Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bibliai jelenetet...

Milyen bibliai jelenetet ábrázol ez a kép?

Figyelt kérdés

[link]


Nem teljesen biztos, hogy bibliai, de úgy emlékszem.


2011. márc. 28. 16:33
 1/9 anonim válasza:
semmi köze a Bibliához szerintem
2011. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én tudom melyik ez !!!

ez az a jelenet mikor jönn a hal ör és kérdi " fiam mit fogtál e szép napom mire jozsuák :D -mondja ezt a harapos pontyot :D van folytáatás akit érdekel irjon :D

F/24

2011. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Deuterokanonikus könyvben van, tehát protestáns Bibliában nem találod meg.

Tóbiás könyvéből próbál szerintem egy jelenet lenni: [link]


Az nem stimmel viszont, hogy az angyalon a történet szerint nem látszott, hogy angyal, sima embernek tűnt.

De a kép készítőjének az értelmezése nyilván benne van, mert az olvasók meg tudják, hogy az Rafael. :)

2011. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi.. Nekem katolikus Bibliám van :)

De eddig azt hittem, hogy legalábbis a református Bibliával egyezik, csak esetleg kicsit más a nyelvezete. Mik azok amik a ref. Bibliából kimaradtak és miért?

2011. márc. 28. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Ószövetség hosszú évszázadok alatt alakult ki. Kétféle besorolása terjedt el: a palesztinai és az alexandriai kánon. Alexandriában a legtöbb zsidó görögül beszélt, itt a Septu Aginta, azaz görög fordítás terjedt el. Ebben van 7 plussz könyv, ezeket nevezzük deuterokanonikusnak. (És van néhány betoldás más könyvekben a másik változathoz képest.) Isteni sugalmazásukat bizonyos körökben megkérdőjelezték/zik. Így a protestánsok is. Ők a palesztin kánont használják, a katolikusok és az ortodoxok az alexandriait. Nyilván a kereszténység első századaiban görög nyelve miatt terjedhetett el hamarabb. Később aztán a plussz könyvek némelyikének is megtalálták a héber eredetijét, tehát ezeket sem a semmiből halászták...

A deuterokanonikus könyvek a következők: Tóbiás, Judit, 1-2 Makkabeusok, Báruk, Bölcsesség, Sirák fia.

2011. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha ezeknek is meg lett az eredetije, akkor a protestánsok miért nem fogadták el?
2011. márc. 29. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyiké lett meg, de mivel páré megvan, valószínű, hogy mindnek volt. Kérdezd a protestáns teológusokat, nem tudom. :)
2011. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te katolikus vagy? :)
2011. márc. 29. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerinted? :)

És még mielőtt megkérdeznéd, teológiát tanulok. :)


Egyébként református voltam életem első 22 évében, de akkor még nem tanultam teológiát. :)

2011. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!