Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mondasz amikor imádkozol?

Mit mondasz amikor imádkozol?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ami a szívedet nyomja, amit Istennek el szeretnél mondani! Neki mindent el lehet! Ha komolyan gondolod, akkor tudni fogod, hogy meghallgatott. És ez nem azt jelenti, hogy azt is teszi, amit kérsz! Ő tudja, mi a legjobb Neked, hiszen a teremtménye vagy. Ezért csak akkor lehetsz igazán boldog, ha az Ő útját járod!


Ja, és az imádság nincs pózokhoz és testhelyzetekhez kötve! Persze, megtiszteled vele Istent, ha letérdelsz, de akár fekve, ülve, állva, munka közben, buszon.....

2011. márc. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


A második hozzászóló gondolatát szeretném folytatni. Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés. A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban.


Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről:


"Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz, aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6).


Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek: A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett, Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal, a Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése, és végül kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe.


Üdv. Péter

2011. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy senki sem a kérdésre válaszolt csak taglalta hogy mi az ima és hogy miért csinálja más.

De ez is kedves.

Szóval én évről évre napról napra másért imádkozom mivel ember vagyok és fejlődök ,változok mint más.

De mostanában azért imádkozom Hozzá hogy vegye el az illúziót a szemem elől hagy lássam a teljes igazságot a teljes eredeti önvalómat hogy adjon válasz hogy valójában miért is létezem

és miért vagyok itt ebben az átmeneti anyagi világban ahol csupa szenvedés van amellett a morzsányi boldogság mellett ami jut.

S mivel napról napra fokozatosan jönnek a válaszok így egyre jobban érzem magam s közelebb vagyok Őhozzá.

S ezt kívánom Neked is. :-)

2011. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Többnyire hálát adok, és az Ő közelségéért imádkozom. És a kedvenc mondatom, amit Jézustól tanultam: LEGYEN MEG A TE AKARATOD. De ebben a mondatban akkor van erő, ha valóban így is gondolod.

Freya

2011. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén, leginkább akkor szoktam imádkozni, ha félek. Tudom, hogy nem csak ilyenkor kéne, de általában ilyenkor szoktam csak. Az a helyzet, hogy amúgy nagyon félős vagyok (felnőtt létemre), de éjjel, sötétben elég élénk a fantáziám (bár olyankor mindig attól félek, hogy ez nem csak a fantáziám), ezért ilyenkor kérni szoktam a Jóistent, hogy ne történjen semmi bajom. Kb. ezt szoktam mondani, amíg meg nem nyugszom annyira, hogy el tudjak aludni.
2011. márc. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Én férfi létemre és 33 éves vagyok de minden este lefekvés elött imátkozok.Én hiszek istenben és a feltámadásban.Mert tudom hogy isten van és segit.És ami a fontos sosem emlitem az istent mikor káromkodok.Ha valaki övele káromkodik azt nagyon de nagyon elitélem.Az elsö imám lefekvéskor MIAGYÁNK AKI A MENNYEKBEN VAGY,második a ÉNISTENEM JÓ ISTENEM és végül pedig AZ ISTENHEZ ÉS A SZÜLEIMHEZ ÉS A NAGYSZÜLEIMHEZ SZÓLOK.
2011. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az imát.
2011. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 obija válasza:

Szia!


Azon kívül amiről már írtak,vezetését kérem a napi teendőimről,(a válaszát a Biblia olvasásával értheted meg)

napközben sokszor "felnézek" és mondok egy köszönöm Uram,

az imádság olyan,hogy bármit elmondhatsz Istennek úgy és olyan szavakkal mintha a legjobb barátoddal beszélgetnél,neki azt is elmondhatod amiről még a barátoddal sem beszélsz. Amikor rosszat teszek bevallom neki,bocsánatot kérek és leteszem a keresztjéhez.

Biztos lehetsz benne,hogy Ő meghallgat és megsegít.

Ha gondolod,tudok neked nagyon jó könyvet ajánlani az imádságról.


Isten áldjon!

2011. márc. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!