Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik az állatokkal a...

Mi történik az állatokkal a halál után?

Figyelt kérdés
(ha van lekük egyáltalán
2009. febr. 27. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Olvasd el Szabó Magdától a Szigetkéket.

olyasmiról szól, hogy az állatoknak is van egy Mennyországféléjük, ahol békében, félelem nélkül, szeretetben élnek tovább. nagyon megható olvasmány.

2009. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Egy definíció: a Biblia nem azt mondja, hogy nekünk, vagy az állatoknak "lelkünk van", hanem mi magunk vagyunk a lelkek. Az állat is (élő)"lélek", az ember is (élő)"lélek".

Tehát nem mindegy, hogy bírtokolsz valamit, vagy Te magad vagy az a valami! Ezért is van a magyar nyelvben az a kifejezés, hogy ebben és ebben "a faluban (pl.) 3000 ezer lélek él"

Ezért egyértelmű, hogy a lélek nem halhatatlan, mert ha meghal az élő állatt, vagy ember, akkor "holt lélek" lesz a Biblia szerint. A többi már görög/római filozófia.

2009. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer ezt találtam erről:

[link]

2009. febr. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
az állatoknak nincsen lelke , ha meghalnak akkor....nemtudom mi lesz, de sztem semmi, nem kerülnek sehova, eltünnek
2009. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezt lepontozták: "02-28 00:49", azok sem tudják megcáfolni, mert történetesen ebben biztos vagyok.
2009. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

02-28 00:49-es

a Biblia nem azt mondja, hogy az Isten lehelt egyet a lelkéből és lettek az élőlények, hanem azt, hogy miután megformálta az embert, és élet lehelletét lehelte az orrába ("Azután megformálta az Úristen az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte orrába. Így lett az ember élőlénnyé."), tehát az ember nem lehet maga a lélek, ráadásul a lélek nem egy időbe zárt valami, ami meghal.

amúgy nem tudom, hogy az állatoknak van-e lelkük. úgy gondolom, hogy valami van bennük, mert a gondolkodád, és az érzelmek kizárják azt, hogy csak biológiai robotok legyenek. szerintem valahogy így van ez, de nem tudom

2009. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Prédikátor 3:19, 20 kijelenti:

"Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza."

2009. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

a Biblia nem azt mondja, hogy az Isten lehelt egyet a lelkéből és lettek az élőlények, hanem azt, hogy miután megformálta az embert, és élet lehelletét lehelte az orrába ("Azután megformálta az Úristen az embert a föld porából, és élet leheletét lehelte orrába. Így lett az ember élőlénnyé."), tehát az ember nem lehet maga a lélek, ráadásul a lélek nem egy időbe zárt valami, ami meghal.

amúgy nem tudom, hogy az állatoknak van-e lelkük. úgy gondolom, hogy valami van bennük, mert a gondolkodád, és az érzelmek kizárják azt, hogy csak biológiai robotok legyenek. szerintem valahogy így van ez, de nem tudom



"7 És ekkor Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké." (1MÓZES 2:7). Így írja szó szerint a Biblia, a Károli fordítás is. Vagyis nem lelket "kaptak", hanem Isten által élő lélekké lettek! Nagy különbség. A beszámoló nem mondja, hogy Isten halhatatlan lelket plántált az emberbe. Azt mondja, hogy amikor Isten ereje energiával töltötte meg Ádám testét, az „élő lélekké lett”. Tehát maga az ember a lélek. Nem mondhatjuk, hogy lelke van.


Csaknem minden vallás azt tanítja, hogy az embernek halhatatlan lelke van. A New Catholic Encyclopedia azt mondja, hogy a lelket „Isten teremtette és a fogantatáskor öntötte azt a testbe”. Azt is mondja, hogy a halhatatlan lélek tantétele a kereszténység vallásainak „egyik sarokköve”. Hasonlóképpen „a muzulmán felfogás azt tartja — jelenti ki a The New Encyclopædia Britannica —, hogy a lélek abban a pillanatban jön létre, mint a test; ezért saját élete van, s a testtel való egyesülése csupán ideiglenes állapot.”

Az ilyen vallások hiszik, hogy a halál pillanatában a lélek elhagyja a testet és örökké él, mivel a sorsa a mennyei áldás, a tisztítótűzben való ideiglenes tartózkodás, vagy a tüzes pokolban való örök gyötrelem. A halált a szellembirodalomban való örök élet kapujához vezető útnak tekintik.


Hinduk, buddhisták és más egyének a lélekvándorlásban hiszenk. Ez magában foglalja azt a hiedelmet, amely szerint a halál alkalmával a lélek újra testet ölt, egy másik emberként vagy egy másik élőlényként születik újra.


De mi van akkor, ha az embereknek nincsen halhatatlan lelkük? Mi történik akkor, ha a halál nem „isteni előléptetés”, és nem az örök szellemi élethez vagy a reinkarnációhoz vezető közvetlen kapubejárat mindazok számára, akik meghalnak? Nos, akkor a halhatatlan lélekben való hit helytelen irányba vezeti az illetőt.

Pontosan erről szól a Biblia!


A Biblia sehol se mondja, hogy Ádám valamelyik része halhatatlan lett volna. Éppen ellenkezőleg, létezése feltételhez volt kötve, az Isten törvénye iránti engedelmességhez. Ha megszegi azt a törvényt, mi történik vele? Örök élet vár rá a szellembirodalomban? Egyáltalán nem. Inkább: ’bizony meghal’ (1Mózes 2:17). Visszatér a porba, amelyből vétetett: „Por vagy te, és a porba térsz vissza” (1Mózes 2:7; 3:19). Ádám nem létezett, mielőtt megteremtették, és azután sem létezhetett, miután meghalt. Ezért csak két dolog között választhatott: 1. engedelmesség és élet, vagy 2. engedetlenség és halál. Ha Ádám nem vétkezik, örökké élhetett volna a földön. Sohase ment volna az égbe.


Ezek talán kicsit érthetőbbé tették a Biblia tanítását.

Igen a Biblia szerint az állatok is "lelkek", csakúgy mint az ember. Valaki előttem idézte azt a verset, ami erről szól: "egyenlő végük van..."

A Biblia azt is kimutatja, hogy a lélek halandó. Igen, meghal. „Az ilyen lélek irtassék ki az ő népe közül” (3Mózes 7:20). „Egyetlen holt lélekhez se közeledjen” (4Mózes 6:6). „A mi lelkünk haljon meg” (Józsué 2:14). „Bármely lélek, amely nem hallgat a Prófétára, teljesen ki lesz irtva” (Cselekedetek 3:23). „Minden élő lélek meghalt” (Jelenések 16:3).

"Amely lélek vétkezik, az fog meghalni" (Ezékiel 18:4)


A New Catholic Encyclopedia elbagatellizálja a dolgokat, amikor ezt mondja: „Az a nézet, hogy a lélek a halál után tovább él nem figyelhető meg könnyen a Bibliában.” Sokkal szabatosabb lenne úgy fogalmazni, hogy a lélek halhatatlanság-doktrínája egyáltalán nem található meg a Bibliában! Ez az enciklopédia elismeri: „Maga az emberi lélek fogalma nem ugyanaz az Ósz[övetségben] mint a görög és modern filozófiában.”


De a kérdésre is válaszolva: rendkívül érdekes, hogy az ember nem az egyetlen, aki maga a lélek. Az 1Mózes 1:20 elmondja, hogy egyik teremtési korszakban Isten így szólt: „Pezsdüljenek a vizek élő lelkek nyüzsgésétől.” Úgy bizony, a halak is lelkek! Egy másik teremtési korszakban Isten arra utal, hogy a ’háziállatok, a mozgó állatok és a vadállatok’ mind lelkek! (1Mózes 1:24; vö. a 3Mózes 11:10, 46; 24:18; 4Mózes 31:28; Jób 41:21; Ezékiel 47:9). Tagadhatatlan, hogy a Biblia az állatokra is, mint lelkekre utal, így aztán, mivel tudjuk, hogy a lélek halandó, nem kérdés hogy mi lesz velünk. Csak az ember esetében más remények is vannak.

2009. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!