Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Démonok és bukott angyalok...

Démonok és bukott angyalok közötti különbség?

Figyelt kérdés
A 23 perc a pokolban című elődadásban az előadó azt mondja, amikor megjárta a poklot, démonok és bukott angyalok is voltak ott, mint szörnyek, kínzók. A kettő nem egy, de hosszú lenne elmagyaráznia miért. Én azért mégis meghallgatnám egy hozzáértőtől.
2011. márc. 2. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az a különbség,hogy a bukott angyaloknak van "testük" persze nem olyan mint a földi embereknek, a démonoknak pedig nincs -> démonok emberben érzik jól magukat.


Én így tudom ha nem így van írjatok :)

2011. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja hogy a bukott angyalok azok akik le lettek vettetve a mennyből a démonokat pedig a sátán teremtette.
2011. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

én is azt hittem, hogy ugyanaz, de akkor ezek szerint nem? :S

A sátán nem tud teremteni, csakis Isten egyedül.

2011. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De akkor a démonok honnan jönnek? Úgy értem teremtett lények ők is? De ha teremtett lények a démonok, akkor teremtésüktől fogva gonoszak?
2011. márc. 3. 18:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Olyan sincs, hogy valakit Isten gonosznak teremt. Nem lehet, hogy valami fordítási hiba? :S
2011. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én ezt már nem értem. Mert ha a démonok nem egyenlők a bukott angyalokkal, nem a Sátán teremtette őket, és nem is az Isten - mert miért teremtene gonoszat - akkor honnan származnak, ha gonoszak, és emberek testét szállják meg?
2011. márc. 4. 16:49
 7/18 anonim ***** válasza:

Júdás levele 6 szerint: "Azokat az angyalokat is, akik nem becsülték meg a maguk fejedelemségét, hanem elhagyták saját lakóhelyüket, örökkévaló bilincsekben és sötétségben tartja fogva annak a nagy napnak az ítéletére."

Isten jónak teremtette az angyalokat, de közülük egyesek elhagyták azt a szolgálatot, amire Isten rendelte őket, és így váltak gonoszakká.

A pokolban nem démonok fogják kínozni az oda kerülőket, hanem kívülről a tűz, belülről pedig férgek. (Mk 9:43-48)

2011. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A "Sátán"meg a "démonok" lezuhanását szimbólikusan kell értelmezni.a Bibliai írók megszemélyesítették ezt az egész dolgot.arról van szó,hogy a fényből ki kellett válnia a sötétségnek,hogy egyensúlyba kerüljön a mindenség,mert semmi sem létezhet az ellentéte nélkül.ezt a teremtő intézte így tudatosan,de inkább úgy mondanám,hogy "kénytelen" volt,mert ez egy logikus törvényszerűség.különben már rég eltörölt volna minden fájdalmat,sötétséget,betegséget,mindent amit az ember démoni eredetűnek hisz.de nem teszi,mert ezekre a dolgokra mind szükségünk van a fejlődéshez.és nincs olyan,hogy egy teremtett lény a kezdettől fogva gonosz,és a Sátán meg a Démonai nem is létezik úgy mint gonosz lény.mindenkiben megvan a fény is és az árnyék is,mint egymást kiegészítő ellenerők,és ez így van rendjén,mert csak így lehet szabad akaratunk,és választási lehetőségünk a kettő között.

a videót egyébként én is láttam,és óva intelek azoktól az emberektől,akik félelemkeltéssel,ördöggel,démonokkal akarnak manipulálni másokat,mert bizony mondom,nem a szeretet útján járnak,hanem az önzést,és a hatalomittasságot választották.

2011. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor a gonosszá vált angyalok a bukott angyalok, és ők egyenlőek a démonokkal? Vagy démonok nincsenek is, csak ember által kreáltak - tehát fiktívek?
2011. márc. 5. 20:35
 10/18 anonim ***** válasza:

igen, a démonok emberek álltal kreáltak.ettől függetlenül lehetnek megteremtettek,ily módon valóságosnak megéltek,ha az illető elég ideig és elég erősen hisz bennük,mert a hitnek teremtő ereje van.ezért kell meggondolni,miben hiszünk,és kinek mit hiszünk el.

"legyen nektek a hitetek szerint"-mondta Jézus.

tudod, a szeretet ellentéte a félelem,ami az ember egyedüli és legnagyobb ellensége.mert az ember szeretet, és nem félelem.ugyanígy vannak más teremtett lények is ezzel,pl.angyalok,én hiszem,hogy létezhetnek,mint ahogy sok más lény létezik amit a teremtő alkotott.tehát egy angyal,vagy szellem,vagy akármilyen lény is lehet gonosz,ugyanúgy mint az ember,ha a félelem eluralkodik rajta.ebből a szeretettel ellentétes erőből ered a gonoszság.

2011. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!