Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformatus ifjak, vagy fiatalo...

Reformatus ifjak, vagy fiatalok, mit jelent szamotokra a konfirmalas? Miert konfirmaltatok vagy konfirmalni fogtok? Mit ertetek ezalatt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon nem voltam meghatva, igazábol örültem, hogy együtt van a család, de úgy igazából nnem nagyon izgatott a dolog, pedig vallásos vagyok.

16F

2011. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs nem értelmeztem jól. A konfirmálás a reformátusoknál a felnőtté válást jelenti, ha jól emlékszem, pontosabban nem tudok rá kitérni de goglinál biztos leírja. Ja és utána már lehet úrvacsorázni, ez a reformátusoknál egy darab kenyeret és egy korty bort jelent.(a kenyér a test, a bor a vér)
2011. ápr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tapasztalataim szerint nagyrészt szülői nyomásra teszik meg.
2011. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt szülői nyomás különösebben. Minden csak simán menetrend szerint ment, ahogy a hittanos társaimnál vagy előttem nővéremnél. Annyit jelentett, hogy úrvacsorázhatok és szavazhatok presbiterválasztáskor... 13 éves voltam, és bár hívő, nagyon utáltam, hogy csomó mindent szó szerint meg kellett tanulni, nem is tanultam... Igazából pár éve olvastam vissza, mit is fogadtam meg akkor, és nagyon meglepődtem, nem emlékeztem...


Egyébként hmm... nem tartozik ide, de azóta már katolikus vagyok. Mélyen és meggyőződésesen. Pedig később refi is így voltam. :)

2011. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mit jelent egy 13-14 éves gyereknek, fogalmam sincs arról, hogy mennyire érettek rá, egyáltalán át tudják-e érezni a jelentőségét. Csak a magamról tudok egyértelműen nyilatkozni. Számomra a konformáció egyet jelent a hittel, maga az esemény pedig, bizonyságtétel erről a hitről. Éppen a múltkor írtam le, hogy én hosszú utat hagytam magam mögött, amíg eljutottam a konfirmálás gondolatáig és ennek az útnak a végén, az idén, felnőtt fejjel,- ha Isten is úgy akarja- a gyülekezet nyilvánossága előtt tanúbizonyságot, teszek hitemről. Most, az előkészítő időszakban, keresem kérdéseimre a válaszokat, próbálom megérteni a református vallás lényegét. Teszem ezt azért, mert a konfirmálásomat nem formaságként, üres ceremóniaként, hanem őszinte, tudatos elhatározásom (döntésem) eredményeként szeretném átélni. Nem szégyellem leírni, hogy ahhoz is idő kellett, hogy az élet dolgait ebből az aspektusból tudjam szemlélni, de megérte, ha másért nem, lelki épülésem miatt.
2011. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor sem jelentett semmi, most jelent semmit. Lekonfirmáltam, mert a családban " hagyomány", de ennyi.
2012. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

fél éve járok konfirmáció előkészítőre, és már úgy érzem, hogy eléggé megváltoztam. Többet imádkozok, és dolgozatok előtt sem magolok, hanem inkább Isten segítségét kérem (szabad imadsag).

Másfél év múlva, mikor konfirmálni fogok, akkorra biztosan elég erős lesz a hitem, hiszen most is Istenhez fordulok örömömmel és bánatommal.

12/L

2014. dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyházi gimnáziumba jártam, csak azért konfirmáltam, hogy ne csapjanak ki :D

Amúgy nem volt vészes, bár ha állami intézménybe jártam volna, 0% az esélye annak, hogy én lekonfirmálok.

2018. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!