Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszteletlenül elmehetek...

Kereszteletlenül elmehetek szentmisére, istentiszteletre?

Figyelt kérdés

Most olvasom először a Bibliát, hiszek Istenben, elfogadom Krisztus tanításait, viszont nem vagyok megkeresztelve. Nem is igazán tudom, hogy így felnőtt fejjel melyik egyház tanításai-szertartásai mellett kötelezhetném el magam, és mivel a lelki hitet fontosabbnak tartom a külsőségeknél, nem is hiszem, hogy meg szeretnék keresztelkedni. Viszont nagyon szívesen meghallgatám, ahogy olyanok beszélnek a vallásról, akik nálam sokkal jártasabbak a Szentírásban.

Bemehetek így mise idején a templomba? Mit kell egyáltalán tennem?


2009. ápr. 5. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan bemehetsz, nincs a homlokodra írva. Üljél hátulra és csináld amit a többiek. Én megvagyok keresztelve stb. ritkán járok misére ezért én is hátul ülök.:))
2009. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz. Még hátra sem kell ülnöd. Ha nem is csinálod azt mint a többiek, akkor sem fog senki rossz szemmel nézni rád. Sokszor jönnek akár külföldiek, akár más vallásuak, mindenki megszokta, hogy nem mindenki térdel le, nem mindenki ott ül és ott áll, amikor a többiek. (Persze nagyobb templomokról beszélek, egy kis faluban biztos feltünnél)
2009. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.


Ha nem is akarod követni (még?) valamelyik egyház tanításait szigorúan, azért szerintem a keresztség fontos lenne.

2009. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, Jézus olyannak szeret, amilyen vagy.Én egyszer Szarvason egy evangélikus tiszteleten még a karzatra is felosontam, annyira szépen játszott a kántor / aki mellesleg nő volt :))) / szóval felmentem és arrébb csúszott hogy le tudjak ülni és együtt énekeltünk....pedig nem is ismerem azsoltárokat. Utána a pap is odajött és azt mondta, örömmel látta, hogy vonz Isten muzsikája...:)))
2009. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan részt vehetsz a misén!

Egy kis tájékoztató:

[link]


Nem áldozhatsz (ostya), és a "köszöntsétek egymást a béke jelével" felhíváskor illik a körülötted levőkkel kezet fogni, és "legyen békesség köztünk / békesség" formával üdvözölni őket.


Hamar meg fogod látni, kik a rutinos templomba járók, érdemes őket utánozni. :)

2009. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!