Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsolozsmát muszáj énekelve...

A zsolozsmát muszáj énekelve végezni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok katolikus, arról biztosíthatlak, hogy ezen nem múlik az üdvösséged ;)
2011. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát szerintem nem.
2011. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, lehet mondva is imádkozni, sőt, magadban olvasva is. Gondolj bele, egy pap vagy szerzetes, akinek kötelessége végezni a zsolozsmát, és pl. úton van, igen ritkán fog mondjuk a buszon elkezdeni énekelni... :)

és én katolikus vagyok, sőt, zsolozsmázom. :)

2011. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
breviar.sk.hu és a divinumofficium.com oldalon nem egyezik meg a zsolozsmában a szöveg pedig ugyanaz a dátuma bevezető sem ugyanaz.
2011. júl. 4. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Tölthetnéd a drága idődet valami jobbal is.
2011. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A divinumofficium-on van magyar? Ha nincs, akkor nem csoda, hogy nem uaz, a magyarországi Egyház a nem vasárnapra eső főünnepeket pl. átpakolta vasárnapokra. Meg vannak opcionális szentek zsolozsmái, amit többféleképpen is lehet venni. Szentről az egészet, vagy csak a könyörgést, vagy semmit... de ezek csak példák. A breviar.sk teljesen jó, a magyar Liturgia Horarumnak megfelelő.
2011. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam

[link]

2011. júl. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!