Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, az egész nyugalom...

Adventisták, az egész nyugalom napját a gyülekezetben töltitek minden szombaton?

Figyelt kérdés

Ha valakinek, (bárkinek) szüksége lenne a segítségetekre, valaki segítséget kérne tőletek szombaton, akkor segítenétek, vagy nem? Jót szabad-e tenni?


Pl.: egy idős ember kérné a segítségeteket szombaton, és "nem tudja", hogy ez a nyugalom napja. Vagy esetleg egy szülő, vagy nagyszülő aki nem tudja magát teljesen ellátni, és segítségre van szüksége, olyankor mit tesztek?


Nem kötekedésből kérdezem. Én is megtartom a szombatot, bár nem vagyok adventista.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Márk 3:

"4. Azoknak pedig monda: Szabad-é szombatnapon jót vagy rosszat tenni? lelket menteni, vagy kioltani? De azok hallgatnak vala.

5. Ő pedig elnézvén őket haraggal, bánkódván szívök keménysége miatt"

2011. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


A szombat péntek naplementével kezdődik. Hála az Úrnak a legtöbb adventistának van családja, otthona. Ezért délelőtt 10 óráig általában ott töltjük. Onnantól vagyunk gyülekezetben.


A kérdésed második felére válaszolva, természetesen igen. Érdekes is lenne, ha pl. egy anya a gyermekét nem tenné tisztába, mert szombaton nem végzünk munkát. De a Te példád is teljesen jó. Sőt! Szombaton (is) szoktunk szolgálni. Elmegyünk oda, ahol segítségre szorulnak.


Én ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogyha egyébként munkának minősülne, csak olyat szabad tenni, amire nincs más mód. Pl. nyilván a gyerekemnek adok enni, mert magát nem tudja ellátni.


manju

2011. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!


Kedves manju!


Idéznélek: "Sőt! Szombaton (is) szoktunk szolgálni. Elmegyünk oda, ahol segítségre szorulnak."


"Pl. nyilván a gyerekemnek adok enni, mert magát nem tudja ellátni"


Én nem arra gondoltam, hogy a gyerekemnek adok-e enni, vagy tisztába rakom, vagy sem. Hanem arra, hogy ha egy olyan ember kér segítséget aki nem tartja meg a szombatot és olyan segítséget kér ahol dolgozni kellene, és azt mindenképpen szombaton, akkor azt mondjátok, hogy bocs, de nem segítek.


Tudom, hogy kötekedésnek hangzik, de tényleg nem az!


Ismétlem! Én is megtartom a szombatot!


"És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

A ki tőled kér, adj néki; és a ki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól." Máté 5.41-42



Arra nem kaptam választ, hogy minden szombaton mentek a gyülekezetbe?


Köszönöm a további válaszokat is!

2011. júl. 21. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


:-) Akkor is szívesen válaszolok, ha csak kötekszel.


Ezek szerint a kérdés lényegét elletően félreértettelek.


"az egész nyugalom napját a gyülekezetben töltitek minden szombaton?"


Én az egészre válaszoltam, nem a minden szombatra. Arra is válaszolva, igen, minden szombaton megyünk gyülekezetbe. Persze, akad kivétel. Valaki beteg, vagy ilyenkor nyáron nyaral a család. Ha nem tudjuk gyülekezetben megtartani, akkor otthon. Tehát pl. a nyaralás célpontja is úgy van kiválasztva, hogy a szombatot meg lehessen tartani.


Nem nagyon szeretem ismételni magam, de nem nagyon jut eszembe más megfogalmazás a munkával kapcsolatban. A segítséget, ha nem lehet máskor megtenni, természetesen megcsináljuk szombaton. Mi értelme lenne a keresztényi életfelfogásnak, ha nem segítek a másik embernek?? Az pedig, hogy aki a segítséget kéri, lényegtelen, hogy ő maga megtartja-e a szombatot. Ahova most járunk, közülük sem tartja meg senki.


Ha felmerült Benned egyéb kérdés, nagyon szívesen válaszolok.


manju

2011. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!