Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írja valahol a Biblia, hogy...

Írja valahol a Biblia, hogy szükség van papokra meg templomokra? Azt az egyet leszámítva amit leromboltak Jeruzsálemben.

Figyelt kérdés

Olyan,mint ha lassan munkálkodna bennem a hit valamifél formálya.

De feltétlenül szükséges ahhoz templomba járnom?

Hinni meg imátkozni a természetebn is lehet.


Emelj fel egy követ és én ott leszek,hasíts ketté egy fát és én ott leszek. valahogy így van,igaz?


2009. márc. 24. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Templomba járáshoz a közösségben megélt hit miatt is szükség van.

Jézus is közösségben fogyasztotta el az utolsó vacsorát, és a vele lévők közösségének adta parancsba: "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre."

Ha egymagad próbálod gyakorolni a hitet, meg lehet annak a veszélye, hogy a hited tételeit saját élethelyzeted, kényelmed-nehézségeid szerint változtatgatod.


A Biblia azért nem írja a papság és a templom szükségességét, hisz ezek akkor még megvoltak, teljesen természetesek voltak. Többször olvasni a Bibliában, hogy maga Jézus is felment a zsidó húsvétkor a jeruzsálemi templomba, a zsidó előírások szerint.

2009. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A templom egy olyan hely, ahol össze lehet gyűlni, és nem kell attól tartani, hogy kifujjognak minket az ateisták :-) Egyébként az első keresztényeknek nem voltak templomaik, lakásokon, katakombákban gyűltek össze, igazából a hely mindegy volt, a tartalom volt a lényeg. Egyébként én voltam cserkész, és táborokban pl. volt, hogy egy sziklafal mellett raktunk össze kövekből valami oltárfélét a tábori miséhez :-)


A templomokat ne bántsuk, mert művészettörténeti és történelmi szempontból (is) nagyon fontosak.

2009. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a tapasztalatom azt mutatja, hogy a templomba járás önmagában nem feltétlenül visz közelebb Istenhez, sőt megvan a veszélye, hogy elkényelmesedsz, mert hát ugye "megadtad Istennek, ami Istené", elmentél a misére, szép volt, jó volt, aztán vissza az életbe.

A hangsúly szerintem legelőször a Te személyes kapcsolatod Istennel. Miután ezt kimunkáltátok (Te kéred, Ő megcselekszi és megerősít), szükségét fogod érezni, hogy részt vegyél a közösségében, hiszen Ő ma a Szentlélekben van jelen, aki a közöségeket építi, formálja egy testté, Krisztus testévé. A közösségben ma is a tartalmon kéne legyen a hangsúly. A mise vagy bármilyen istentisztelet igazából egy ünnep. Egyrészt a hetednap megszentelése, másrészt az Úrvacsora vagy Eucharisztia (bocs ha elírtam) megosztása, vagyis közösségi esemény.

Saját életemben ez úgy zajlott, hogy évekig voltam "magányos keresztény", rengeteget olvastam a Bibliát, imádkoztam, és igyekeztem jó kapcsolatban maradni Istennel. Viszont az élet nem mindig egyszerű vagy éppen nem mindig nehéz, hogy könnyebb legyen megtalálni az utat Hozzá(kinek-kinek egyik vagy másik az út). Szóval nem volt, ami megtartson, tehát újra és újra meg kellett térnem. Legutoljára ez párosult azzal a vággyal, hogy a közösségébe tartozzam. Ezután "csodasorozat" következett, néhány hét leforgása alatt megtaláltam a helyem és elkezdtem az "aratást" - remélem :))

2009. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, az előző vagyok. A "magányos keresztény" évek alatt az én templomom is a természet volt. A szabad ég, mikor kéken, mikor csillagosan :)
2009. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

21:47-es


Egyelőre messze vagyok attól,hogy templomba járjak.

De munkálkodik bennem talán valami.Azt hiszem. Foglalkoztat a vallás mostanság.

Értem a közösségi részét.

De Jézus is abba az egybe ment nem?

Talán Izrael akkoriban tele volt keresztény templomokkal?


Vol az az egy amiben Az úr lakotozott a földön és megint fel fogják építeni.

És a többitemplomra is szükség van? Ugyanazt ellehete mondania fák alatt is.


Meg ott van a bálvány kérdés!

Ne legyenek én előttem faragott stb.


Akkor a sok ábrázolás,meg a feszületek? Egyesek csókolgatják Jézus lábát. Ez nem bálványimádás?


Ha imétkozni szeretnék az Úrhoz akkor azt megtehetem bárhol,igaz? MIndehol hall.

2009. márc. 25. 19:42
 6/11 A kérdező kommentje:

21:59

Én is úgy gondolom,hogy a hely mindegy a tartalom a fontos.

Nem akarom én a templomokat bántani.

2009. márc. 25. 19:43
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy látom,hogy csak templomba járni nem elég.

Elmennek az emberek úgy csinálnak,mint ahívők utána meg élik tovább az életüket,mint ha semmi sem történt volna.

nem tartják megukat ahhoz amit a templombajárással állítanak.

Éncsak hétvégi hívőknek mondom őket.

ez így kevés.


Nézzétek én még csak imátkozni sem szoktam.

Csak valami e felé tereli a gondolataimat.

Lehet,hogy eljön az idő amikor én is templomba járó ember leszek.


Én is szeretném valahogy kapcsolatba kerülni az úrral csak szerintem ezt nem lehet erőltetni.

Nem tudom milyen lehet,mit érez az ember olyankor.

egyszer talán eljön az én időm is.

2009. márc. 25. 19:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajna ez nem úgy megy, hogy "majd csak lesz valami". Nagyon kevés embert hívott úgy el az Úr. Isten már megtette az első lépést, most rajtad a sor!

Szerintem első körben olvasd a Bibliát. Semmi sem tud közelebb vinni Istenhez, mint az, hogy olvasol és tanulsz róla. Kezd az Evangéliumokkal és onnét haladj vissza és előre felé is. Utána kezd el beszélni vele, vagyis imádkozni. A többi utána jön, ahogy már korábban írtam. Ha ezeket kihagyod, a lényeget hagyod el és üres hétvégi keresztény leszel magad is! Ne feledd, a Szentlélek az, ami megelevenít, és ez ÉLŐ kapcsolatot jelent Istennel.

2009. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha megtennéd, hogy vetsz egy pillantást erre a weboldalra, hátha segít:


[link]


És még valami. Szerintem nem véletlenül született meg az a 2 Apácashow film, szerintem a Nagyfőnök keze is benne volt a dologban, szerintem ő pontosan látta, hogy mivé kezd válni napjainkban ez a dolog, és szerintem ő rámutatott egyfajta megoldásra, ami már évszázadok óta a kezünkben van, de valahogy elmulasztotta az emberiség élni vele... eddig...

2009. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A majd valamit úgy értettem,hogy majd megtalálom az utat hozzá.


Ha az elején kezem olvasni a bibliát az nem jó?

2009. márc. 25. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!