Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Decemberbenmerítkeztem be....

Decemberbenmerítkeztem be. Utána 1-2 hónap CSODÁLATOS volt, utána hirtelen eltűnt mindez, és nemtudok mitcsinálni, olvasokbibliát, imádkozok, demegint játékokban keresem a boldogságot,7éve gyötör az önkielégítés, és mindigujra megteszem. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Érzem, Isten még most is megbocsát, nem mondott le rólam de utálok fájdalmat okozni neki,és tényleg 7-8 naptól tovább nem birom ki "azt"
2011. ápr. 7. 19:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a sok egybeírásért, de 25ödszörre engedte feltenni a kérdést mert mindig sok volt a karakter
2011. ápr. 7. 19:06
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Azt tudnod kell, hogy Isten nem csak akkor van velünk, amikor mi azt érezzük. Megígérte, hogy velünk lesz minden napon a világ végezetéig, és ez így is van. Adj hálát azért a CSODÁLATOS időszakért, és köszönd meg, hogy most is Veled van, amikor nem érzed. Kérheted, hogy ha lehet, ha az akaratába belefér, érezhesd újra. Néha csak próbára tesz, hogy az "érzelmi/érzeti szárazság" idején kitartasz-e mellette.

"Az"... Hát az egy nehéz dolog. Főleg, ha sok éve tartósan szokásoddá vált. Nehéz leállni róla, függőség. Légy türelmes Magaddal, és küzdj ellene. És ha újra megteszed, tudj megbocsátani Magadnak, ahogy Isten is megbocsát Neked. Kérj tőle erőt a probléma leküzdésére.

Nagyon bölcs tanácsadóm azt mondta, hogy ha rámjön "ez" a dolog, akkor szinte mindegy mit, csináljak helyette bármi mást, ami eltereli a figyelmem, és leköti az energiáim. Ilyenkor néha elhúzok bicajozni, olvasok valami izgit, megnézek egy jó filmet, eszem egy csokit, valami ütős zenét hallgatok, akármi. Imádkozni is lehet ilyenkor, de ritka az, hogy megy. Nem baj, a lényeg az, hogy nem szabad belemenni a kísértésbe.

A kísértő, a gonosz módszere az, hogy bekopogtat az ajtódon, aztán beteszi a kisujját, majd mire feleszméltél, már bejött teljesen és bármit megtehet Veled. NEM SZABAD kinyitni neki az ajtót. Már a kopogásán hallod, hogy ő az, egyszerűen ne engedd be, rá se nézz. Tudd, hogy ott van, csípd nyakon, mondd meg neki, hogy "tudom, miért jöttél, de nem foglak beengedni". És ne is engedd. Amikor már egy pici csábító fantázia vagy gondolat elkezd birizgálni, mondd ki Magadban, hogy "aha, megvan, elcsíptem", és gondolj másra. Ne adj neki esélyt. És ha mondjuk olyan képet, filmet, bármit látsz, ami beindít valamit, kapcsold el, hagyd ott. Arra van kitalálva, hogy rosszba vigyen.

Fontos, hogy tudatosítsd, hogy mi a helyzet, szemet sem hunyhatsz. De légy határozott. És ha elbuksz, ne ess kétségbe, ne hidd, hogy lehetetlen eset vagy. Amit mi elrontunk, csak oda kell adni Istennek, hogy megjavíthassa, Ő még meg tudja, ha mi nem is. Csak Neki kell adni és kérni, hogy segítsen.

Kitartás, és próbálj örülni mindannak, ami eddig történt Veled, és előre megköszönni a sok ajándékot, amit még kapni fogsz.

Isten áldjon!

2011. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%
Rá se ránts, vagy ránts rá, a te dolgod ha az istenednek nem volt bűntudata a fiát a kínhalálba küldeni, neked se legyen ennyi miatt.Utálsz fájdalmat okozni?? Szerinted tudja egy isten mi a fájdalom, át tudja érezni az emberi létet, ami tele van gyötrelemmel?? Minden titka a mértékletesség, és nem az, hogy ha homokba dugom a fejem, mert attól még a vágy benned marad, ami teljesen természetes, hisz ösztönlények vagyunk részben,fizikai testtel. Ez az Isten félelem, amit egyesekbe belenevelnek számomra már felháborító, hogy félned kell azt, aki elvileg életet adott neked és részvét nélkül Pokolba zár egy örökkévalóságon keresztül, ha ebben a zavaros földi kavalkádban a sok ezer nézet közül nem azt választod ki, amit kell. Befolyásolnak innen, befolyásolnak onnan, végül rosszul döntesz, meghalsz. Élhettél akármilyen jó életet a Pokolra kerülsz, ahol örök kínok várnak rád, és érdekli istent..Hát nem..És még te utálsz fájdalmat okozni Istennek és van bűntudatod ilyen apróságok miatt.... Na ezen gondolkozz el.
2011. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Üdv!


Bocsi, lehet, hogy kicsit hosszú lesz, de nagyon szeretnék segíteni neked. Előjáróban: Ne félj! (állítólag 365-ször szerepel ez a mondat a Szentírásban).


A Rómaiakhoz írt levél (8,38-39) egyértelműen megmondja neked, hogy NEM létezik SEMMI, ami elszakíthatna az Istennek szeretetétől.


Miért mondom ezt?


Egy olyan világban élünk, ahol minden terméket szexualitással adnak el. Minden reklámban kigyúrt mellkasok, photoshop-os mellek beszélnek rá a vásárlásra. Azt látod, ha vezetsz a városba, azt hallod a zenékben. Így nem csoda, hogy a libidónkat ez felpörgeti. A szexuális vágy genetikailag kódolt dolog, szóval még nekünk, keresztényeknek is el kell fogadnunk, hogy ez igenis bennünk van, befolyásol bennünket; de azt is el kell fogadnunk, hogy a reklámok annyira feltajtékozzák ezt az eredetileg természetes dolgot, hogy ez néha kifordíthat önmagunkból. Mi a bűn? Ha tudod, hogy az adott dolog bűn és mégis szántszándékkal töröd meg a mi Mennyei Atyánk parancsolatát. De mondd meg őszintén: egy olyan környezetben, ahol a promiszkuitás, a minden hétvégén más egyéjszakás kalandok az uralkodóak és ez szól mindenhol, akkor nem zavarodik össze az ember, hogy mi a jó és mi a helytelen? Mindannyian hibázunk. Mindannyian megbántjuk a mi Mennyei Atyánkat. De tudod miért szeret téged? Mert vagy. A puszta léted, a puszta létezésed mérhetetlen szeretettel tölti ez az Urat, és SEMMI, SEMMILYEN bűn nem szakíthat el ettől a feltétel nélküli szeretettől. És ebben a szeretetében látja a bűntudatodat, látja, hogy minden botlásod ellenére keresed Őt, hogy szereted Őt, hogy gyermeki rajongással áldod Őt, aki annyira szeretett téged, hogy egyszülött fiát adta a te, az én, s mindannyiunk bűneinek váltságául. S ahogy a tékozló fiú apja fogadta gyermekét, úgy fogat Ő téged, mert Jézus azt mondta, hogy nem az igazakhoz jött, hanem a bűnösöket eltéríteni rossz útjaikról (Máté 9,10), s mert azt mondta:


„Mondom nektek, éppen így nagyobb öröm lesz a mennyek országában egy megtérő bűnösön, mint kilencvenkilenc igazon” (Lukács 15,7).


Ha úgy érzed, hogy mindent, ami csak tőled telik, megteszel, hogy betartsd Isten parancsát és mégsem sikerül, akkor nincs okod, hogy emészd magad, mert te mindent megtettél. S senki, senki és senki nem kövezhet meg, mert képességeinken túl egyikünk sem kísértethet meg (Korintusiakhoz 10,13).


Az Úr békéje legyen veled!


Kakasbárány BLOG

[link]


Ha bármiben, bármiben tudok még segíteni, írj nyugodtan: egybeveto [kukac] gmail.com

2011. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát jó volt ezeket a válaszokat elolvasni, bíztatást adott, és köszönöm szépen a kedves válaszokat, igyekezni fogok :D Ne haragudj kedves 2. válaszoló,tudom hogy sok ember így nézi a dolgokat mint te,de hidd el én se hittem benne, és személyesen szólt hozzám az Úr (én is alig akartam elhinni azon a délutánon), de ő az egyetlen élő Isten, és nem egy a sok vallás közül. Ha megengeded csak egy pár apró példa, de rengeteg van még: Isten annyira szereti az övéit,hogy segít ha anyagi gondod van,jajj a számla és HOPP véletlen valahonnan pénz jött(sokan ezt véletlennek mondják, ennyi véletlen nincs),vagy amin nagyon meglepődtem még kis koromban hogy daganatos rákos beteg emberekért imádkoztak (több ilyen volt a gyülekezetben), és mire vissza mentek az orvoshoz már elmúlt MINDEN, és nyoma sem volt a betegségnek, pedig az orvos hozzá sem nyult, ez csodálatos dolog. Vagy ami nekem megint egy jel volt,hogy van Isten,nemtudom mia tudományos neve, de amikor valaki meghal pár percre, aztán mégis visszahozzák a halálból utána. Ilyet is ismerek, és mért van az hogy ezek az emberek mindig azt mondják,hogy "dejó volt érezni ahogy a lelke repül szabadon" és hogy "egy nagy kaput láttam fent a magasságban". Halálunk után a lelkünk Isten elé megy,és mindenkit megítél a földi tettei szerint. Aki szolgálta őt és szent életet élt(tudom nagyon nagyon sokat szenved a hívő ember a Földön,és sokan ezt nem tudják elfogadni), de az én véleményem az,hogy ha már valahova kerülnie KELL a lelkünknek,mert ez 100%, akkor az a "pár" év a Földön nem mérhető az örökkévaló élethez majd a halál után. csak ennyit szerettem volna, kösznöm még egyszer a válaszokat.

Isten áldjon benneteket, minden jót!

2011. ápr. 8. 07:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A saját erődből nem fog menni, de Isten lehetőséget ad rá, hogy megtisztulj a bűnöktől amikor betölt a Szent Lelkével.

Ugyanilyen vívódását írja le le Pál is a Római levél 7. fejezetétől. "Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem"

Ha tényleg meg akarsz tisztulni, mindennap tölts Istennel időt! Lehetőleg pl reggel, vagy olyankor, amikor nem vagy hulla fáradt!

2011. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdező, a második kommentelő voltam. Lényegében isten őrizz, hogy próbáljalak befolyásolni, vagy éppen eltéríteni az általad valósnak megélt eseményekről, de nem feltétlenül az, aminek te hiszed. Az általad említett esemény, valószínüleg spontán asztrális utazás volt, amiről beszámolnak az emberek, lényegében a lebegés, és az áttérés más asztrális síkra. Ezt tudatosan akár több órára ki lehet nyújtani és asztrális lényekkel is lehet találkozni, de ebbe nem megyek bele, mert neked ez úgyis sátáni dolognak tűnik, és ez a témakör, amit ezoteriának hívunk a kereszténység okkultizmusnak, vagy boszorkányságnak nevezi sajnos. Ugyanaz a dolog más szemszögből, más nézőpontból teljesen másnak hangzik. Amit a tudomány ma áltudomány néven, valamint parapszichológiának nevez, igenis létezik, csak a mai emberi tudásszintnek ezek csodának, vagy sátáni dolgoknak tünnek, főleg keresztényi nézőpontból.

Egyet ne felejts el: az emberi elme roppant mód befolyásolható, főleg annak aki ehhez nagyon ért. Egy fejlett hipnotizőr is akár el tudná hitetni veled, hogy ő az Isten és te elhinnéd. Nézd végig a történelmet, hogy egyes emberekbe mennyire beleneveltek dolgokat, Pl a kommunizmus, a náci eszme szeretete stb, pedig ők még nem is foglalkoztak ennyire beható módon a témával. Gondold el, akkor, hogy egyes kormányok, a fellelhető legfejlettebb technikával mire lehetnek képesek e téren, vagy akár náluk és magasabb technikai szinten álló lények, de ebbe sem megyek bele, mert már tényleg valami elvetemült okkult hülyének néznél. Csak annyit kérek, hogy gondolkozz el ezen.

2011. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Istennek nem tudsz fájdalmat okozni,mert a tökéletes szeretet sebezhetetlen.gondolod,hogy a mindenható és szerető Isten ezen fog problémázni,hogy te hányszor vered ki egy héten? az önmegtartóztatást ne megfelelési kényszerből tedd,hanem azért mert a te javadra válik,ha nem vagy függő tőle.
2011. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Töltekezzél be Szent Szellemmel !
2011. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

A problémáidra viszonylag egyszerű megoldásokat tudnék neked javasolni.

1. Házasodj meg, és éljél rendszeresen nemi életet, és akkor nem lesz igényed arra, hogy önkielégíts, így az egyik probléma már meg is van oldva.

2. A játékfüggőségeddel fel lehetne keresni egy addiktológus szakorvost.

Üdv: egy 28 éves lány

2011. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!