Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hívők válaszoljanak:...

Isten hívők válaszoljanak: Bűn az elválás?

Figyelt kérdés
Bűn ha valaki elválik, mert nem sokkal miután összeházasodnak rájönnek arra hogy nem Ö kellett volna legyen a férj/feleség hanem egy másik?? PL. a férjedel nem eggyezel, de fiatalon hozzá mentél mert a szüleid beszéltek rá, és elhitted hogy tényleg Ö kell legyen, de néhány év mulva egy másik férfival mindenben eggyetértetek.. mit lehet ilyenkor tenni?????

2011. ápr. 25. 18:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik ember csak és kizárólag arra tud felelni, hogy ez vagy az a vallás/egyház szerint bűn-e a válás, de azt, hogy Isten szerint bűn-e, azt nem tudja megmondani senki teljes bizonyossággal. Azt persze mondhatom, hogy "Én úgy gondolom, hogy Isten szerint ez meg az..." saját érveimmel alátámasztva, de ez nem jelenti azt, hogy más nem gondolhatja másképp, és épp így neki is lehetnek érvei a saját álláspontja mellett.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam konkrétan, mivel én ezen még nem igazán gondolkodtam el (engem egyelőre ez kicsit sem érint, nem hogy a válás, de még a házasság sem, amíg nincs kivel :)), csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az ilyen kérdésekre szerintem nem lehet egyértelmű válaszokat adni.

2011. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

a bűn az vétek...gondolj csak bele, lehet maga a házasságod volt úgymond bűn, hiba, ballépés, még ha nem is nagy mértékű...s lehet pont az elválásod a helyes, amivel kijavítod a hibát, pontosabban belátod a korábbit, megbánod és elereszted...:)


én azt mondom tehát, ereszd el minden gondolatodat, és megjön a válasz Istentől, ami halk, világos és biztos, és a legjobbat akarja neked. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Vannak esetek amikor a házasság annyira megromlik, hogy a válás az egyetlen lehetőség. Ez nem bűn.


Azonban a házasság egy szent szövetség a két házasulandó fél és Isten között, amelyet nagyon súlyos ok nélkül felelőtlenség felbontani. A házasságot Isten rendelte el és egy eszköz a boldogság elérésében is. Az a dolgunk, hogy a házasságunkat folyamatosan erősítsük és hogy a házasságunk folyamán egyre közelebb kerüljünk egymáshoz. Ha ezt mindkét ember akarja akkor sikerülni fog és a válás fel sem merül. Jézus határozottan kiállt azon zsidó gyakorlat ellen, amely szerint a férj bármikor elbocsáthatta feleségét egy válólevél (get) kibocsátása által. Az eféle "válást" (akkoriban ez fordult elő) egyértelműen tiltotta.

2011. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Az egy jó dolog hogy nem a vallások különböző megközelítéseire vagy kíváncsi .

És ahhoz hogy megtud mit gondol valójában isten a válásról az Ö szavát a szentírást kell megvizsgálnod amit Ö iratot le.


Egy kis segítség :


Malakiás 2:15, 16

Máté 19:4–6

Máté 19:7–9

2011. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

Óriási tévhit,hogy nem lehet elválni.Ha nagyon nem passzolnak akkor el is lehet és el is kell válni.Főleg olyan esetekben ahol önzés és bántalmazás folyik.Minden emberben van önzés de én a szélsőséges önzésekre gondoltam például olyan esetekre mikor a férfi szexuális tárgyként kezeli a nőt a férfi javára meg stb.

Az én párom is vallásos vagyis mind a ketten és a párom a második élettársam.Lehet a katolikusoknál szigorúbban veszik.Mi evangélikusok vagyunk.

2011. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki nagyon nem érzi jól magát a házasságba el kell válni és nem kell foglalkozni ilyen vallási nézetekkel.A mi lelkészünk osztja ezt a gondolkodást.Ha valaki nem érzi jól magát egy kapcsolatba annak súlyos következménye lehet pl.gyomorfekély,vastagbélrák stb.

Lelkészeket is ismerek akik elváltak sőt katólikust is akinek még gyereke is van pedig tilos elvileg.

2011. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen okból válik valaki. Amit a Kérdező leír, abból igen bűn: teljesen elvilágosodott fogyasztói gondolkodásra vall és az iskola és a TV teljes agymosó hatása érződik rajta.

Nálunk az Egyházban van válás és újraházasodás, melynek lehetősége összesen háromra van korlátozva, beleértve a megözvegyülés esetét. Válás csak súlyos okból van engedélyezve mint hűtlenség, homoszexualitás stb

Azt teheted hogy kitartasz a férjed mellett. A hűség és kitartés nagy érték most, amikor ennyire ritka lett, becsüld meg!

Azt látom rokonságomban és magam is megszenvedem, hogy manapság milyen sokan megfertőződtek ezzel a "használd és dobd el" hozzáállással és hogy ebből mennyi szenvedés jut az ártatlan feleknek.

2011. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A házasság intézményét maga Isten hozta létre, ezért elválni bűn. És azért is bűn, mert amikor összeházasodott a pár, akkor örök hűséget fogadott egymásnak. De abban az esetben, ha az egyik fél házasságtörést követ el, a másik dönthet úgy hogy elválik, és választhat másik párt. Gondolj arra, hogy Isten is azért vetette el az izraelitákat egy idő után, mert azok sokszor elhagyták őt, és idegen népek isteneinek szolgáltak. Valamint választhatja valaki a különélést, ha a másik fél bántalmazza. Isten nem akarja, hogy bárki a házastársa miatt tegye ki magát veszélynek.


Abban a szituációban, amiről te írtál, tényleg bűn lenne az elválást választani megoldásnak. De ne gondold azt, hogy Isten boldogtalan házasságba kényszeríti az embert. Ő hozta létre a házasságot, ezért az is tudja, mit kell tenni hogy az tényleg egy jó házasság legyen. Ha a házasságtörésen kívül bármi más oka van a házasság megromlásának, azt biztosan helyre lehet hozni. Mondhatnád, hogy a boldog házasság titka a szerelem, de más oldalai is vannak a dolognak. A Biblia ezt írja a Kolosszé 3:18, 19-ben: „Ti feleségek, rendeljétek alá magatokat férjeteknek, amint illik az Úrban. Ti férjek, továbbra is szeressétek feleségeteket, és ne legyetek keserű haraggal irántuk.” A párnak már az is javára válik, ha csak ezt megfogadják. Hát még ha, alkalmazzák a többi dolgot is, amit a Biblia tanít az emberek egymással való bánásmódjáról!


Ha a saját helyzetedről írtál, Isten biztosan nagyon örül, hogy figyelembe akarod venni az Ő akaratát a döntésedben. Ha hiszel benne, jól teszed ha imádkozol hogy segítsen. És a magadét is megteheted, hogy jobb legyen. Furcsán hangozhat, de ha nem tudtok egyetérteni a férjeddel, és nem tudod megváltoztatni amit gondol, akkor neked kell elfogadni az ő döntéseit. Ez nem fog oda vezetni, hogy elnyomás alatt élsz. Isten döntött úgy hogy, hogy a férj legyen a házasságban a fej, nyilván azért mert a férfiak személyiségéhez illik elsősorban a vezetés szerepe, a nőkéhez pedig a kedves társé, aki segít a férjének jól dönteni.


Ha mindent megteszel hogy jó feleségnek bizonyulj, szerintem a párod is észre fogja venni ezt. Valószínű hogy rá is jó hatással leszel így, még akkor is, ha ő nem foglalkozik azzal hogy Isten mit szeretne. De szerintem az is nagyon fontos, hogy beszéld meg vele nyíltan az érzéseidet ha lehet.


Persze lehet, hogy te mindent megteszel, de a házasságod egyértelműen a párod miatt nem az igazi. De a hűség még ebben az esetben is nagy erény, és Isten meg fog áldani érte, hogy figyelembe veszed, amit kér! Ne haragudj hogy ezt mondom, de annak aki házasságban él, egyáltalán nem lenne szabad azon a gondolaton időznie, hogy egy másik ismerősével jobb párt alkotnának. Ha netalán belé szeretnél, csak fájni fog a szíved, és a párodét is fájdítod. Nem kérdés hogy helytelen-e. Az embernek mindenképpen a házasságáért kell mindent megtennie, és arra kell koncentrálnia hogy az jobb legyen.


Sok sikert!

2011. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"de néhány év mulva egy másik férfival mindenben eggyetértetek.. mit lehet ilyenkor tenni?????"


De hogy lehet ez? Van egy valaki akibe szerelmes lettél, és most miatta dobod a párod? Ki az a másik? Honnan tudod, hogy mindenben egyetértetek? Már élettársi kapcsolatban vagytok, együtt éltek? Márt járásból, meg munkahelyi beszélgetésből ez nem derül ki!

2011. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ahogy a te "példádat"értelmezem úgy biztos hogy bűn,mivel a szövetségkötésig kellett volna eldönteni hogy ki mellett akarod leélni az életed. Az eskü kimondása elött kellett volna másfele tekintgetni,már késő. A saját károdra esküdtél,mostmár azzal az emberrel kell szeretetben megöregedned,aki a hitvesed. Nem Isten,és nem egyedül a házasfeled a felelős azért mert nem szeretitek már úgy egymást. Mindkét félnek egyformán felelősége megújjítani a kapcsolatot,és a békességre törekedni. Felbonthatod a házasságot ha megcsal a társad,vagy világi, és el akar válni. De Isten szerint akkor maradj is úgy,ne házasodj újra. Ez nem parancs Pál apostol szerint,hanem ő ajánlja ezt úgy mint akitől majdnem a fél újszövetség származik. És azóta sem volt ekkora tekintély az egyházban.
2011. máj. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!