Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ez a társasjáték, hol...

Mi ez a társasjáték, hol lehet beszerezni, be lehet egyált. Ilyet vagy hasonlót?

Figyelt kérdés

A családom birtokában volt egy társasjáték, ami ha jól emlékszem a mennyet és a poklot ábrázolta, szerepelt benne a Kis Jézus is. Voltak hozzá kártyák is azt hiszem. Gyerekeknek, ismerkedés a hittel. Nagyon kedves emlékem, szeretném megtalálni. (A miénk sajnos eltűnt. )


kérlek segítsetek aki tud

szeretném megszerezni a kisfiam számára.


2011. máj. 6. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha egyre gondolunk akkor az a Jézussal a szeretet útján című társasjáték, amelyet a Szent István társulatnál lehetett megvásárolni.


Annyit engedj meg, hogy én katolikus voltam, és amikor megtértem, és elkezdtem tanulmányozni és megérteni a bibliát akkor kidobtam ezt a játékot, mivel nagyon sok tév tanítás van benne! Kezdve a tisztítótűzzel a gyónással és még sorolhatnám... Előbbi nincsen, utóbbiról pedig annyit, hogy csak Krisztus bocsájthatja meg a bűneinket, ő ítélhet meg! egy pap, egy ugyan olyan bűnös ember mint én nem ítélhet meg, és nem is bocsájthatja meg a bűneinket, azzal, hogy azt mondja, hogy mondj el 10 miatyánkot... Ráadásul Isten nem lakik kézzel csinált templomokban!

Szerintem jobban jársz, ha magadtól mesélsz A Féltőn szerető Istenrő, vagy az ő egyszülött fiáról, hogy mennyire szeret minket!


Remélem nem sértettelek meg!

3 kis gyermekem van!

2011. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nézd, én sem akarlak megsérteni, de ha már itt tartunk: eléggé bbutaság ilyeneket kijelenteni, ne is haragudj. tipikus hittérítős válaszok. a templom az a hely, ahol Istennel beszélgethetünk. Az ember az életéből 45 perceket simán áldozhat erre, aki erre képtelen, az az ő szégyene. a pap hirdeti Isten igéjét, ő ott nem civilként, hanem ekként van jelen, tehát nem bűnös, és Jézus engedélyezte a gyóntatást is. az egy dolog hogy vannak normálatlan papok, de az nem az egyház hibája, hanem a szülőké, mert nem figyeltek rá, ilyenné nevelték, a környezeté, stb!! az az egyén személyes hibálya, nem a katolikus egyházé!!nem hiszem hogy te és akikkel térítetek, stb olyan tökéletesek vagytok.

ne haragudj, nem akartalak megbántani de az ilyen emberek mindig kihoznak a sodromból!

2011. máj. 18. 08:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez igen! Hogy te milyen kedves vagy! Csaknem két héttel ezelőtt felteszel egy kérdést, EGY valaki válaszol rá, megmondja, hogy milyen társasjáték, majd 12 napra rá lecseszed, és azt sem mondanád, hogy köszi.


"Az ember az életéből 45 perceket simán áldozhat erre, aki erre képtelen, az az ő szégyene."

Nem mondta, hogy ne menj, ráadásúl idegen istent csináltál ezzel magadnak, de ezt gondolom nem érted meg.


"és Jézus engedélyezte a gyóntatást is" Ezt meg hol olvastad? Mert a Bibliában egy büdős szó sincs erről.


"az egy dolog hogy vannak normálatlan papok" Tényleg? Pedig a válaszoló is csak azt mondta, hogy miért vinnéd el a templomba, mikor te magad is méltón tudnál a gyermekeddel beszélgetni Istenről. Hogy a válaszoló ettől bunkó?


"nem hiszem hogy te és akikkel térítetek, stb olyan tökéletesek vagytok."

Látod, látod, ennyire nem olvasod el a választ, mit is írt az egyetlen (!) válaszoló? "egy pap, egy ugyan olyan bűnös ember mint én"


"de az ilyen emberek mindig kihoznak a sodromból" Milyenek? Azok, akik megmondják, hogy Isten nem lakik kézzel csinált templomokban? Akik azt tanácsolják, hogy beszélgess magad Istenről gyermekednek? Akik azt mondják, hogy csak Isten bocsájthatja meg a bűnöket és nem egy emberek által felkent ember? Aki megválaszolja ezen felűl a kérdésedre a választ még aznap és egyedűl ő? Aki a sorok között azt mondja, hogy ne az emberek parancsolatjait kövesd, hanem Istenét? Térj meg!


És ne idegeskedj, főleg ne azokon, akik segíteni akarnak, ha már volt egy kérdésed.

2011. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!