Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az bűnnek számít, ha ma...

Az bűnnek számít, ha ma megnézem a "Brian élete" című filmet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
MI? Miért lenne bűn? Én most néztem meg pár napja.
2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És ha egyszer úgy nézed meg, hogy figyelsz is rá, meglátod, hogy semmi vallásgyalázó nincs benne. Természetesen vannak párhuzamok, de pl. Jézus megjelenik a filmben és ő nincs kifigurázva. Nem véletlenül.
2011. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy egyetemi filmklubon láttam úgy hirdetni, hogy "Szigorúan ateistáknak". Szerintem ez hülyeség, gyakorló keresztények vagyunk a férjemmel, mégis szoktunk belőle klasszikusokat idézni. :)
2011. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs benne semmi gyalázatos dolog, sőt, kifejezetten a rómaiakat figurázza ki. Na jó, egy kicsit a zsidókat is, de nem úgy, hogy az felháborító legyen. Jézus is benne van, de őt mondjuk egyáltalán nem parodizálják.
2011. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Az számít bűnnek, ha soha nem nézed meg a Brian életét!
2011. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarod akkor legközelebb gyónd meg.
2011. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Jézus rettenetesen fájdalmas kereszthalálával viccelődni vagy magát a viccelődést nézni szerintem bűn. De egyébként ha nem vagy biztos benne akkor nyugodtan kérdezd meg gyónáskor a papot. Ha nem látta a filmet akkor is pár szóval el lehet neki mondani hogy miről szól.
2011. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

15:09! Kíváncsi vagyok, hogy hogyan mondod el a történetét?


Amúgy meg nem bűn. Az a bűn, ha valaki bizonyos dolgokat nem megcáfol, hanem földbe dugja a fejét, és nem vesz róla tudomást. Ha igazad van, tényleg hiszel, akkor helyén tudod kezelni a humort is.

És igen, valóban vannak benne olyan dolgok, amikre a egyház nem nagyon mer/tud/szeretne válaszolni (pl: mi is kell igazán ahhoz, hogy valakiből próféta váljon), de ez nem Jézus ellen irányul, nem a kereszténység ellen, hanem általánosságban.

2011. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!