Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék mélyebben elmerülni...

Szeretnék mélyebben elmerülni a hitéletben! Ötletek hogyan?

Figyelt kérdés
Olyan vallás-tematikájú oldalakat keresek, ami ebben segít. Napi igék, vagy olyan közösségek, ahol hívő fiatalok mesélnek, esetleg történetek, napi jó cselekedetek, bármi, ami ehhez köthető az jöhet!
2011. júl. 31. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keresd fel a közeli plébániát, ott mindig vannak programok, ifihittan, felnőtt hittan, kórus, takarítócsoport, és szervezhetsz te is bármit, ha megbarátkoztál a hitoktatóddal: kirándulás, túra, gyerekeknek tábor.
2011. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a bibliahaz.hu-t ajánlanám, de több oldal is van.

Nagyon sok jó gondolat található, napi ige, és nagyon sok jó előadást lehet letölteni.


Ezek az előadások nekem nagyon sokat segítettek abban, hogy jobban "elmerülhessek a hitéletben"!

Az előadások sok kérdésemre választ adtak, erőt és sokszor útmutatást. Köszönöm nekeik.

(Habár nem tartozom ehhez a vallási felekezethez.)


Üdv.

2011. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Először is hadd szögezzem le nagyon szép dolog tőled hogy elakarsz merülni a hitéletben és bízni Istenben a mi Urunkban.Megkérdezhetem,hány éves vagy?
2011. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Szeretettel egy bizonyságról!

" "És láttam, és sok angyal hangját hallottam a trónus, az élőlények és a vének körül, számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer volt; és így szóltak hatalmas hangon: 'Méltó a megöletett Bárány, hogy Övé legyen az erő és gazdagság, bölcsesség és a hatalom, a tisztesség, dicsőség és az áldás." (Jelenések 5:11-12)"

2011. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan mélyedj el, nehogy valami szektánál köss ki, akik minden kétségedből hasznod húznak...

A lap.hu oldalakon bőven vannak linkek, amik között válogathatsz kedvednek és vallásodnak megfelelően.

2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt egy hívő fiatal elmesél egy történetet, nézd meg ezt:


[link]

2011. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok hitmélyítő tanítás, könyv, hanganyag található itt, lehet szemezgetni:


www.istenkereso.hu


Csak szerző szerinti betűrendben vannak fenn az anyagok, így kicsit nehézkes keresni benne, de érdemes végignézni...

2011. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt elfelejtettem írni, hogy református vallású vagyok, és szilárd meggyőződésű, tehát nem új vallást keresek, hanem a hitben szeretnék jobban elmélyedni.
2011. aug. 1. 09:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem van pár ötletem ha már így megkérdezted :)

- Próbálj keresni lelki vezetőt ha még nincs. Valamilyen lelkészre vagy tapasztaltabb keresztényre gondolok.

- Próbálj közösséget, imacsoportot keresni. Én sajnos református közösségeket nem nagyon ismerek.

- Fontold meg hogy részt vegyél egy Élet a Lélekben szemináriumon, hogy megkaphasd a Szentlélek keresztséget. Úgy tudom hogy ez nem csak katolikusoknak van. Erre azért van szükség, hogy Isten karizmákat adhasson neked és így jobban szolgálhasd Őt.

- Próbáld elsajátítani a belső imát.

erről itt van egy nagyon jó írás:

[link]


Áldás, békesség! :)

2011. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

upsz, akkor bocsánat, szilárd meggyőződésű református barátom, ezt nem mondtad :)

Béke veled! السلام عليكم

2011. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!