Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mint tudjuk, Angyalokból van...

Mint tudjuk, Angyalokból van sok. De mennyi lehet az Ark-angyalokból? Csak egy, vagy több is?

Figyelt kérdés
És melyik Angyal "fajtából" van több? :)
2011. jún. 25. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7-ről vagy 12-ről tudunk.
2011. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon tetszik neked ez a téma, mi?


Nem egy okos kérdés, mert ha ennyire tudod, hogy van arkangyalokból több is, akkor miért kérdezed meg, hogy csak egy van vagy több is? Átgondoltad ezt?


Mesélj, honnan a tudás, hogy több van belőlük, kik ők, és még milyen angyalfajták vannak. Kerubok, szeráfok....kik micsodák és mi a dolguk? Mennyien vannak, millióan, ezren, ketten???


Felvetődik még egynéhány kérdés, de a lényeg, hogy arkangyalokból biztos tudod, hogy van több is. Csak persze azt nem, hogy egy, vagy több...


Üdv: én lászló

2011. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Máskülönben a Biblia egy és csakis egy arkangyalról ír, ennek neve Mihály, mint már nem egyszer írtuk. A Mihály nevet nem fordították le, pedig érthetőbb lenne: 'ki olyan mint Isten'


Amikor többes számban van írva, akkor így: "egyike az előkelő fejedelmeknek", viszont Mihály itt nem arkangyalként van megszólítva. Tehát nem azt írja, hogy egyike az arkangyaloknak..., hanem fejedelmeknek, effektíve a hatalmasságoknak, ha úgy tetszik. Mellékesen ez az egyetlen többes szám, ezzel kapcsolatban, és tessék elolvasni Dániel könyvét, Thessalonikabeliekhez írt 1. levelet, Júdás könyvét, Jelenések könyvét. Nincs ember, ki többet tudna ezeknél mondani, csak fantazmagóriákat.


Üdv: én lászló

2011. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A Mihály nevet nem fordították le, pedig érthetőbb lenne: 'ki olyan mint Isten'


Ezt nem értem. Csak nem lehet pontosan olyan mint, Isten.

2011. jún. 25. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt kapásból 4 arkangyalról írnak:


[link]

2011. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A megnevezés tökéletes, ha az angyalok fejedelme Krisztus. Ki olyan, mint Isten?

"én és az atya egyek vagyunk"

"a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?"


A Biblia egyetlen arkangyalt említ, ez Mihály. A Bibliában minden névnek jelentése van, mely meghatározó az egyén tulajdonságára nézve. Ábrahám - sokaság atyja, Jákob - csaló, János - Isten kegyeltje, Jézus - szabadító, Mihály - ki olyan, mint Isten

2011. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

szabadító, Mihály - ki olyan, mint Isten

NEEEEEEEEMMMM értem!!!4

2011. jún. 25. 17:13
 8/14 A kérdező kommentje:
előző válasznál az utolsó sort nem értem...
2011. jún. 25. 17:14
 9/14 anonim ***** válasza:

"Mint tudjuk, Angyalokból van sok."

Honnan tudjuk? Mert engem tényleg érdekelne.

2011. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2011. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!