Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, kérdésem volna...

Jehova tanúi, kérdésem volna a Bibliával kapcsolatban. Segít valaki?

Figyelt kérdés
Szeretnék Bibliát tanulmányozni Jehova tanúival, és csak velük. Kérek mindenkit, csak normális, mocskolódás mentes válaszokat írjanak. Köszönöm.
2011. jún. 12. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És ezt hogyan képzelted el? Minden folyóiratunk hátsó borítóján van egy magyar cím, ahova írhat az, aki fel akarja venni a kapcsolatot a Tanúkkal.

1631 Budapest, Pf. 20.


Ezen kívül email-ben, vagy egyéb fórumokon is beszélgethetünk, de a későbbi személyes tanulmányozást ez nem pótolja.

2011. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Természetesen tedd ahogy jónak látod, de, ha megengedsz egy "tanácsot", ha kéred a Jó Istent, kéred, hogy adja meg Neked a bölcsességet, hogy megértsed az ő igéjét akkor megfogod érteni, és nem kell hozzá semilyen "szemlélet", aki esetleg félremagyarázhat valamit, ami nem jó, és ezt, most nem kizárólag a Jt-ra értem!


Én is érdeklődtem a Jehova tanúival kapcsolatban, az ő tanításaikkal kapcsolatban, mindenféle rossz szándék nélkül, beszélgettem velük, sok kérdésem volt ami felmerült bennem, de egyre sem tudtak választ adni bibliai igével alátámasztva!

Ők úgy vannak vele, ez nem csak az én tapasztalatom, hogy ők mindíg tudják a frankót, de ha valakinek kérdése van akkor az nem jó, mert az gondolkodik, és nem feltétel nélkül fogadja el a tanaikat!

Nem akarok senkit megbántani!

Tedd amit jónak látsz! Lehet, hogy Neked kell megtapasztalni, az ő " igazságaikat", vagy hamisságaikat!


Kívánom, hogy megismer az Igaz Istent!

2011. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Ne engedd, hogy megtévesszenek azzal, hogy összevissza idézgetnek Isten Igéjéből, mintha jól ismernék azt. Csupán van egy nagyon jó betanult szövegük és azt nyomják. Bemagolják a különböző szokásos kérdéseket és a rájuk adott válaszokat, de ha valaki kicsit jobban ismeri Isten Igéjét és belekérdez a mondandójukba, belezavarodnak. Általában a szövegkörnyezetéből kiragadott Igékkel dobálóznak, de nem ismerik Istent. Nem tanítanak arról, hogy az embernek egy személyes kapcsolata lehet az élő Istennel. Az új szövetségről, amit Isten kötött az emberekkel Jézus Krisztus által, a következőt mondja a Biblia:


"És nem tanítja kiki az ő felebarátját és kiki az ő atyafiát, mondván: Ismerd meg az Urat; mert mindnyájan megismernek engem a kicsinytől nagyig. Mert megkegyelmezek álnokságaiknak, és az ő bűneikről és gonoszságaikról meg nem emlékezem." (Zsid 8:11-12)


De ők ezt sajnos nem ismerik. Ráadásul számos helyen elferdítették Isten Igéjét, például:


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust." (Ján 17:3)


A "megismerjenek téged" helyett "ismeretet szerezzenek rólad" szerepel a fordításukban! Ez azért te is láthatod, hogy teljesen mást jelent. És itt nem egy aprócska dologról van szó, hanem az örök élet útjáról beszélt Jézus! Az Istenről és Jézusról való ismeret senkit se ment meg a kárhozattól.


Pál beszélt olyan emberekről, akik "mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem jutnak", és olyanokról is, akikben "Isten iránt való buzgóság van, de nem megismerés szerint". Sajnos a Jehova tanúi is ilyenek, buzgók Istenért, de nem ismerik Őt.


Javaslom neked, hogy keress olyanokat, akik ezt hirdetik:


"Amit hallottunk és láttunk, hirdetjük néktek, hogy néktek is közösségetek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal." (1 Ján 1:3)


Közösségben lenni valakivel valami olyasmit jelent, hogy egy szoros kapcsolatban élnünk valakivel, megismerjük őt, beszélgetünk vele, és ez nem egy egyirányú dolog. Jehova tanúi tanulnak Jézusról, ismeretet szereznek Róla, de sajnos még csak beszélőviszonyban sincsenek egymással, mert nem szoktak Vele beszélgetni. Kérdezd meg nyugodtan őket erről!


Veszélyes dolog az, ha valaki Isten Igéjéből kiragad néhány dolgot és azt felnagyítva épít fel tanításokat. Ők pont ezt teszik például Isten nevével kapcsolatban. Rátaláltak a Bibliában egy versre, ami szerint Istennek az a neve Jehova, és ők ennek a Jehovának a tanúi. Csakhogy az alábbi versből is kiderül, hogy Istennek nem csak egy neve van:


"Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet." (Zsolt 138:2)


Ha tudsz angolul, Isten neveiről olvasd el ezt:

[link]


Ne hagyd, hogy félrevezessenek, a Sátán nagyon jól ismeri a Bibliát! Amikor Jézust megkísértette a pusztában, Isten Igéjét használta és idézte ő is (lásd pl. Mt 4 elejét)!!!


"Hű az Isten, ki elhívott titeket az ő Fiával, a mi Urunk Jézus Krisztussal való közösségre" (1 Kor 1:9)


A Jehova tanúi sajnos nem ezt hirdetik, ők a saját egyházukhoz hívják az embereket, nem pedig Jézus Krisztushoz!


Ha gondolod, írj privátot, szívesen levelezek veled.


Üdv,

Tamás

2011. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Igen, jehovának is több "neve" van, mint ahogy rád is lehetne aggatni olyan neveket, mint pl. Félrevezető, Rágalmazó, stb..., de ugye ettől függetlenül van igazi tulajdonneved is, igaz? Vagy neved Senki?

Milyen érdekes, hogy mindenféle indoklás hiányzik a szövegedből, csak mert a Tanúk másként gondolják, ezért rossz.

2011. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Előző!


Sokszor beszélgettem már Jehova tanúival. Ti nem JÉZUS KRISZTUSSAL VALÓ KÖZÖSSÉGRE hívjátok az embereket, mint amit Pál és János is hirdetett.

2011. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Micsoda véletlen, az indoklás megint elmaradt! Pedig érdekes lenne erre indokot hallani.
2011. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem milyen indoklást vársz. Fent idéztem két helyet is Isten Igéjéből (1 Ján 1:3, 1 Kor 1:9), ahol Pál és János is azt mondja, hogy Jézus Krisztussal való közösségre vannak a hívők elhívva. Én még nem találkoztam olyan Jehova tanújával, aki ezt hirdette volna. Szerintem nektek kellene megindokolni, hogy ez miért van így.
2011. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Jó, akkor pontosíts kérlek, mit jelent Jézussal közösségben lenni szerinted, és Jézus kivel volt/van ilyen egységben.
2011. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

Ja igen, ahogy így újra visszaolvasom, szerinted Jézussal kellene "beszélgetni" ahhoz, hogy részességünk lehessen vele. Pedig Ő Istenhez imádkozott, mint a Mindenható alázatos szolgája. Ezt a példát hagyta nekünk, nem azt, hogy hozzá imádkozzunk. Persze ismerem István történetét, csakhogy az nem ima volt.

mégegyszer módon, Jézus teljes élete mintául szolgált, melyet hűen követnünk kell. Ez viszont azt jelenti, hogy Istenhez kell imádkoznunk, nem pedig egyik szolgájához, mert az bálványimádás!

2011. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a tanításait kell Jézusnak követni és megpróbálni betartani, hanem Jézus Krisztust kell megismerni és Őt kell követni. Jézus nem azt mondta, hogy:


"Az én Tanításaim az Út, az Igazság és az Élet, és senki se mehet az Atyához, csakis az én Tanításaim által", hanem azt mondta, hogy:


"ÉN vagyok az Út, az Igazság és az Élet és senki se mehet az Atyához, csakis ÉN általam!"


Említettem, hogy a Ján 17:3 a bibliafordításotokban (szándékosan) félre van fordítva, és ez nagyon veszélyes dolog! Távol tartja tőletek Azt, Akinél az örök életnek beszéde van, mert csak ismereted lesz Jézusról, de nem fogod így megismerni Őt.


Hadd mondjak erre egy egyszerű hasonlatot. Tegyük fel, hogy találkozik két ember, nevezzük őket Andrásnak és Bélának. András odaad Bélának egy verses kötetet, hogy olvassa el. Béla el is olvassa, és amikor legközelebb találkoznak, elkezdenek az egyik versről beszélgetni, és egy vita alakul ki közöttük, hogy vajon mire is gondolhatott a vers írója. Nem tudnak közös nevezőre jutni, mire végül András megszólal: "Béla, figyelj csak ide egy kicsit... a feleségem írta ezeket a verseket! Már több, mint 30 éve vagyunk házasok, ismerem őt, és tudom, hogy mért írta ezeket"...


Sajnos nagyon sok hívő hasonló helyzetben van, mint Béla. Olvassák Isten Igéjét, vitatkoznak róla stb..., de nem ismerik a szerzőjét, ezért félre is értik az üzenetét! Én hasonlóról beszélek, amikor a Jézus Krisztussal való közösségről írtam. Ne csak Jézus tanításait akard követni, hanem ismerd meg Őt magát az Igét! Kívánom, hogy meglásd e kettő közötti különbséget!

2011. jún. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!