Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örök boldogság a Menyországban?

Örök boldogság a Menyországban?

Figyelt kérdés

Amennyiben (feltételes mód!) én üdvözülök és a Menyországba kerülök, akkor elvileg örök boldogság lesz a jutlmam.

De ha valamely szerettem nem kerülhet ugyanoda velem, akkor én hogy/mitől leszek boldog?


2011. júl. 17. 18:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
próbáljuk megfogni a hívőket? :)) Én is próbálgatom néha :)
2011. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ohó, a MeNYország a menyek országa... esetleg MeNNYország? :)
2011. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"próbáljuk megfogni a hívőket?"

Eszem ágában sincs... Tényleg érdekel a válasz, de persze mielőtt kiírtam volna azért elgondolkodtam rajta és én nem találtam rá választ (ami persze nem azt jeletni hogy nincs is).


"Ohó, a MeNYország a menyek országa... esetleg MeNNYország?"

Istenem, de tele van a hócipőm azokkal akik nem tudnak érdemben hozzászólni valamihez és belekötnek bármibe ami az orruk elé kerül (azért neked is megy a zöld kéz, mint a többieknek)! ;--)


"Honnan a fszkes fszból veszed,hogy oda fogsz kerülni? "

Mivel fel voltam készülve az ilyen jellegű megjegyzésekre, ezért a kérdésben kihangsúlyoztam, hogy feltételes módról van szó! Az én figyelmetlenségem volt, hogy elfelejtettem, ide elég sok olyan válaszoló is jár, aki nincs tisztában a feltételes mód jeletésével. ;-)


"Néha hidd el jobb,ha az ember nem kerül a a szeretteivel egy helyre"

Szeretteimről beszéletem és nem azokról akikre te gondolsz!

2011. júl. 17. 19:24
 4/23 A kérdező kommentje:

Bocsánatkérés elfogadva, de sajnos a lónak azzal a bizonyos testrészével nem rendelkezem, így magadnak kell beszerezni ha már ennyire vágysz rá!

Sok sikert hozzá!


Sajnos kielégítő választ még mindig nem kaptam a kérdésemre!

2011. júl. 17. 19:51
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Igazából én sem vetem el a dolgokat, én is próbálom megérteni, és ha nem értek vmit akkor beteszem azt a kérdést aminél elakadtam. Igaz néha ezek a kérdések kukacoskodásnak tűnnek (mert kicsit azok is:))
2011. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen! Most, hogy mondod, tényleg van benne egy kis kötekedés is, de nem rosszindulatu és a válaszra akkor is kíváncsi vagyok.


Ugyanúgy, ahogy erre is kíváncsi voltam: ;-)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Én nem tagadom Isten létét, sőt gyakoroltam is a vallást (mindegy milyen formában).

A Biblia is azt mondja, hogy legyünk körültekintőek és járjunk nyitott szemmel a világban.

Ha Isten kíváncsinak alkotott bennünket, akkor bizonyára választ is adott a kérdésekre csak meg kell találnunk azokat. Biztos vagyok benne, hogy valaki meg tudja válaszolni ezeket a kérdéseket, csak az nem biztos, hogy ez a valaki olvassa ezt az oldalt.


Én minden esetre bizakodó vagyok és továbbra is várom a válaszokat ("jó pontért" cserébe)!

2011. júl. 17. 20:17
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

a Mennyország az az elmédnek egy teljes és tökéletes állapota. Amikor ebben az állapotban vagy, akkor mindent magadban érzel, a szerettedet is, és nincsen távolság köztetek semennyi.

a szeretetted maximum átél pokoli élményeket, de az nem tart örökké. másrészről Te nem azért vagy boldog, mert a szeretted veled van, Te alapban boldog vagy, csak elfeded hamis tévképzetekkel, miszerint mástól lehetsz boldog, vagy egyáltalán a szeretted valami más, mint Te. Az, hogy valamihez kötöd a boldogságot tévedés, addig nem lehetsz szabad tudatban, ami a valós boldogsághoz, így a mennyhez vezet, mivel ekkor magadat korlátozod, függesz, alárendeled magad másnak. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hmmm. Ezt jól megfogalmaztad, de nekem az jött le az egészből, amikor az egyik ember azt mondja a másiknak; Boldoggá teszlek ha beledöglesz is!

Nem ismerem a kábitószereket, de amit leírtál nagyon úgy hangzik, mintha valamivel be lennénk majd lőve és igazából csak azzal tudunk foglalkozni, hogy "jajj de jó nekem...".


Ez egy kicsit személytelen a számomra!

2011. júl. 17. 20:43
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak.


Te a saját tévedéseidből veszed észre mi a valós boldogság...nincsen itt belövés semmivel sem, és ebből kiindulva nem egy életet(születés és halál közti állapot) élsz le...azért van megengedve a szenvedés és fájdalom, hogy legyen valami, amihez a boldogságot lehet hasonlítani...egyébként nem tudnád mi az a boldogság...s hogy miért kell előbb megtapasztalni a rosszat? azért mert ha egyből bele lenne öntve az elmédbe a boldogság érzete csak, akkor lenne az, amit mondasz a belövéssel kapcsolatban...:)


egyébként mint már leírtam, azért nem érzed a boldogságot, mert magadat mástól teszed függővé..."De ha valamely szerettem nem kerülhet ugyanoda velem, akkor én hogy/mitől leszek boldog?"...Te alapban boldog vagy, és nem a szeretted nélkül...mivel olyan nem létezik, hogy nélküle...csak a hozzá való ragaszkodás nélkül lehetsz igazán boldog. :)


ui.: valamit kissé félreérthettél.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

kieg.:


azért van több lehetőség biztosítva, hogy Te magadtól vedd észre a boldogságot, nincsen rád erőltetve, pont ezért igazságos, s nem önkényes a dolog. s mivel a negatív hozzáállásnak van visszahatása(mivel ha nem lenne, akkor kész pokol lenne a létezés), így Te tudsz tanulni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!