Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van jó bizonyságod gyermekáldá...

Van jó bizonyságod gyermekáldással és/vagy ingatlanvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha van, légyszi oszd meg velem, hogy növekedjen a hitem!
2011. máj. 28. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Eddig minden ismerősöm, aki kiment külföldre, jól járt ezen a két területen.
2011. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"Viszont meg van írva: Ne kísértsd az Urat, a te istenedet." Máté 4:7
2011. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

19:45-ös. A kérdésem vallás kategóriában van, tehát keresztény szemszögből várnék választ. Ahhoz, hogy egy hívő külföldre menjen, kijelentést kell kapnia Istentől.


21:45-ös. Ugye nem nekem szólt a válaszod?

2011. máj. 29. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a "Gyermekszületés természetfeletti módon" című könyvet!
2011. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De neked szólt ezen sor alapján: "hogy növekedjen a hitem"


De mondok még valamit..

"És mondának az apostolok az Úrnak: Növeljed a mi hitünket!

Monda pedig az Úr: Ha annyi hitetek volna, mint a mustármag, ezt mondanátok ím ez eperfának: Szakadj ki gyökerestől, és plántáltassál a tengerbe; és engede néktek."

2011. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a feleségemmel már évek óta szerettünk volna kisbabát, és mielőtt megszületett illetve mielőtt még megtudtuk volna hogy már úton van, megálmodta hogy a kezében tartja, és a becenevét is (ami titkos).
2011. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, mivel kísérteném az Urat. A bizonyságokat szereti az Úr és pont arra jó, hogy növekedjen az ember hite vagy a hitetlen hitre jusson. Pál apostol is elmondta sok embernek a bizonyságát. Egyébként nagyon örülök, hogy ekkora hitem van, mint amekkora van, az ismerőseim közt van olyan, aki mindig kéri, hogy meséljek személyesen megélt csodákat és valahogy úgy hív, hogy "hit embere". De mielőtt megfáradnék, fel akarom lendíteni a hitem. Egyébként biztos vagyok benne, hogy lesz gyermekünk és hogy lakásból egy szép házba tudunk majd költözni.

Ha valaki megosztja velem a bizonyságát, akkor én is el tudom mesélni a hitetlen ismerőseimnek...

Köszi, a könyvet már olvastam. :-)

2011. máj. 30. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem bizonyság kell, hanem hit!

Attól van, (lesz) nagyobb hited, mert Béla bácsi azt mondja, hogy én sokat imádkoztam és szép házam lett? Vagy attól, hogy Mariska sokat imádkozott, és gyermeke lett?

Kereszténynek vallottam magam és sokat imádkoztam azért, hogy egészséges gyermekeim legyenek, szép házunk, sok pénzünk... Amikor megtértem, akkor értettem meg, hogy mi a fontos! Nem az anyagi javak! Ha te így gondolod, akkor még nagyon messze állsz Istentől! Most már hálát adok mindazért amit ad nekem a Jó Isten!


1Kor 4," Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?"


Lk 12,"Így van dolga annak, a ki kincset takar magának, és nem az Istenben gazdag.

Monda pedig az ő tanítványainak: Annakokáért mondom néktek, ne aggodalmaskodjatok a a ti éltetek felől, mit egyetek; se a ti testetek felől, mibe öltözködjetek.

Az élet több, hogynem az eledel, és a test, hogynem az öltözet. Tekintsétek meg a hollókat, hogy nem vetnek, sem nem aratnak; kiknek nincs tárházuk, sem csűrük; és az Isten eltartja őket: mennyivel drágábbak vagytok ti a madaraknál?"


"a mag pedig kihajt és felnő, ő maga sem tudja miképen.

Mert magától terem a föld, először füvet, azután kalászt, azután teljes buzát a kalászban."


"Jn 4,4 Monda azért néki Jézus: Ha jeleket és csodákat nem láttok, nem hisztek."


"boldogok, a kik nem látnak és hisznek"


Én is leírhatnám neked, hogy nekem ezzel kapcsolatban milyen "bizonyságaim" vannak, de sokan úgy is azt mondanák erre, (főleg az ateisták), hogy én csak belemagyarázom), nem ettől lesz nagyobb a Te hited!

A hit nem a bizonyságokból van!


Olvastad Jób könyvét? Aki gazdagként is hitt Istenben, és aki egy nap alatt mindenét elveszítette, vagyonát, családját, és mégis hitt Istenben!


Aki mikor mindenét elvesztette így tett: " megszaggatá köntösét, megberetválá a fejét, és a földre esék és leborula.

És monda: Mezítelen jöttem ki az én anyámnak méhéből, és mezítelen térek oda, vissza. Az Úr adta, az Úr vette el. Áldott legyen az Úrnak neve!"


Ha nem lesz gyermeked, vagy nem lesz tied állmaid háza akkor nem lesz hited???


Olvasd a bibliát, hogy növekedjen a hited!

Vagy menj ki a természetbe és nézz körül!


Isten a szeretet! Adj hálát azért amid van, és azért amit kapsz!

2011. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bizonyságok vagy tanúságtételek fontosak, és ha az életünkben Isten valamilyen nagy dolgot vagy csodát tesz akkor arról kötelességünk is beszélni a többi embernek. Nem erőltetve, de mondjuk egy ilyen fórumon például meg lehet osztani ilyen történeteket.
2011. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 21:45-ös!

Először is tudnod kell, hogy nem a kérdésre válaszoltál. Másodszor is ha nem nekem és nem erre a kérdésre válaszoltál volna, akkor hasznosként jelöltem volna. Ez most nem csak neked szól: Nem tudom, miért kell állandóan visszatámadni! Ha valaki feltesz egy kérdést, nem kell egyből kioktatni! Ha láttad volna a kommentemet, talán megértetted volna, hogy van hitem és aki hisz, annak minden lehetséges! Próbáljatok meg a kérdésre válaszolni! Akinek nincs bizonysága, az ne írjon.

Innét már újra a 21:45-ösé a válasz: Én is megtért hívő vagyok, befogadtam az Urat a szívembe! Most én meg azt mondhatnám, hogy Te ezzel dicsekedsz. Ha ezt a kérdést gyülekezetbe teszem fel, akkor is így kioktatsz? Nálunk ez úgy megy, hogy szívesen mesélnek a tesók, hogy lássam, hogy a láthatatlanból hogyan áll elő a látható! Anyagi javaknak nevezed a gyermekeket is? Hisz Isten első mondatai közt szerepel, hogy szaporodjatok és sokasodjatok! Nem szólom le az a lakást, ahol lakom, mert ezért is hálás vagyok az Úrnak, de olyan brutálisan tetőtér, hogy bujkálni kell a tetőnél, olyan mintha "leszakadt volna a plafon". Itt már nehezen férnénk el egy gyermekkel és nem csak egyet szeretnénk, sőt ha az Úr megadja, örökbe is fogadnánk akár többet is! Akkor szerinted ehhez elég egy kb. 33 hasznos alapterületű lakás? Egy szekrénysor nem fér el!

Azt nem értem, hogyha valaki itt kérdez valamit, akkor nem választ kap, hanem meg kell magyaráznia, hogy miért kérdezi! Hidd el, hála az Úrnak, hatalmas hittel rendelkezem, de mégsem tehettem úgy fel a kérdést, hogy azért kérdezem, hogy aki nem hiszi, hogy sikerül házat vennünk, annak elmesélhetem az itt olvasott bizonyságokat. Mivel nekem még nincs ezzel kapcsolatban, ezért lett volna jó, hogyha kapok értelmes választ. Nem válaszolok minden reakciódra, de kit érdekelnek ebben az esetben az ateisták? Azért nem mondod el a bizonyságod? Akkor az evangéliumot sem hirdeted, mert mit szólnak az ateisták? Most nem egy ateista kérdezett!

22:22-es jól beszél! Köszi!

2011. jún. 5. 10:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!