől a halál pillanatában, és mint halhatatlan és elpusztíthatatlan valami létezik tovább, akkor valóban nemigen lehet mást elképzelni a kárhozat büntetéseként. Ez a felfogás azonban Isten jellemére vet árnyékot és azon túl az egész megváltási tervre is! Mert jogos a kérdés: Ilyen engesztelhetetlen bosszút vagy megtorlást alkalmaz a szeretet Istene? A megváltottak öröme pedig egy ilyen borzalmas háttéren fog megvalósulni? Élvezni fogják az üdvösség javait egykori embertársaik, netán családtagjaik örökös kínjainak a tudatában?


A Biblia azonban – hála Istennek – semmi ilyesmit nem tanít. A kárhozat ítélete – amint a "második halál" kifejezés is utal erre – örök megsemmisülés, az élet jogának elvétele egy világosan indokolt ítélethirdetés nyomán. Ez súlyos, tragikus vég és igazságszolgáltató büntetés, de mégis a lehetséges legirgalmasabb dolog, ami a gyógyulni nem akaró, bűneikben megkeményedett emberekkel történhet. Íme, néhány világos ige:


"Egy kevés idő még és nincs gonosz, nézed a helyét és nincsen ott. Elmúlt és ímé nincsen! Kerestem, de nem található!" (Zsoltárok 37:10, 36)


(Akik az utolsó ítéletkor isznak Isten "haragpoharából",) "olyanok lesznek, mintha nem lettek volna" (Abdiás 1:16).


Végül maga a pokol (sír) és a halál is örökre megsemmisülnek a végső ítéletvégrehajtás pusztító lángtengerében – mondja ez az ige, jelképes beszéddel, mintegy megszemélyesítve a poklot (sírt) és a halált:


"A pokol (sír) és a halál vettetnek a tűznek tavába, ez a második halál, a tűznek tava" (Jelenések 20:14).


Ezután rögtön az újjáteremtett föld látomása következik a bibliai leírásban, azzal a bejelentéssel, hogy ott minden újjá lesz, és hogy ott "semmi elátkozott nem lesz többé" (Jelenések 22:3).


Remélem minél többen részesek lehetünk ebben!


Üdv. Péter

2011. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Péter nem kerül mindenki a pokolba. "..Aki győz annak nem árt a második halál." - Jelenések 2:11


"És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték." - Jelenések 20:15


"...inkább annak örüljetek, hogy a nevetek fel van írva a mennyben." - Lukács 10:20


A Hádész és a Pokol 2 különböző hely.De mi nem kerülünk a Hádészba oda csak az Ószövetségben kerültek.

2011. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

A Zsoltárok 37:10-ben nem a Sátánra gondolt, mivel a Sátán hamis próféta stb. örökkön örökké gyötrődnek a tüzes és kénes tóban.


Példabeszédek 10:7 "..a bűnösök neve semmivé lesz." Itt emberekről van szó és nem a Sátánról.

2011. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!