Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Na akkor most hogy is van ez...

Na akkor most hogy is van ez a keresztényeknél?

Figyelt kérdés
Házasság előtt bűn vagy nem bűn? (tudom h 1000 éve még bűn volt, de manapság már máshogy megy ez)
2011. júl. 21. 09:46
1 2
 1/20 anonim válasza:
54%
most azt akarod mondani hogy ha te katolikus vagy ö meg református?,akkor házasodhattok csak 2 pap kell...
2011. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Régen is csinálták házasság előtt csak akkor ez még szégyen volt (már az egyház miatt is). Ma már kicsit kifordult a dolog.
2011. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
7%

Senki se jut a mennybe, amíg van hely a pokolban.

26F

2011. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
1.vagyok.jah bocs most látom h a szex-re célzol xD
2011. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
szexre gondoltam
2011. júl. 21. 09:58
 6/20 anonim válasza:
69%

Ki hogyan éli meg a hitét és elveit! Vannak szigorúbb vallások ahol nem lehet, és vannak ahol ez hozzátartozik az élethez.


A 10 parancsolatban ugye benne van: Ne paráználkodj!


Viszont az eredeti parancsolat úgy szól, Ne légy házasságtörő! Ebbe meg ugye már sok minden belefér. Tehát ki milyen vallást hisz...


29/F

2011. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A bűn egy relatív fogalom. A magyar nyelv sajnos nem tesz különbséget a vallási és a világi bűn között, mint pl. az angol (angolban a vallási bűn "sin", a világi "crime"). Tehát hiába hangzik nevetségesnek, a Biblia szerint a házasság előtti szex is bűn. Az más kérdés, hogy most már ezt nem veszik olyan komolyan...
2011. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
90%
A Biblia erkölcsileg nevel(ne) minket emberré. De rajtad áll, hogy mennyire szeretnél erkölcsösen élni.
2011. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

A keresztény egyházak között is van különbség. Én pl református vagyok, és vallási iskolába is jártam, és a tanárunk egyszer sem mondta, hogy bűn lenne házasság előtt szexelni. Csak persze arra intett, hogy nem mind1, hogy kivel és mikor.


A katolikus egyház azt hirdette hogy a földi örömök a pokolba vezetnek, ezért értelemszerűen rossznak és bűnösnek állították be a szexualitást.


A ne paráználkodj parancsolatot is sokan félreértik, és azt is hiszik, hogy a paráznaság magát a szexet jelenti. Pedig nem. Parázna=házasságtörő.


Ma már szerintem a normális nem szélsőséges keresztények nem tiltják a szexet házasság előtt, persze normális keretek között.

2011. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki üdvözülhet?


Idézet a Bibliából:


"Ekkor íme valaki odament hozzá és azt mondta: Mester! Mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?

Ő azt válaszolta neki: Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy valaki a jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tarts meg a parancsokat.

Az megkérdezte: Melyeket?

Jézus ezt felelte: Ne ölj, ne törj házasságot, ne lopj, ne tanúskodj hamisan, tiszteld apádat és anyádat, és szeresd felebarátodat mint önmagadat.

Az ifjú erre azt mondta neki: Mindezeket megtartottam, mi hiányzik még nekem?

Erre Jézus így szólt hozzá: Ha tökéletes akarsz lenni, menj add el amid van, add oda a szegényeknek és kincsed lesz a mennyekben. Azután jöjj, kövess engem.


E szó hallatán az ifjú szomorúan elment, mert nagy vagyona volt.

Ekkor Jézus így szólt tanítványaihoz: Bizony mondom nektek, a gazdag ember nehezen tud bemenni a mennyek országába. S újra mondom nektek: Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bemenni az Isten országába.

Ennek hallatán a tanítványok nagyon elcsodálkoztak és megkérdezték: Akkor hát ki üdvözülhet?

Jézus rájuk tekintett és így szólt:

Embereknek lehetetlen ez, de Istennek minden lehetséges."


[Máté evangéliuma, 19,16-26)

2011. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!