Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok mit tudnak...

A katolikusok mit tudnak felhozni védelmükben, amikor a karizmatikusok ördögistáknak tartják őket egyes hagyományaik miatt?

Figyelt kérdés

Pl. Jézus-szobor, pászkaszentelés, Mária tisztelete, Karácsony, Húsvét, egyes Bibliával ütköző tudományos tények elfogadása, Biblia nem szószerinti követése.


Ezek miatt a szokások miatt a karizmatikusok a katolikusokat pogánynak vagy ördögimádónak tartják.


A katolikusok erre mit tudnak felhozni mentségként, illetve van-e a katolikus egyháznak olyan tana, ami miatt illegitim hitrendszernek gondolják azt, amiben a karizmatikusok hisznek?


2011. jún. 19. 15:14
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
57%

"A katolikusok erre mit tudnak felhozni mentségként, illetve van-e a katolikus egyháznak olyan tana, ami miatt illegitim hitrendszernek gondolják azt, amiben a karizmatikusok hisznek?"


Van. A Biblia.


"Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt. Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva." (Mt 16,17-19)"


Jézus EGY egyházat alapított, és ez a katolikus egyház. Amit megkötnek a földön, azt megkötik a mennyben is. Legeltetetik a nyájat, azaz tanítanak, és igyekeznek megtartani az egységet.


[link]


Szóval mi kaptuk az ígéretet, hogy az alvilág erői nem vesznek erőt rajtunk. A neoprotestáns felekezet alapításakor előbb fogalmazódott meg a katholikusellenesség, és mindig csak utólag kerestek kifogásokat, azért van ma 400 fajta gyülekezet, mert saját magukkal szemben is következetlenek. Néha még a miséken szóló zenékbe is belekötnek, mert nem elég modern nekik. Liberalizmus, számos tévtan, sok ember eltérítése, ördögűzések és csodák, pont mint ahogy a Bibliában meg van, az Antikrisztus eljövetele előtt és közben.


"Nem mindenki, aki azt mondja nekem: 'Uram, Uram!', megy be a mennyek országába, csak az, aki megteszi Atyám akaratát, aki a mennyben van. Sokan mondják majd nekem azon a napon: 'Uram, Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk, nem a te nevedben űztünk ördögöket, és nem a te nevedben tettünk sok csodát?' Akkor majd kijelentem nekik: 'Sohasem ismertelek titeket. Távozzatok tőlem ti, akik gonoszságot cselekedtetek!" /Mt 7,21-23/


Pászkát nem szentelünk, hanem ostyát változtat át a pap Krisztus testévé, és bort Krisztus testévé, ahogyan le van írva, és ahogyan elhangzik minden misén.


"Ő mielőtt önként átadta magát a szenvedésre, kezébe vette a kenyeret, hálát adott, megtörte, tanítványainak adta, és így szólt:


VEGYÉTEK, ÉS EGYETEK EBBŐL MINDNYÁJAN, MERT EZ AZ ÉN TESTEM, MELY ÉRTETEK ADATIK.


A vacsora után ugyanígy kezébe vette a kelyhet is, majd ismét hálát adott, odaadta tanítványainak, és így szólt:


VEGYÉTEK, ÉS IGYATOK EBBŐL MINDNYÁJAN, MERT EZ AZ ÉN VÉREM KELYHE, AZ ÚJ ÉS ÖRÖK SZÖVETSÉGÉ. EZ A VÉR ÉRTETEK ÉS SOKAKÉRT KIONTATIK A BŰNÖK BOCSÁNATÁRA. EZT CSELEKEDJÉTEK AZ ÉN EMLÉKEZETEMRE."


A szobrokról, sokadjára:


[link]


A Bibliával ütköző tudományos tényeket kifejthetnéd, hogy mire gondolsz, így elég nehéz.

2011. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ozmium42 ***** válasza:

"és bort Krisztus testévé"


*vérévé

2011. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A pászkaszentelés alatt azt értettem, amikor húsvét vasárnapján elmennek a templomba, tesznek a kosárba pászkát és bort és a pap körbemegy füstölővel és szentelt vizet spriccelve.
2011. jún. 19. 15:46
 4/21 anonim ***** válasza:
"Akik hisznek ezek a jelek követik,az én nevemben ördögöket űznek,új nyelveken szólnak,kígyókat vesznek a kezükbe és ha valami halálosat isznak nem árt nekik,betegre teszik a kezüket és azok meggyógyulnak" - A megrögzött vallásos katolikusokat követik ilyen jelek?
2011. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Ozmium42 ***** válasza:

"A megrögzött vallásos katolikusokat követik ilyen jelek?"


A karizmatikusok mérget isznak?

2011. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Nem Péter a kőszikla, amire az egyház épül, hanem az a kijelentés, ami előtte elhangzik:


"[Jézus] Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Simon Péter pedig felelvén, monda: TE VAGY A KRISZTUS, AZ ÉLŐ ISTENNEK FIA [ez a kőszikla, erre épül az egyház!!!]. És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám. De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán [visszautal az előző kijelentésre] építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat." (Mt 16:15-18)


Az egész egyház arra épül, hogy Jézusról mit mondunk, kinek tartjuk Őt, és hogy ez a kijelentést személyesen az Atyától kapjuk-e! Mert ugyebár a démonok is ki tudják ezt jelenteni!


"A tisztátalan szellemek is, mikor meglátták vala őt [Jézust], leborulának előtte, és kiáltának, mondván: Te vagy az Istennek a Fia. Ő pedig erősen fenyegeti vala őket, hogy őt ki ne jelentsék." (Mk 3:11-12)

2011. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Ozmium42 ***** válasza:
90%

Ez félremagyarázás.


"15.

Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16.

Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17.

És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

18.

De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

19.

És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen."


A Péter jelentése kőszikla. AZ a kőszikla. Eredetileg Simon a neve, Jézus nevezi el kősziklának. Nem hiába, mert erre a kősziklára építi egyházát, amin a pokol kapui nem vesznek erőt. És ő az első pápa.


[link]


Értem amúgy, amit mondasz, de ennek így nincs értelme, nagyon erőltetett. Mi akadályozta volta Mátét, hogy egyértelműen fogalmazzon rébuszok helyett? Szerintem egyértelműen fogalmazott. Mi bajod amúgy Péterrel?

2011. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egyház az Atya Krisztusról szóló természetfeletti kijelentésére épül fel, és nem Péterre. A sziklaszirt jelenti az Isten kijelentését, ami a görögben petra, Pétert pedig Jézus Petrosznak, azaz kavicsnak hívja. Tehát azt mondja Jézus Péternek: te kődarab (petrosz) vagy, én pedig ezen a sziklaszirten (Petra), azaz a Krisztus isteni kinyilatkoztatásán építem fel az egyházamat. Jézus egy szójátékot mond Péternek. Jézus szerint nemhogy Péterre épül az egyház, de ő maga is mint egy kődarab csak egy építőelemként került az alapra, a sziklaszirtre. Semmiféle anyaszentegyház nincs az eredetiben. Mégegyszer mondom: nincs ilyen szó a bibliában hogy anyaszentegyház. Népgyűlés, vagy gyülekezet van az eredetiben.
2011. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Ozmium42 ***** válasza:
Akkor Péterrel jól melléfogott Jézus, és a Szentírást is meghamisították pár évvel később. Ez lenne a nagy mű, a megváltás?
2011. jún. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogott mellé Péterrel Jézus, ugyanis neki a nyáj erősítése és legeltetetése volt az elhívása. De mint apostol tanúja is volt Jézus feltámadásának. Pál apostol sokkal több munkát végzett, mint az összes többi apostol együttvéve, és mégsem hívjuk őt az egyház alapítójának. Ő vitte el az evangéliumot először a nemzeteknek. Rengeteg gyülekezetet alapított.

Nem hamisították meg a Szentírást, hanem nem pontos és szó szerinti az értelmezés. Amit Károli úgy fordított hogy: " te Péter vagy", helyes. De jó ha tudjuk hogy ez a név kődarabot jelent, és nem magát a sziklát, azt az alapot amelyre az egyház épül. Isten alapította az "egyházat", természetfeletti kijelentéssel Isten Fiáról, és erre a sziklára épülnek a kődarabok mint élő építőkövek, azaz a hívők. Péter is egy hívő volt, hiszen megvalotta Jézusnak hogy te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia. Jézus pedig azt mondta neki, hogy azért boldog, mert a mennyei Atya jelentette ezt ki neki, és erre a sziklára épül az egyház. Az egyház szó, egy magyar vallásos szó. Az eredetiben csak népgyűlés, vagy gyülekezet szerepel. Az anyaszentegyház pedig abszolút idegen az eredeti szövegtől. Anyánknak az újszövetség csak a mennyei Jeruzsálemet nevezi a zsidó levélben.

2011. jún. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!