Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az Angyal és...

Mi a különbség az Angyal és az Ark-angyal között?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Az arkangyalok a "főnökök".:)
2011. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel most egyből megértettem... Bővebben ha lehet :)
2011. jún. 25. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
ha az angyal százados, akkor az arkangyal vezérezredes. tehát magas rangú angyal.
2011. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az Ark-angyalnak van szárnya
2011. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Angyal = aggelos követ, hirnök (szinte megegyezik az apostol = apostolos küldött szóval)


Magyarán te magad is a Bibliai értelmezés szerint lehetnél angyal, magyarán hirnök.

Az angyal szót ettől függetlenűl a Biblia mennyei hirnökként jeleníti meg.


Az arkangyal kifejezés 'ark' előtagja (ἀρχ) 'fő'-t jelent.

Úgy mondhatnánk mai szóhasználattal, hogy főnök.

Az arkangyal magyarán főnökangyal, főangyal.


A Bibliában kétszer szerepel az arkangyal kifejezés. A 1Thess 4,16-ban, illetve a Júd 1,9-ben.


A Júd 1,9-ben mint Mihályként megnevezve, azaz 'ki olyan, mint Isten, az angyalok fejedelme' címmel.


A Mihály szót még Dániel is említi háromszor.

1: "Mihály, egyike az előkelő fejedelmeknek"

2: "Mihály a ti fejedelmetek"

3: "Mihály, a nagy fejedelem"


Érdekes felfokozás...


Hogy írja a Jelenések könyve? "Mihály és az ő angyalai" Az Ő angyalai.


Hogy kinek mi jön le, hogy ki is az a Mihály, effektíve az arkangyal, az már legyen mindenkinek a "maga baja".


Ha valaki elolvassa ezt a nevet, hogy: 'ki olyan mint Isten, az angyalok fejedelme', azt nem hinném, hogy egy hirnök (angyal) lenne olyan, mint Isten, de aztán azt gondol mindenki, amit akar. Ha ebből üdvösségkérdést csinál valaki, az szerintem szervezzen egy szektát, az 'arkangyal igazsága' címen. :)


Szép napot!


Üdv: én lászló

2011. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a "Ki olyan, mint Isten?" dolgot én se értettem sokáig, itt megtalálod a megfejtést:

[link]

2011. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az angyalok Isten "követei, küldöttei". A héber "mal'ak" és a görög "angelosz" szó jelentése: követ, küldött. Az angyalok Isten akaratának hírvivői és megvalósítói az egész világmindenségben. Az angyalok magasabb rendű lények, mint az emberek. A feltámadáskor az övékéhez hasonló, dicsőséges testet kapnak a megváltottak is.


Ugyanakkor az angyalok is teremtmények, ezért nem illeti őket imádat. Az egyetlen angyal személynév a Bibliában: Gábriel = Geber + Él (birtokviszonyban) Gábri-él = "Isten erős vitéze".


Az arkangyal az arché (fejedelem) + angelosz (angyal) szóösszetételből származik, és a jelentése: az angyalok fejedelme. Egyetlen "arkangyal" van, "Mihály" héberül (Mi-ká-él "Ki olyan, mint Isten") ez a név 5-ször fordul elő a Bibliában, és nem angyalnév, hanem a Fiú, Jézus Krisztus neve, amikor "arkangyalként" az angyalseregek fejedelmeként, és a Sátánnal vívott küzdelem kapcsán szól róla a Szentírás.


Üdv. Péter

2011. jún. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!