Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a hívőkről, akik egy Istennőt és egy Isten tisztelnek?

Figyelt kérdés

Manapság ismét terjedőben van az a "pogány" nézet, hogy az Istenség egyszerre férfi és nő is - nem az antropomorfizmus szintjén, hanem mint két princípium, ami az Egyet alkotja.

Mégis, azt veszem észre, hogy ha valaki azt mondja, hisz az Istennőben, máris úgy néznek rá, mint valami fanatikus szektásra, merthogy Isten csak férfi lehet...


Mi a ti véleményetek? Nem keresztény térítést és magyarázatot kérek arról, hogy miért is fogunk Pokolra jutni, hanem értelmes véleményt.


2011. febr. 18. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Muszlim vagyok, és nem keresztény.


Isten egy és oszthatatlan. Nincs neki neme. Amiről te beszélsz az többistenhit, és bálványimádat. Lehet hogy nem fanatikus szektás az aki ebben hisz, de mindenképp politeizmus. Nem lehet két isten, sem egy ami osztható 2, vagy 3 vagy akár hány részre.

2011. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vallásszabadság van, mindenki abban hisz, amiben akar. Egy ember hitét magánügynek tekintem, amíg nem akar engem is "téríteni".
2011. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első, tudtam, hogy ebbe fognak belekötni :)


DE! A nap, ami egy, nem osztható nappalra és éjszakára? Az emberiség, ami egy, nem osztható férfira és nőre? Az atom, ami egy, nem osztható protonokra és neutronokra?

Vagy a fehér szín, ami szintén egy: nem foglalja magában az összes többi színt?

2011. febr. 18. 09:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz az teremtett, és a teremtett dolgok felépítéséből nem lehet hasonlatot húzni a Teremtőre. A teremtett dolgok térbeliek, a Teremtő pedig nem. Ezért a teremtett dolgok oszthatóak, a Teremtő pedig nem. A szentháromság is pont ezért egy kitaláció.
2011. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, hogy a Teremtő nem osztható? S ha Isten maga a mindenség, akkor épp annyi részre osztható, ahányat teremtett.
2011. febr. 18. 09:43
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ez az istennőzés egy newage-es, nőimagazin-ezotériás üzlet. Lehet benne hinni, másnak nincs köze hozzá, de azért elég sokat elárul a hívőről.
2011. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Én gyermekkoromban sokat olvastam a vallásokról, és tulajdonképpen azóta vélem így - semmi közöm az ezotériás hülyeségekhez. Nyilván sokaknak igen, de nem lehet másra számítani, ha először nyílik lehetőség olyan dologról beszélni, amit előtte több száz évig halállal büntettek.
2011. febr. 18. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Isten se nő, sem férfi! Ő mindenek felett áll! Ez olyan mint amikor a pék süt 2 féle sütit, egy mogyoróst meg egy almást.És a sütik azon veszekednének, hogy a pék most mogyorós, vagy almás, netán mogyorós-almás?:D

1. Mondd: "Ő Allah, az Egyetlen,

2. Allah, minden (örökké létező és abszolút) fenttartója, (Aki önmagában létezik és nem szorul senkire.)

3.Nem nemzett, és nem lett nemzve,(nincs szülője vagy leszármazottja,sem semmilyen rokona, sem senki aki társa lenne az Ő kizárólagos uralmában.)

4. és nincs semmi, ami hasonló Hozzá." (Allah teljességgel különbözik a teremtéstől,és igaz valójában nem is vagyunk képesek felfogni vagy mesimerni Őt)


Korán, 112.Szúra- Az őszinte hit

2011. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod, hogy a Teremtő nem osztható?"

Onnan, hogy csak az osztható ami térbeli.

Isten pedig nem térbeli. Azért nem térbeli, mert akkor oka lenne a létezésének, mint a többi térbelinek. Vagyis nem lenne Isten.

2011. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon embercentrikusan gondolkodsz :)

A fehér szín nem szín, mert visszaveri az összes színt. Szóval visszaveri az összeset és nem lehet mondani rá, hogy piros v kék, mert az nem szín.. mégis az egész szín alkotja.

A szín az egy elem. De a színeket sem lehet felosztani férfira és nőre, ugyanúgy Istent sem. Mert Isten nem Földi, anyagi élőlény, hogy neme legyen. A nemeket is ő teremtette, hogy a lények tudjanak szaporodni, kölcsönösen segítsék egymást, utódokat nemzeni.

2011. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!