Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha majdnem minden bűnt...

Mi van ha majdnem minden bűnt elkövettem? (Gyónás)

Figyelt kérdés

Mi van, ha majdnem minden bűnt elkövettem. Mire azt mind felsorolnám. :S

Most azt mondanátok, hogy a pap türelmes, de általában sokan járnak gyónni, és nem akarok senki idejét rabolni, sem a hívőkét, sem az atyáét.

És félek, hogy esetleg valamilyen bűnt kihagyok a sok közül :/


2011. jún. 27. 19:09
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
nembaj ha kihagyod,majd mondo máskor.A papa ráér,nyugodtan végig mondhatod neki a magadét.
2011. jún. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Amivel konkrétan nem ártasz senkinek, az nem bűn! Úgyhogy azokat kihagyhatod.
2011. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Max elpirul a gyóntatószék.
2011. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem akarok kihagyni semmit :)

Én rendesen meg szeretnék gyónni, és azt szeretném, hogy tisztalappal indulhassak, de az eddigi válaszolók látom, nem így gondolják :/

2011. jún. 27. 19:22
 5/25 anonim ***** válasza:
Az en baratom azt mondta a papnak, hogy o mindenben vetkezett, csak nem olt. Ha te oltel, akkor meg azt is hozza teszed es ennyi. :)
2011. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
leírod egy papírra és azt olvasod fel, és amiek megvolt azt kihúzod, de a gyónás csak a lelki békén javít, attól még börtönbe kerűlsz
2011. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 yuda ***** válasza:

Többször nekiálltam kikeresni a biblia idevonatkozó részét, hogy elmenni és papnak meggyónni, de gondolom már mindenki sejti mit találtam erről?!

Semmit!

Másrészről viszont azt megtaláltam, hogy bánjátok meg és valjátok meg Istennek a bűneiteket. Nagy különbség, mert a biblia közvetlenül Istenről beszél, nem ír köztes állomásról, vagy hogy emberhez menj gyónni, ez abszolut biblia ellenes . Ugye katolikus vagy ?:D

2011. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem öltem meg senkit, egyszerűen jobb erkölcsű életet akarok élni ezentúl :)
2011. jún. 27. 19:43
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen, katolikus.

De, ahogyan te nézed a dolgokat, az teljesen református felfogás. A Bibliára kell mindent visszavezetni.

Ha jól tudom a gyónást az Anyaszentegyház vezette be, ami már katolikusabb felfogás, hogy ezt elfogadjuk.

2011. jún. 27. 19:45
 10/25 tetris ***** válasza:
54%

Én ugyan nem vagyok hívő, de szerintem az a legfontosabb, hogy te, saját magadnak megbocsáss.

Ha tisztában vagy azzal, hogy miben vagy ludas, és saját magadban elrendezed a dolgot, és máskor óvakodsz ezt újra elkövetni, akkor szerintem minden rendben van veled.

Az, hogy a feloldozást te adod magadnak, vagy egy pap, hát szerintem ez csak részletkérdés.

De szerintem annak nincs igazán értelme, hogy az egész életedet abban a rettegésben éld le, hogy mikor, miben vétkezel, és hogy ehhez mit fog szólni a Jóisten.

Szerintem túl komolyan veszed ezt a vétkezés-dolgot. Legyél egy kicsit lazább. Hidd el, még a Pápa is vétkezik időnként. Sőt, talán még maga az Úr is.

2011. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!