Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliában ha jól tudom van...

A bibliában ha jól tudom van szó óriásokról, hogy régen eltek a Földön. Mit lehet róluk tudni? Méretuk, tulajdonságaik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Méretük: nagy, Tulajdonságaik: vadak



Nem kell minden hülyeséget elhinni ami a Bibliában van.

2011. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Ja én is néztem mikor a bibliát olvastam, nagyszerűek a zsidó iratok xd
2011. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Üdv! Ez a Vallás topik, más szóval ide azok írjanak akik hisznek Istenben és a Bibliában!

A kérezőnek válaszolva:

A Biblia először I.Mózes 6:4-ben ír az óriásokról, miszerint "Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves ee,berek voltak." Tehát a Biblia szerint jó hírük volt, ügyesek-okosak voltak. Valamint olvasd tovább ezt a linket, ha érdekel a téma: [link]

Kicsit meglepődve olvastam el... Amúgy Góliát-ról tudjuk, hogy ő 2.88 méter magas volt(átszámítva a Bibliai mértékegységet).

Üdv!

2011. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Szőrösek voltak, görbe agyaruk volt és ormányuk.
2011. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az oldalomon kaphatsy rola leirast .

[link]

2011. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

keresd meg a Bibliában a I.Mózes 6. fejezetet. az első öt vers arról szól, hogy néhány angyal emberi testet öltött, hogy a földi szép lányokkal együtt hálhassanak. az ő utódaik voltak a nefilek (ld. I.Mózes 6:4), akik óriási méretű emberek voltak (kb. 3 méter magasak) és nagy testi erejűek. mivel gonoszok voltak, terrorizálták az embertársaikat.

Isten ekkor döntött úgy, hogy Noét megbízza a bárka építésével, hogy a gonosz embereket elpusztítsa, és az Istent szeretőket átmentse a megtisztított világba. az özönvíz idején minden ember elpusztult a nefilekkel együtt, csak 8 ember vitetett át biztonságban, Noé, a felesége, a három fia, és azok feleségei.

a testet öltött angyalok egyszerűen ledobták az anyagi testüket, és megkíséreltek visszajutni az égbe, de róluk azt írja a II.Péter 2:4, hogy egy alacsonyabb állapotba kerültek, mivel Istennel szembeszállva tettek olyant, ami nem volt megengedve nekik, tehát többé nem válhattak vissza tökéletes angyalokká

nem tudom, ezt kérdezted?

mert valóban ír a Biblia egy másik óriásról, Góliátról, aki tényleg közel 3 méter magas volt. filiszteus volt, és az izraelitákat ingerelte, hogy ki mer vele szembeszállni. egy fiatal kis pásztorfiú ki mert vele állni. erről I.Sámuel könyvében olvashatsz, a 17. fejezetben.

2011. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

2011-07-09 17:36-es válaszoló


A te linkedről kérdeztek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!