Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg vannak olyan emberek,...

Tényleg vannak olyan emberek, akik elhiszik?

Figyelt kérdés
Hogy Jézus feltámadt? Olyan elő ember nincs és nem is volt, aki feltámadt volna! Ez egyszerűen képtelenség! Ráadásul semmi bizonyíték nincs rá! A követői miatt találták ki, hogy ezzel higgyenek benne.
2011. márc. 4. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ja.És majdnem mind hagyta,hogy kivégezzék emiatt!Kivéve Jánost,aki természetes halállal halt meg.
2011. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Amíg bizonyítékokat keresel nem fogod megérteni. Csak és kizárolag hittel tudod elérni Istent,megérteni az Ő dolgait.


"A Hit pedig a remélt dolgokban való bizalom,és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés." - Zsidókhoz írt levél 11.rész 1.vers


Hit által tudsz meggyőződni arról,hogy amit nem látsz az létezik.


Én hiszek benne.Isten többször megmutatta nekem hatalmas kegyelmét,szeretetét,szabadítását,gyógyítását. Nálunk a gyülekezetben vannak olyan emberek akiket Isten rákos daganatból gyógyított meg. Nem kezelték semmivel,imádkoztunk érte és meggyógyult.

2011. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Érdekes a felvetésed. A Bibliában ugyanis nem csak Jézus feltámadásáról olvashatunk, hanem jópár ember feltámadásáról: Elizeus feltámasztotta az özevagyasszony fiát, Jézus feltámasztotta Lázárt, Pál apostol Eutikhust, sokan feltámadtak Jézus halálakor is.


Én úgy gondolom, ha valaki hisz abban, hogy Isten az élettelenből élőt teremt, akkor a feltámadásban is hisz.


Üdv. Péter

2011. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Eleve aki elhiszi hogy van Isten, és ő teremtette a Földet, meg az embereket, abból én bármit kinézek... De amúgy meg nem mindegy ki mit hisz? amíg nem akarnak engem megtéríteni, addig az ő magánügyük.
2011. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

"Nálunk a gyülekezetben vannak olyan emberek akiket Isten rákos daganatból gyógyított meg. Nem kezelték semmivel,imádkoztunk érte és meggyógyult."


Azért ezzel ne viccelődjünk már. Két családtagom is hosszú szenvedés után halt meg rákban. Pedig nagyon jó emberek voltak, akik semmiképp sem ezt érdemelték. Komolyan, mert nem volt imádság (vagyis 1-2 ember hisz a családban, ők biztosan imádkoztak), ezért ők kevesebbet értek? Ilyen lenne az irgalmas isten?

Nem hiszek ebben az egészben. Ha mégis létezik, akkor sem fogok behódolni neki, csak azért, hogy aztán cukormáz legyen.

Csak az számít amit teszek, és az, hogy ez jó legyen. Ehhez nincs szükségem semmiféle felsőbb hatalomtól való félelemre. Ha tényleg jó azaz isten, akkor lényegtelen, hogy hiszünk-be benne, elmegyünk-e a pénzéhes pedofil pap miséjére minden vasárnap, mert csak azt nézi hogyan cselekszünk.


Félreértés ne essék, felőlem mindenki abban hisz, amiben akar. De butaságok azért nem kell írni.

2011. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 yuda ***** válasza:
91%

Én hiszek benne, és akit érdekel zanzásítva leírom:

Én sem hittem, míg egyszer olyan embertől hallottam, aki valódi hívő volt, meg is élte a hitét és olyan vonzerőt éreztem akkor életemben először Isten felé, ami borította az egész eddigi teóriámat, ami egyébként hasonló volt, mint a tiéd most.


Amit akarok ezzel mondani: sose mond azt, hogy sosem :)

Nem tudhatod mit hoz a holnap, csak remélni tudom hogy sok jót mások számára, mert az is Isten egyik igéje: nem mindenkié a hit...sajnos. :(

2011. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, az egy nagyon szűk világnézet, ami neked van. Sokat kellene olvasnod, több fizikát, megtudnád, hogy az anyag energiává válhat, az energia meg anyaggá. És vannak olyan lények, akik energiából vannak, és tudatuk van. Szóval a világ nemcsak széltében és hosszában végtelen, hanem a halmazállapotában is. Nyisd ki az agyadat ilyen dolgok befogadására. Érdekes kis sztori itt: [link]
2011. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

Diplomás ember vagyok, és képzeld el, elhiszem!!S nemcsak én, hanem még jó páran azok közül, akik tettek valamit az emberiségért, akik nélkül jóval szegényebb lenne az emberi tudás és kultúra ezen a világon.Néhányat kiemelve közülük:

hívő volt Isaac Newton, aki fölfedezte a gravitáció és a dinamika törvényeit. Ezt írta: „Megingathatatlan a hitem a Bibliában, mint Isten Igéjében."

Hívő volt Louis Pasteur, a mikrobiológia és bakteorológia tudományának megalapítója, szilárdan hitte, hogy „a tudomány közelebb viszi az embert Istenhez".

Hívő volt J.C.Maxwell, az elektromágneses elmélet és a téregyenletek megalkotója.

A fentieken kívül még sok hívő tudós ismert, például: Fleming, az elektronika úttörője, aki ezt írta: „Bőséges bizonyíték van arra, hogy bár emberek írták, a Biblia nem az emberi elme terméke. Emberek megszámlálhatatlan sokasága mindig is úgy tisztelte, mint a világegyetem Teremtőjének hozzánk intézett üzenetét." További hithű tudósok: Lister, aki feltalálta a steril sebészetet, Simpson, aki feltalálta az érzéstelenítést. Babbage (számítástechnika), von Braun (űrrakéta), Euler (differenciál- és integrálszámítás), Mendel (genetika).

S hitt Istenben, Jézus megváltó munkájában és a feltámadásban Kepler, Ampere, Rutherford,(fizikai Nobel-díj 1908),Sabatier (kémiai Nobel-díj 1912), Max Planck (fizikai Nobel-díj 1918.)Lehetne sorolni bőven világhírű művészeket, politikusokat, sok államférfit, egyszerű emberek sokaságát.Tudod, hogy melyik az a könyv, amit a legnagyob példányszámban adtak el a világon? A Bilia. Nem véletlenül."Istennek minden szava színigaz."(Példabeszédek 30:5/a)

Nem tudom, hány éves vagy, de biztos nem vagy elég bölcs, ha kigúnyolod kérdésedben a keresztényeket. S még egy adalék:zuhanó repülőgépen nincs ateista!Mint ahogy halálos ágyon se nagyon.Azt kívánom, hogy ne akkor ismerd meg a Megváltót, hanem életed korábbi szakaszában, amikor még lesz időd élni közösségben Vele!

2011. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Két parányi, ficánkoló sejtből lettél az, aki vagy. Ezt elhiszed? Ez talán kisebb csoda volna, mint a feltámadás?
2011. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Hát tesó vagyunk így egy néhányan, nem is kevesen. Sőt kapaszkodj meg, én még azt is elhiszem, hogy manapság is történnek ilyen csodák. Tudod Istennek semmi sem lehetetlen.

[link]

[link]

2011. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!