Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Komoly jelei vannak a kereszte...

Komoly jelei vannak a kereszteny erkolcs eroteljes hanyatlasanak. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 07:55
1 2 3 4 5
 1/42 yuda ***** válasza:
74%

Tudom hogy már közhely, de vitaindító gondolatnak leírom a már sokak által leírtakat:


-óriási különbség van a felnőtt korban hívővé lett (megtért) emberek között, akik felelősségteljes ,tudatos döntést hoztak Isten mellett, és azok között, akiket megszokásból, hagyománytiszteletből csecsemőkorban "megkereszteltek" -és csak vallja magát kereszténynek, de sohasem élte meg azt.

Úgyanúgy él, mint bármely más ateista, maximum keresztet hord a nyakában, esetleg van pár szentképe otthon.


Látod a kontrasztot igaz?


Akkor most miről beszélünk?


Ha ez utóbbiról, akkor igazából ezek az emberek csak névleg keresztények, de valóságban nem- vagyis nincs erkölcsi romlás a kereszténységnek ezen ágában, hiszen nem is azok- vagy kérdezz konkrétabban.... :)

2011. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
6%
Ezen nem kell csodálkozni, ebben a mai világban élni sem lehet, én amúgy is a buddhizmust valasztottam, szerencsére meg sem kereszteltek kiskoromban és azóta is pogány vagyok, de jobb is.
2011. júl. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
30%
Saját súlya alatt roskad össze.
2011. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
37%

21. század. itt már nincs helye vallásnak. minden ami a vallást évszázadoki táplálta, a tudomány által megcáfolódott. mindig elcsodálkozok azokon az embereken, akik szerint pl. nem volt evolúció hanem isten hirtelen megteremtette az embert. nagyon vicces, nekik ajánlok egy történelemkönyvet.

de mindettől függetlenül erkölcsösen kellene élni, nem keresztényi erkölcsről beszélek, csak erkölcsösen

2011. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
29%

A keresztény erkölcs egy önigazolásra szolgáló ideológia, amit mindenki úgy értelmez és alakít a maga szája íze szerint, ahogy akar. Sosem létezett valójában. Úgyhogy nem is hanyatlik. Csak már kevesebben "bújnak" a látszata mögé.


Az erkölcsöt pedig vallás nélkül is lehet értelmezni.

2011. júl. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
87%

Az én környezetemből kiindulva, az embereknek szüksége lenne Istenre. Lopnak, csalnak, b.sznak 15, 16 évesen!!! Engem Isten megakadályoz ebben, meg az, hogy ebbe nevelkedtem, adott egy helyes erkölcsi alapot.

Szerintem az evolúció/ősrobbanás/miegyéb egyáltalán nem zárja ki Istent. Tény, hogy volt evolúció, de számomra az is biztos, hogy létezik Isten. 16/l

2011. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
0%
persze, nem zárja ki istent az evolúció ténye, de a bibliát úgy mossa le az asztalról mint a sicc
2011. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lemossa, hiszen 2000 éves könyv, a tudomány akkor még sehol nem volt. Pl. János jelenéseimben biztos, hogy nagyon fejlett világot látott, de hogy írja le? Szinte egyik háborús eszközre sem volt szó.Körbenézel a világba, mi a különbség a 2000 évvel ezelőttihez képest? Másrészről meg az Ószövetség történelmi leírása igaznak bizonyult(nehogy Mózes I. könyvével vágj vissza, az ember nem tudhatja, hogy volt a teremtés, nyilván nem lehet szó szerint venni).
2011. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Először definiáljuk már, hogy mi az a "keresztény erkölcs"!

Mert mindenki más értelemben használja, attól függően, hogy éppen mire akarja felhasználni ezt a fogalmat, ezért ebben a kérdésben elég nagy a káosz.

Mivel azt sem tudjuk már, hogy mit értünk "keresztény erkölcs" alatt.

2011. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
49%

hát én úgy vettem észre, hogy a biblia teljesen egy kortársaknak szóló irat volt akkor, s az aktuális problémákkal foglalkozott, magyarul rómával. minden amit, s amiről ír, az rómához kötődik, s a paprikás belpolitikai helyzethez, mindennapi élethez.

nem szabadna a mai világban egyáltalán alapul venni

2011. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!