Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pokolban nagyjából ugyananny...

A Pokolban nagyjából ugyanannyian vannak/lesznek mint a Mennyben, vagy oda csak nagyon kevesen kerülnek, és a többség a Mennybe kerül?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos többen kerülnek a pokolba, mint a Mennybe.


Jézus ezt mondta: "Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz,és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz,és kevesen vannak, akik azt megtalálják." Máté 7:13-14


De van jó hír is: Ha tehát száddal Úrnak vallod Jézust, és szíveddel hiszed, hogy Isten feltámasztotta Őt a halálból, üdvözülsz. Róma 10:9

2011. ápr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Istennek nem rossz arra gondolni, hogy mialatt Ő és a többi ember kimondhatatlanul boldogok, ugyanakkor sokkal többen pedig embertelen, gyalázatos módon gyötrődnek? Mert ők is emberek, vagy őket már annyira meggyűlölte, hogy nem is érdekli? Vagy egyszerűen csak ki akarta takarítani a rosszat végleg a mindenségből? De akkor miért nem "altatja" el inkább az embereket ahelyett, hogy embertelen módon gyötrődjenek? Vagy legalább felajánlaná, hogy aki akar ezzel a lehetőséggel élni, az igénybe vehesse, hogy emberhez méltóan távozhasson ebből a világból. Szerintem akarata ellenére életben tartani valakit, csak azért, hogy embertelen módon szenvedjen...nyilván szellemi sötétségben vagyok, amiért ezt nem értem meg, hogy miért jó, és kinek.
2011. ápr. 16. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne neki rossz, ha erre kell gondolnia. Ezért is halt meg a kereszten, hogy megadja a lehetőséget, hogy visszatérjünk hozzá, mivel helyettünk meghalt.

A poklot ne egy nagy tüzes helynek képzeld szerintem.

2011. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért gondolom, hogy nem rossz Neki, mert azokról akik elkárhoznak nagyon csúnyán beszél a Biblia.


"Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre." Mt. 25, 41


Illetve a Jel. 20,15.

"Ha valakit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt a tűz tavába vetették."


A "vetették" szó is olyan kegyetlen, nem valami kedves megfogalmazás egy embere nézve. Nem azt írja, hogy odakísérték a kapuba, és sok szerencsét kívánva megkérték, hogy legyen szíves menjen be...


Ezekből az igékből nekem úgy tűnik, hogy azokat, akik a pokolba kerülnek nem szereti Isten, sőt! Akkor meg miért lenne szomorú, amiatt, hogy szenvednek... Attól tartok, hogy nem is érdekli többet, hogy mi van azokkal a szerencsétlen emberekkel.

2011. ápr. 16. 20:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Isten mindenkit szeret. Mi többet vársz Tőle annál, hogy elhagyta a Mennyet, emberré lett, szegénységben élt, engedte, hogy megverjék, leköpjék, megalázzák, keresztre feszítsék, szíven szúrják, megöljék? Magára vette a bűneidet (és mindenki bűnét), meghalt, megjárta a poklot és aztán feltámadt. Azért, hogy Neked és nekem meg senkinek ne kelljen a pokolba menni. Mit szeretnél ennél többet? Jézus mindenkiért vállalta ezt, ha valaki a pokolra jut, az a saját döntése miatt lesz. Te magad eldöntheted, hogy hiszel-e Benne, ha igen, a Mennybe jutsz, ha nem, a pokolba. De azért már ne az Urat hibáztasd, ha Te életed során nem fogadod el a megváltását. Isten kegyelmes és nagyon szeret.
2011. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazad van! Amit Istenről és Jézusról mondtál, az színigaz! Csak gondolj bele azoknak a helyzetébe, akik a pokolra jutnak, mert megtévesztette őket az ördög...bár ők tehetnek róla, tudom, de azért ők is érző emberek. Ha mondjuk az anyukádról lenne szó, biztos, hogy sajnálnád, vagy ha valakiről, akit nagyon szerettél. Ha meghal egy ember, nagyon megsiratják a szerettei, családja, barátai, szerelme, gyerekei stb. még akkor is, ha a pokolba jut, akkor is nagyon szerették. Ez természetes. Ha valaki a pokolba jut, még ugyanolyan ember, aki persze rettenetesen fogja bánni, hogy engedett az ördög hazug csábításának.
2011. ápr. 16. 22:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenkinek figyelmébe ajánlom a leendő hitemet, amin belül nem kell tartanunk se mennytől, sem pedig pokoltól. A bahai vallásban olyan fokú elfogadás és szeretet van, ami már kiveszett az európai és sajnos már a keresztény emberekből is. A bahai hit a feltétlen elfogadáson és szereteten alapul, tehát mindenki figyelmébe ajánlom.

Üdv:Anna

2011. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Erre ezt szúrnám ide be:

Lk 14,26

"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom."

Ez bizony ennyire kemény.

2011. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Anna: A hit nem döntés kérdése, hanem személyes meggyőződésé. Ez nem olyan, minthogy valaki vegetáriánus lesz.
2011. ápr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, akkor Te a családodért aggódsz, ha jól értem. Ez nálam is így van, de nem tehetünk mást, csak imádkozhatunk értük. Isten is azt szeretné, ha megtérnének. Azonkívül, ha Te hívő vagy, akkor az Úr már munkálkodik a családodban, és ha Ő elkezd valamit, azt be is fejezi. Nem tér vissza Igéje dolga végezetlenül. Te meg tudod ismertetni velük Jézust. A Húsvét pont nagyon jó lehetőség erre. Pál írta a rómaiaknak, hogy a hit hallásból van. És még fontos, hogy tudod, hogy Jézus már legyőzte a sátánt.

Én hiszem, hogy Jézus munkálkodik a családomban, imádkozok is, hogy térjenek meg. Én az Úrra bíztam ezt a dolgot és Ő véghez fogja vinni a munkát, amit megkezdett.

Isten őket is ugyanúgy szereti mint Téged.

2011. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!