Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen 'szent' magatartás...

Teljesen 'szent' magatartás kötelező a valláshoz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
melyik valláshoz? :)
2011. jún. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán akkor, ha "utolsó napok szentje" akarsz lenni. :)
2011. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mit értesz teljesen "szent"alatt?
2011. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a keresztényégre gondolsz, ahhoz tiszta szív kell és szeretet. valamint önmegtagadás. A többi felesleges duma.
2011. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3Móz 11,44 Mert én, az Úr, vagyok a ti Istenetek; szenteljétek meg azért magatokat, és szentek legyetek, mert én szent vagyok


3Móz 11,45 Mert én vagyok az Úr, a ki felhoztalak titeket Égyiptom földéből, hogy Istenetekké legyek néktek; legyetek azért szentek, mert én szent vagyok.


1Pt 1,15 Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;


1Pt 1,16 Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

2011. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Törekedni kell a szentségre,cselekedetekben úgy sem fogsz tökéletes lenni,viszont Isten téged Jézus kereszthalálával tökéletessé tett. "Mert egyetlen áldozatával tökéletessé tette a szenteket."
2011. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
A szent elkülönítettet jelent. El kell szakadni a világtól, gonosz társaságoktól, és a bűntől. Isten is munkálja a megszentelésünket a beszédével, Jézus vérével, a Szent Szellemével, és nekünk is oda kell szánnunk magunkat Istennek.
2011. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A Biblia közel 100 helyen nevezei szenteknek az Isten követőit.


Mindazonáltal Jézus a bűnösöket jött hívni a megtérésre.


Ajánlom figyelmedbe Végh József pszichológus igehirdetését a témával kapcsolatosan, melyet május 28-án tartott a gödöllői Bibliaházban: [link]


Üdv. Péter

2011. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A valláshoz nem kötelező csak az üdvözüléshez. Ha csak az a célja valakinek hogy minden vasárnap templomba járjon és így vallásosnak mondhassa magát akkor ezt megteheti. Az üdvözüléshez viszont tényleg szentnek kell lenni mert hülyén nézne ki ha a mennyben két ember mondjuk irigységből összeverekedne. :)
2011. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mennyben nem lesz verekedés, ahogyan Krisztus szavai nyomán házasság sem, evés sem és ivás sem. Ez egód nem megy a mennybe, csak az Isteni éned. A szentség valóban Istennek való elkülönítettséget jelent.
2011. jún. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!