Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztusban hívők, mit gonđolt...

Krisztusban hívők, mit gonđoltok a HAMIS Krisztusokról? Honnan tuđjátok, hogy az igazi Krisztusban hisztek?

Figyelt kérdés

Nemrég valaki feltette a következő kérdést:


"Mit jelent Krisztus által üdvözülni?"


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Tudjuk, hogy a Jézus Krisztusban való hit által lehet üdvözülni, de mi a helyzet a HAMIS KRISZTUSOKKAL, mert ugyebár beszél erről is Isten Igéje. És mivel Jézus az út, az igazság és az élet, és egyedül Ő vezet az Atyához, a hamis Krisztusok nem Hozzá vezetnek!


Pár évvel ezelőtt például Budapesten a Katolikus egyház rengeteg plakáton hirdette, hogy ők Krisztust hirdetik mindenkinek - na de milyen Krisztust, melyiket?! Teljesen más az ő Krisztusuk, teljesen más a Jehova tanúié, megint más a mormonoké. Én például nem ezekben a Krisztusokban hiszek.


Ha Krisztusban hiszel, honnan tudod, hogy az az igazi Krisztus?


2011. jún. 2. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Azta. Te magad érted a kérdésed? Meg mi az hogy HAMIS Krisztus??? Hogyan lehet megkülönböztetni az eredetit a hamistól?
2011. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak egy volt belőle, ő is meghalt. Én ebben hiszek. Ha tévedek hát tévedek, vállalom.
2011. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, sokkal könnyebb, mint hinné az ember. Annyi a lényeg, hogy mire irányul a tanítás. Arra, hogy áldozd fel a saját kényelmedet, vágyaidat, igényeidet a (hozzád hasonló) átlagemberek, a "kicsik" megsegítésére, vagy arra, hogy valósítsd meg magad, vagy valami nagy ember (guru, szellemi vezető stb.) szolgálatára legyél. Az előbbi tanítás üdvösségre vezet, az utóbbi kárhozatra.
2011. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A válasz nagyon egyszerű. A Biblia azt mondja, hogy aki nem vallja a názáreti Jézust testben megjelent Krisztusnak, az az antikrisztus. Egyszóval aki a názáreti Jézust húsvér testben megjelent Krisztusnak, Isten fiának nevezi, az jó úton halad. Aki a názáreti Jézusról más, ezzel nem összeegyeztethető dolgokat állít, ott már tévelygésről van szó.


Amikor Jézust leamortizálják csupán tanítóvá, prófétává, azt állítják róla, hogy nem Isten fia volt, hanem egy angyal megtestesülése, avatarnak nevezik, meg egyéb pozíciókra leamortizálják, akkor biztos, hogy nem az eredeti Jézus Krisztussal találkoznak, hanem egy hamis krisztussal, az antikrisztussal.


A názáreti Jézus Krisztusnak az ismertetőjegyei, hogy Isten egyszülött fia, nem teremtett lény, hanem Istentől született lény, emberré lett, azaz szűztől született és húsvér emberi testben jelent meg, felkent volt Isten Szellemétől, meghalt, 3 nap múlva feltámadott és utána megdicsőült, azaz újra elfoglalta a helyét Isten jobbján a Mennyben. Ha a názáreti Jézus Krisztusról személyleírást kellene adni, ha személyi igazolványt kellene készíteni róla, nagyjából ezeket a döntő információkat lehetne beleírni.

Aki ezektől eltérően mást állít, az szükségszerűen egy más jézusról, más krisztusról beszél, aki már NEM az eredeti, hanem csak valami hamisítvány.


Pontosan olyan ez, mintha rólad vagy rólam a valóságtól eltérő személyleírást adnak meg, akkor nyilván, hogy nem hozzánk fog nyomra vezetni a személyleírás. Éppen ezért ha valaki a názáreti Jézus Krisztust keresi, nagyon fontos, hogy a bibliai személyleírás alapján tegye, és ahhoz ragaszkodjon, másképp hamis krisztusokkal találja szembe magát.

2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy Jézus teljesen ártatlan, bűn nélküli volt. Ez nagyon fontos információ róla.
2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

onnan, hogy Krisztus nem különböztet meg, nem tartja magát különállónak semmitől, tudja, hogy egyetlen egész van csak, ami Isten...nem győzköd ezáltal, nem követel, nem fenyeget, nem vádol, csupán egyszerűen szeret, feltétel nélkül, és segít, ha kéred úgy, hogy nem vár el semmit cserébe...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Onnan,hogy Jézus nevét jelek és csodák követik. Ha másnak a nevében akarnál betegeket gyógyítani,démonokat űzni gyanítom nem menne...
2011. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Benne van a bibliában melyik az igaz Krisztus!


"Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.

Ímé eleve megmondottam néktek.

Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek.

Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.

Mert a hol a dög, oda gyűlnek a keselyűk.

Mindjárt pedig ama napok nyomorúságai után a nap elsötétedik, és a hold nem fénylik, és a csillagok az égről lehullanak, és az egeknek erősségei megrendülnek.

És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel."


Nem egyházak dogmáit kell követni, hanem Krisztus tanításait, akkor megismered az igazi Krisztust!


Pontosan ez a baj, hogy az embereknek, hamis Isten képük van, vagy egyálltalán nincs is Istenképük!


Krisztus az "ama kenyér", az "jtó", a "jó pásztor", a "világ világosága", az "alfa és az omega".

Krisztus a szabadító!

2011. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Re: 13:38


Tetszik, amiket felsoroltál az igazi Jézus ismertető jeleiről, és aki ezektől különbözőt hirdet, az hamis Krisztust prédikál. De szerintem ez még kevés ahhoz, hogy az igazitól a hamisat megkülönböztessük.


Úgy látom, hogy több válaszoló sem érti igazán, hogy mi az, hogy hamis Krisztus, hiszen mindannyian ugyanarról a názáreti Jézusról beszélünk. De említettem azt az Igét, ami szerint Jézus az ÚT az Atyához. És feltehetném azt a kérdést, hogy ez mit jelent, hogyan lehet akkor az Atyához eljutni. És erre rengeteg, egymásnak ellentmondó válasz érkezne, nagyon sok ÚT és elképzelés arról, hogy hogyan lehet üdvözülni. És ezeknek a nagy része nyilván HAMIS ÚT, vagyis az illető egy HAMIS KRISZTUSBAN hisz, aki nem Istenhez vezet.


Ezért kérdeztem azt, hogy honnan lehet tudni azt, hogy a Krisztus, akiben hiszek tényleg az igazi, és honnan lehet tudni azt, hogy az üdvösség útja, amin járok (már ha egyáltalán azon járok) tényleg az üdvösség útja és nem egy hamis elképzelés.


Re: 23:47


"Krisztus a szabadító!"


Ezt jó, hogy mondtad! Ahogyan én megértettem Isten Igéjéből, az igazi Krisztus tényleg szabadító, a hamis pedig vallásossá tesz. Ezért van az, hogy nagyon sokan eljárnak templomba, és mégse történik semmi változás az életükben. Egy hamis Istenképük van és nem ismerik az igazi Krisztust, aki SZABADÍTÓ...

2011. jún. 3. 00:48
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el itt ezt a részt:

A lelkek megkülönböztetésének karizmája


Én a c) módszert szoktam alkalmazni, mert ez az egyszerű földi halandók számára is könnyen működik.

2011. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!