Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységnek az az ága,...

A kereszténységnek az az ága, hogy a tudomány által bizonyított tényeket tagadjuk (pl. hogy a Föld több, mint 6000 éves) Amerikából tört be hozzánk? Csak mert én 1990 előtt még az életemben nem hallottam ilyen butaságokat!

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 21:45
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"A legfontosabb pedig, hogy a teremtett dolgok ne kerüljenek a Teremtő fölé."


Miért ne? Tegyük fel, hogy létezik Isten. Ha fölé kerülünk bebizonyosodik, hogy evolúcionárisan életképesebb életforma vagyunk, mint ő és onnantól kezdve mi leszünk a világ istenei.

2011. jún. 21. 16:15
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha..haha...:-))))))) "Ha fölé kerülünk bebizonyosodik, hogy evolúcionárisan életképesebb életforma vagyunk, mint ő és onnantól kezdve mi leszünk a világ istenei."- -Micsoda gőg ! Küld neked személyesen akkora földrengést és hozzá cumanit és akkor kipróbálhatod mit ér a technikád! :-))))))

Pláne olyan helyeken csinálja, ahol atomerőművek is vannak, ott tényleg előveheted a kütyüeidet! :-)))

Még hogy evolúciósan Isten fölé kerekedni ?! MEGA LOL

2011. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Ozmium42 ***** válasza:
Mennyi idős vagy kérdező? Az utolsó hozzászólásodtól féloldalasan megőszültem!
2011. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Ez nem életkor kérdése, csupán hiányzik belőlem az Istentől való rettegés, mivel nem tartom többre egy kitalált szereplőnél egy könyvben.


Ilyen alapon Lux Luthortól vagy Szaurontól is retteghetnénk, hiszen őket is részletesen leírja a könyv, és a könyv igazolja a létezésüket...


De hamár a vallásoknál maradunk, honnan tudjátok olyan biztosan, hogy nem mondjuk a maják istene az igazi isten? Csak mertha ő az igazi, akkor bizony egyikőtök se fog bejutni a mennyországba, mivel csecsemő korotokban nem ültettek be csavarokat az arcotokba és nem festették színesre a fogaitokat.

2011. jún. 21. 17:36
 25/31 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Engedd meg, hogy erre az utolsó kommentedre egy híres természettudós Pascal gondolataival válaszoljak:

"Ha látom az ember vakságát és nyomorúságát, és elnézem ezt az egész néma világmindenséget és a mindenség e zugában magára hagyott, sötétben tévelygô embert, akinek sejtelme sincsen róla, ki tette ide, miért van itt, mivé lesz halálában, és képtelen bármit is tudni, olyan rémület

vesz rajtam erôt, mint akit álmában félelmetes, puszta szigetre tettek ki, és aztán, mikor felébred, fogalma sincsen róla, hol van, de nincs módja többé onnan elmenekülnie. És mindezt látva elcsodálkozom, hogyan

lehetséges, hogy mégsem esik kétségbe e nyomorúságos helyzete miatt. Mellettem másokat, hozzám hasonlókat látok: megkérdem tôlük, vajon ôk többet tudnak-e nálam, de azt felelik, hogy nem; és lám, mégis e tévelygô szerencsétleneknek elég volt megpillantaniuk maguk körül egy-két szemgyönyörködtetô dolgot, és máris szívvel-lélekkel átadták magukat nekik. Én azonban nem tudtam rabjukká válni, hanem arra gondoltam, mennyivel nagyobb a valószínűsége annak, hogy nemcsak az van, amit látok, és kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami

jelet a világban. Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére

hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt akárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ô próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem

mondhatja el magáról."


Üdv. Péter

2011. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

"híres természettudós Pascal"


Önellentmodás! Pascal nincs benne a Bibliában vagyis nem tekinthető tévedhetetlen információforrásnak amit mond!

2011. jún. 21. 18:18
 27/31 anonim ***** válasza:

Végezd el a kötelező iskolát, és szólj a szüleidnek, hogy tiltsák le a csetelésedet, mert biztos, hogy a tanulás rovására megy. Ha mégsem vagy 16 alatti, akkor szerintem csak testileg nem.

Vannak még tippeim: felnőtt vagy, agyilag is, de hogy a Bibliáról úgy vitatkozunk veled, hogy egy óránál többet nem olvastad...


És mi leszel, ha nagy leszel? :)

2011. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A kérdéséből kiderül, hogy legalább 20 éves :)
2011. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Manapság divat mindent tagadni.USA-ról csak annyit,hogy a legnagyobb fényár rejti a legnagyobb sötétséget.Van olyan csoport,amely azt hirdeti,hogy a Föld lapos (nem vicc!).Ők már annyira hisznek,annyira vissza tértek az ősi,tiszta igazságokon alapuló,eredeti valláshoz,hogy...

...náluk kilaposodott a Föld.A műholdak biztos az ördög művei.Ehhez képest a 6000 éves sárgolyó már tök ehető.

2011. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%

"De hamár a vallásoknál maradunk, honnan tudjátok olyan biztosan, hogy nem mondjuk a maják istene az igazi isten? Csak mertha ő az igazi, akkor bizony egyikőtök se fog bejutni a mennyországba, mivel csecsemő korotokban nem ültettek be csavarokat az arcotokba és nem festették színesre a fogaitokat."


Egy pogány isten sem univerzális jellegű... Az összes pogány történés egy lila-kék mázban van átitatva, míg a bibliában a hús-vér valóság van leírva. Másrészt pedig szimplán kötözködsz.

2011. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!