Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez a muszlimoknál?

Ozmium42 kérdése:

Mit jelent ez a muszlimoknál?

Figyelt kérdés
Kiterítik az imaszőnyeget, Mekka felé fordulnak, majd mielőtt elkezdenék az imát, és hajlongást, a tenyerüket a fülük mellé emelik, és ilyenkor a könyökük előre felé mutat. Ahhoz hasonlít a mozdulat, mintha be akarnák fogni a fülüket. Ez valami muzulmán "keresztvetés"?
2011. máj. 3. 15:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
A muszlimok Allah-ban hisznek ez nekik egy ottani szertartást jelenthet.Mint pl az, hogy életükben egyszer az összes iszlámnak el kell mennie a Mekka kőhöz.
2011. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én konkrétan a "fül befogásra" gondoltam. A többit úgy-ahogy értem.
2011. máj. 3. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
náluk az ima több mozdulatból tevődik össze, amiket sorrendben el kell végezni
2011. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először imára hívás van:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=QgEhOpibWgo&feature=related


Majd Iqama, ami az ima kezdetét jelzi:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=Ev5SYBFH3VM


Magyar:

[link]

2011. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért rakják a fülükhöz a kezüket, hogy ahogy mondja az imára hívás szövegét, ne zavarják a külső hangok, és jobban koncentrálhasson. De vannak akik nem teszik oda, mert nem kötelező!
2011. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ez csak 1-2 másodpercig tart, tehát nem az egész ima alatt, csak a legelején, nagyjából ezzel kezdi. Valahogy úgy, mint a keresztényeknél a keresztvetés.
2011. máj. 12. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem! Ez nem az ima része, hanem imára hívás, és figyelmeztetés, hogy kezdődik az ima!
2011. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha egyedül imádkozik?
2011. máj. 12. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, sem a közösségi, sem az egyedüli imánál, hanem ajánlatos, és a mecsetekben mindig megtartják!
2011. máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy a kérdező az ima elején lévő Allaahu akbar-ra, vagyis a Tekbír-re gondol?


az adhaan és az imárahívás is hosszabb.


az ima elején lévő tekbírnél viszont nem fogjuk be a fülünket, hanem a vállunkig, néha a fülünkig emeljük az egyenesen tartott tenyerünket, de csak eddig.

2011. júl. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!