Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vérszerződés pogány szokás?...

Ozmium42 kérdése:

A vérszerződés pogány szokás? Eretnekségnek számítana, ha ma keresztények vérszerződést kötnének (mint a 7 vezér)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ozmium42: fölösleges.

ami a testben a lélek, azok a keresztények a világban.

- szól a korai keresztény Diognétoszhoz írt görög levél


Isten gyermekei vagyunk mind, mi emberek.Testvérek.


Nézzétek, mekkora szeretettel van irántunk az Atya:

Isten gyermekeinek hívnak minket, és azok is vagyunk.

(1Jn3,1)

2011. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Miért kellene vérszerződést kötni????? Egyek vagyunk a Krisztusban. Végül is ez egy vérszerződés, mert Jézus drága vére által vagyunk egyek.
2011. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Miért kellene vérszerződést kötni?????"


Már vártam, hogy megkérdezi valaki...

2011. máj. 22. 21:43
 4/17 anonim ***** válasza:

A vérszerződés (legalábbis, ahogy a tankönyvekben van) ellentkezik a Biblia mondanivalójával.

1: Ha az elvágott kezemet hozzászorítom a másik elvágott kezéhez, majd a közös vérünket lemossuk, mi értelme az egésznek? A testen belűl nem keveredik a két vér, az egész csak formalitás, éppúgy, mint manapság az aláírás.


2: A Biblia világosan említi a vértől való tartózkodást.


3: A vérben van az élet.

"1Móz 9,5 De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét."


4: Milyen bizonyítékkal tudnál szolgálni, hogy volt hét vezér, összeálltak, és vérszerződést kötöttek? Ez van a tankönyvekben, de valóban így volt? :)

2011. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1. A vérszerződés nem így történt. Egy kupa borba csorgatták a vérüket, majd megitták, és közben mormoltak valamit.


2. és 3. Az Ószövetség írja azt, hogy pontosak legyünk, és hogy a károli fordítás is ír-e ilyet ÍGY, azt nem tudom, de megelőlegezem neked a bizalmat. Az Újszövetség viszont valami mást ír: VEGYÉTEK, ÉS IGYATOK EBBŐL MINDNYÁJAN, MERT EZ AZ ÉN VÉREM KELYHE, AZ ÚJ ÉS ÖRÖK SZÖVETSÉGÉ. EZ A VÉR ÉRTETEK ÉS SOKAKÉRT KIONTATIK A BŰNÖK BOCSÁNATÁRA.


Ezt cselekedjük az ő emlékezetére, a vérét isszuk. Igaz, az "csak" bor, de mégis van rituálé, és átváltoztatás, és a borban jelen van Krisztus vére. Leírták előttem, és meg is erősítették a gyanúmat, hogy az utolsó vacsorán is egyfajta vérszerződés történt, csak sokkal kifinomultabb, mint az ősi szkíta szokás szerinti (sok más is van a kereszténységben, ami helyre tesz régebbi dolgokat). Nem akartam vérszerződést kötni, csak hallgattam egy rádióműsort, amiben erről elmélkedtek többek között. Meghallgathatjátok ti is, nekem nagyon tetszett (a fő témája nem ez volt, csak érintették egy helyen)

[link]


4. Jézust sem tudom bebizonyítani, meg Julius Caesart és Antall Józsefet sem. Nem tudom, mire akartál célozni ezzel.

2011. máj. 22. 22:14
 6/17 anonim ***** válasza:

Rituálét csináltak belőle, de az egyik legfontosabb példabeszéd. Tudod, Krisztus példabeszédeket mondott.

A kenyeret megtörte, hálát adott, szétosztotta tanítványainak, és ezt mondta, vegyétek, egyétek, mert ez az én testem, mely értetek adatik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Ebből is rituálét csináltak, pedig mit mondott? Példázatot. Megtörte testét, odaadta a tanítványokért, ezt tegyük mi is, törjük meg a testünket az atyánkfiaiért. Érted te ezt?


Ha megitták, akkor a Biblia szerint végképp nem szabad ezt tenni..., csak hogy a kérdésedre is válaszoljak.


Arra akartam célozni, hogy vajon volt-e vérszerződés egyáltalán, vagy ez egy újabb hipotézis, melyet már úgy tanítanak, mint tényt. Nem tudom, hangsúlyozom, de nem is érdekel.

2011. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne eretnekség, csak akkor ha a szerződés közben elmormolt szövegben lenne valami ami valamiféle más nem létező istenhez szól.
2011. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A démonok szeretnek emberi vért inni.
2011. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves László!


"A kenyeret megtörte, hálát adott, szétosztotta tanítványainak, és ezt mondta, vegyétek, egyétek, mert ez az én testem, mely értetek adatik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Ebből is rituálét csináltak, pedig mit mondott? Példázatot. Megtörte testét, odaadta a tanítványokért, ezt tegyük mi is, törjük meg a testünket az atyánkfiaiért. Érted te ezt?


Ha megitták, akkor a Biblia szerint végképp nem szabad ezt tenni..., csak hogy a kérdésedre is válaszoljak. "


Úgy látszik, megint én értettem félre. Lássuk: ezek szerint tehát ezt akarod mondani, így kell érteni?


Megtörte = ne törd meg

szétosztotta = ne oszd szét

vegyétek = ne vegyétek

egyetek ebből mindnyájan = ne egyen belőle senki

ez az én testem = nem EZ az én testem (csak lódítok, tudod, példabeszéd)

ez az én vérem = nem EZ az én vérem

igyatok ebből mindnyájan = ne igyon belőle senki


most már értem!

2011. máj. 24. 20:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Krisztus azt is mondta, hogy ő a jó pásztor, ő az akol ajtaja, ő az élet kenyere, csak nehogy már hazudott volna, hiszen ő nem ajtó...!

Az a kötekedés, amit ellejtettél nélkülöz némi evangélium ismeretet. Ő az élet kenyere, amit megtört, és tanítványainak adott. Ezt cselekedjed te is az ő emlékezetére.

2011. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!