Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg megbűnhődnek azok a...

Tényleg megbűnhődnek azok a gazdagok, akik kegyetlenek a szegényekkel?

Figyelt kérdés

Pl. van egy ismerősöm, akinek gazdag apja van, külföldön dolgozik, egy hónapban egyszer jön haza.

A lány ilyen kijelentéseket tesz, hogy aki nem gazdag, az nem is ember, állandóan azzal kérkedik, mit kapott az apjától, úgy csinál, mintha mindez a saját érdeme lenne.

Ha kell, ha nem dicsekszik, és ha témát terel v.ki, mert unjuk, akkor sem hallgat el, vagy olyanokat mond, hogy őt csak irigyeljék, mert ő az isten stb.

és hogy ebből látszik, ő milyen okos, szép, és értékes, hogy irigylik (holott inkább csak elege van belőle sokaknak).

én elvagyok a saját kis világomban a magamhoz hasonlóan csóró haverjaimmal, de direkt odajön sokszor hívatlanul, hogy elhencegje ezeket, és aztán odébbáll.

azért felmerük bennem időnként, hogy ezeknek mindig minden annyira jó? meg hogy mi értelme, hogy ezt csinálja, attól még én nem fogok 24 órákon át bőgni, hogy nincs rolexem, meg okostelefonom. :D

és a hit szerint, ha tényleg van túlvilág, legalább bűnhődnek az ilyenek egy kicsit? :D


2011. júl. 30. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ezzel kompenzál valamit. Biztos van, ami nincs rendben az életében, ezért kell neki, hogy valami miatt irigyeljék.

Talán egyszer az életben megváltozik, rájön, hogy nem ezek a lényeges dolgok, megbánja, hogy ilyen volt.

Ha meg magától nem, hát majd az élet/Isten megbünteti - vagy nem. Ezt nem lehet tudni.

2011. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az élet a legjobb rendező - ha érted, mire gondolok ;)


Amúgy, minden társadalmi berendezkedésben vannak sekélyes emberek. Én a helyedben elengedném a fülem mellett a hülyeségeit.

2011. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyszer valaki majd jól pofán bssza,az lesz neki a büntetése.
2011. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 eric_one ***** válasza:
Szeretném felhívni figyelmedet arra a lehetőségre, hogy megválogathatod az ismerőseidet...
2011. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem egészen, ha osztálytárs, és nap mint nap el kell viselnem, vagy rokon, akit minden ünnepen ott esz a penész...

gondolom te sem váltasz melóhelyet, vagy családot 1 ember miatt.

2011. júl. 31. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Nézd!


Én úgy hallottam, hogy minden ilyenért meg van mindenki büntetve. Az Égiek mindenkiről gondoskodnak, jutalommal, vagy "tanítással", de ezt Neked sohasem fogja bevallani, mert nehogy már látszólag Nálad kellemetlen, rosszabb helyzetbe kerüljön. Mert valójában abban van!


Én is egyetértek azzal, aki azt írta, hogy valamit biztosan kompenzálni próbál. Talán éppen azt a sok büntetést, amit el kell otthon szenvedjen a tökéletes családtól, hogy pl. soha nem volt és nem is lesz szeretet?


Hogy neki esélye sincs olyan normális emberek barátságára, társaságára, mint amilyen például Te vagy?


Igen, sokszor ha belátnánk mások gondolataiba és igazi félelmeibe, akkor nagyon nagy meglepetésben lenne részünk, az bizonyos!


Ne aggódj mások büntetése miatt, mert azért ez nem túl jó dolog! Higgy az Égi Igazságosságban.

2011. aug. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jelenések könyve 22.11

"Aki árt, ám csak ártson továbbra is, és aki szennyes, legyen még szennyesebb, de aki igaz, legyen még igazabb, és a szent legyen még szentebb!"


Azt akarom ezzel mondani hogy nem kell ezzel a lánnyal foglalkozni, hadd tegyen úgy ahogy neki tetszik, hiszen szabad akaratot adott neki Isten. Valószínűleg úgyse hallgatna rád. Persze ha úgy látod hogy meghallgatja amit mondasz neki akkor nyugodtan mondd meg neki hogy ezek az anyagi dolgok téged nem érdekelnek és neki se kellene ragaszkodnia hozzájuk. Imádkozz érte, ne akard hogy bűnhődjön :)

2011. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 eric_one ***** válasza:

11:05 Imádkozni nem fog, hiszen nem hívő


Kedves kérdező!

Abban igazad van ha osztálytárs stb. De továbbra is megválogathatod hogy kivel vállalsz úgymond közösséget. Vagyis meghallgatod, beszélgetsz vele. Elég ha köszöntitek egymást. Én sem beszélgettem mind a 80-an kollégámmal. :-)

2011. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!