Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak az ezoterikus...

Miért csak az ezoterikus oldalakon olvashatok angyalokról?

Figyelt kérdés
Szeretnék többet megtudni angyalokról,őrangyalokról, de keresztény oldalakon nemigen találok róluk információt, csak ezoterikus oldalakon, amiket viszont keresztényként nem szívesen látogatnék.
2011. márc. 20. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hm.. van két izgalmas regény, amit ajánlok figyelmedbe, Peretti könyvek. Angyalos démonos keresztényes krimi, semmi ezoterikus, sőt.

This Present Darkness

Piercing the Darkness

Nekem az eredeti van meg, de megjelentek magyarul is, azt hiszem [link]

2011. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet azért máshol is olvasni róluk:

[link]

[link]

Tény, hogy elhanyagolt téma, egyszerűen azért, mert szinte semmi biztosat nem lehet tudni róluk.

2011. márc. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Információszerzés előítélettel, azt fogja eredményezni, hogy kihagysz egy csomó mindent. Főleg ebben a témában.


A tudást úgy szerezheted meg, ha mindenhonnan beszerzed az összes fellelhető infót, aztán te magad válogatod ki, ami neked építő.


Először a bűntudatodat dobd el, bár nehéz lesz, beléd nevelték. Ismerős.


Így megy ez. Jó utat!

2011. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az angyalok Isten küldöttei, tehát csak úgy nem hívhatsz akárkit és nem beszélhetsz velük.
2011. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi infókat. Nincsenek előítéleteim,sőt olvastam régen ezoterikus könyveket is amiben szépen leírták, hogy milyen hókusz-pókuszt kell csinálnom, hogy kapcsolatba léphessek őrangyalommal akinek még a nevét is megkérdezhetem.Ez az életemnek abban az időszakában volt amikor a hit nem játszott központi szerepet az életemben. Úgy érzem, hogy az ilyen jellegű könyvek nem vittek közelebb Istenhez, sőt. Ezért írtam, hogy nem szívesen olvasnék ilyeneket.

Amit eddig megtudtam az angyalokról a következő:

-Akinek hite van, az bármikor kapcsolatba kerülhet az égiekkel, tehát az angyalokkal is,mert a HIT a szívnek a szeme. Ez az igazi benső látás

-egy embernek sokszor nem is egy hozzárendelt őrangyala van hanem akár több is, azaz az őrangyalaink változnak amint lelki növekedésünk ezt szükségessé teszi. Ahogy a tanárok is változnak attól függően, hogy ki milyen fokú iskolába jár.


Mi a véleményetek erről?

2011. márc. 21. 10:09
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg keveset lehet erről magyarul olvasni, más nyelven nem tudsz esetleg? Mindenkinek egy őrangyala van, aki jobbról súgja a jót, balról a Sátán súg, rosszat. Az a baj, hogy a bűnökkel az ember beszennyezi a lelkét és így aztán nem képes meglátni az angyalokat. Állítólag nagyon szépek, fényesek, az isteni liturgián ők is részt vesznek.
2011. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10:09


"Amit eddig megtudtam az angyalokról a következő:

-Akinek hite van, az bármikor kapcsolatba kerülhet az égiekkel, tehát az angyalokkal is,mert a HIT a szívnek a szeme. Ez az igazi benső látás"


Lehet akár így is, persze attól függ, melyik vallásban. A kereszténységben pl. semmi olyasmi nincs, hogy kapcsolatba kerülés égiekkel, meg a szív szeme. Ezek a fogalmak a kereszténységben nem léteznek. Az angyalok semmiféle szerepet nem játszanak a kereszténységben azon kívül, hogy a Biblia említi őket és ezzel sok bosszúságot okoz a teológusoknak.


"egy embernek sokszor nem is egy hozzárendelt őrangyala van hanem akár több is, azaz az őrangyalaink változnak amint lelki növekedésünk ezt szükségessé teszi. Ahogy a tanárok is változnak attól függően, hogy ki milyen fokú iskolába jár"


A házi készítésű magánvallásodban nyugodtan lehet így is, ezt se vitatni, se megerősíteni nem tudja rajtad kívül más.

2011. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"az isteni liturgián ők is részt vesznek"


Erről már én is olvastam.


"A házi készítésű magánvallásodban nyugodtan lehet így is, ezt se vitatni, se megerősíteni nem tudja rajtad kívül más."


Mi az a házi készítésű magánvallás? Arra gondolsz, hogy el kellene fogadnom egy bizonyos vallás tanait szőröstül-bőröstül és ne érdekeljenek az angyalok csak mert a Biblia nem ír róluk minden részletre kiterjedően?

Amúgy meg azt írtam, hogy "eddig ezt találtam"

Nem én gyártottam a házi "készítésű magánvallásomban".

2011. márc. 22. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!