Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlölitek a bűnt?

Gyűlölitek a bűnt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 17:34
1 2
 1/20 yuda ***** válasza:
Nem eléggé....és nem mindig.
2011. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

én is pont így vagyok és még szerintem sokan..

de én szeretném. de sajnos csak odáig jutok el, hogy nem helyes valami. tudom, hogy az emberek hibáznak.. kicsi koromban nem értettem miért csinálnak az emberek rosszat és barbár dolognak tartottam. a lázadó korszakom után már ez nem volt meg(sok befolyásoló tényező miatt: az a jó, aki eljár bulizni, sok barátja van, rossz, iszik. észrevettem h a világban egyre több ember szószorosan szereti a rosszat)ez már bennem nincs meg. mit tehetnék ezért?

2011. ápr. 8. 17:40
 3/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit értesz bűnt alatt.
2011. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
igen, bár én ateista vagyok (gondolom most pontoznak le majd sokan), így a bűn fogalma egy kicsit relativizálódik számomra (pl nem követem betű szerint a Bibliát)
2011. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ja, mi a bűn?
2011. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
"Nincs bűn, csak önmagunk ellen elkövetett vétek"Lelkiismeretünk nagyon jó fokmérője bűnünk nagyságának.Amíg ez a fokmérő működik,nagy baj nem lehet.
2011. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Jól mondod, amig működik. Legtöbbünkben viszont helytelenül, korlátozottan vagy egyáltalán nem működik. Ezért van szükség a Bibliára, amihez lehet viszonyitani a lelkiismeretet.
2011. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nincs bűn? Már bocsi, de ti keresztények vagytok egyáltalán? Vagy emberek? Mert ehhez nem kell kereszténynek lenni, csak józanul gondolkodó embernek!

A bűnök tagadása vagy relativizálása, még nem teszi senkit sem jó emberré, főleg nem jó kereszténnyé.

Krisztus a bűneinkért halt meg. Ergo akkor Jézus egy nem létező dologért halt meg? Aki ezt komolyan gondolja, az inkább ne hívja magát kereszténynek. Akkor biztos rossz cselekedetek sem léteznek, minden csak képzelgés, meg illúzió, és minden csak attól függ, ahogy felfogod? Rendben, akkor én holnap felrobbantok egy panelházat. Végülis nem követek el bűnt, minden a felfogásomtól függ, nemde?


Maga Jézus mondta, hogy aki a bűnt és a gonoszt nem gyűlöli, az a jót nem szereti, ugyanis ez a fokmérője. "Senki nem szolgálhat két urat". Gyakorikerdesek.hu helyett pedig tessék elővenni a Bibliát. Ne a hit gyülit tanulmányozni, ne a jehova tanúit tanulmányozni és egyéb önjelölt prófétákat, hanem csak az EREDETI Evangélium ide vonatkozó passzusait. Akkor sok ember nem lenne lelki és szellemi tévedésekben. Ennyi.

2011. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Fejlődésünk célja a jobbá,tökéletesebbé,nemesebbé válás.Ez a fejlődés elsősorban jellembeli.

Az elkövetett bűn visszahull elkövetőjére,lelki teherként neki kell azt továbbcipelni,keresve a jóvátétel,a vezeklés lehetőségét.Ennek a fejlettségnek nyilván vannak fokozatai.A bűn súlya nem egyformán nyomaszt mindenkit.Ez a tendencia mégis igaz mindenkire.Nem akarok vallásos példabeszédből idézni,elég,ha csak az irodalmunkra gondolunk.Mire képes az önvád?Ki ne ismerné Ágnes asszony balladáját például,és ugye még sorolhatnám.Mennyi emberi elme bomlik meg a bűn elviselhetetlen súlya alatt.A bűn így válik önmagunk elleni vétekké.

2011. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.


a bűn az emberi természet része. minél jobban utálod, annál jobban felemészt. az igazat megvallva, akiket megemlítesz a válaszodban, hogy "szeretik" a rosszat...nos azok az emberek nem szeretik a rosszat, hanem ragaszkodnak hozzá, függenek lelkileg attól, vágynak rá...ez nem szeretet...a szeretet önzetlen, a szeretet megértés, elfogadás, de soha sem függés...


Jézus Krisztus arra tanított szeresd az ellenséged...a Bibliában sátán testesíti meg az ellenséget, ami a bűn eredeztetője...így tehát a bűnt önzetlenül, megértve, elfogadva kell szeressük, mert csak ekkor léphetünk ki fogságából. :)


egyébként Aranyecsettel egyetértek...bűn nem létezik, csak visszatartó effekt...és a bűn is szeretetből van megengedve...mivel ha nem lenne lehetőség a bűnre, akkor bizony fogalmunk sem lenne arról, mi a "nem bűn", mivel nem tudnánk mihez hasonlítani...a kontraszt miatt lényeges a bűn, nem másért, hogy majdan az egyén a feltétel nélküli szeretettel legyen képes azonosulni, így elérve az örök boldogságot. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!