Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Istent kereső, de nem...

Létezik Istent kereső, de nem vallásos közösség?

Figyelt kérdés
Tehát amelyik nem egy bizonyos egyház keretein belül működik, és nem is vall hitelveket, de mégis a vallás a fő témája. Szívesen csatlakoznék ilyen közösséghez (Budapesten élek).
2011. aug. 1. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Különböző gyülekezetek vannak, ezek alapja a hit.
2011. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Semmilyen kötelezettséggel nem jár, amit nem akarsz vállalni, de a hit és Isten megközelítésére számos lehetőséget kínál.

2011. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs. Ez egy magányos feladat.

Ebben segíthet egy egyénileg kisért lelkigyakorlat.

Azután, az istenkereső, amint egyre jobban halad a megismerésben - láthatja, melyik közösségnek elveit és gyakorlatát érzi igaznak és csatlakozik ahhoz.

2011. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kzs ***** válasza:
74%

kedves kérdező, szerintem vagy nem tudod igazából, hogy mit is szeretnél megkérdezni, vagy csak túl elvontan tetted fel a kérdést.


Tudniillik, először is meg kell vizsgálni, mi a hit és mi a vallás. A kettő nem ugyanaz! Mindkettőre van egyház.


A másik: olyan nincs hogy hogy egy közösség nem vall hitelveket és mégis a vallás a fő témája. Az ilyen közösség meghasonul önmagával, tehát ütközik is a tanításaival.

Ha konkrétan keresztény egyházról (közösségről) beszélünk, muszáj, hogy a tanításait visszavezesse valamire - nevezetesen Jézusra, a Bibliára.

2011. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Úgyérted, hogy olyan gyülekezet, ami nem tartozik egyik felekezethez sem?

golgotabudapest.hu

2011. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudok ilyen csoportról, de van pár dolog amit egyedül is megpróbálhatsz:

- Biblia olvasása

- Hittan csoportra elmenni, szerintem meg lehet hallgatni aztán eldöntöd hogy mit hiszel el belőle

- Szentlélek szemináriumra is elmehetsz, én nagyon ajánlom. Lehet hogy így kisebb részeket ki kell hagynod, de megéri mert egy ilyen szemináriumon nagyon sokat lehet tanulni. És örülni fognak neked :)

[link]

- Megpróbálhatod a belső imát is, ehhez nem kell hívőnek lenni. Mondhatod azt is hogy 1-2-3-4 az ima helyett, állítólag úgy is működhet. A belső ima az az ima ami Istenhez segít közel kerülni.

2011. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy szeretném megismerni Istent, és ehhez kérek segítséget. Ez is igaz persze, de a kérdést azért tettem fel, mert kifejezetten egy közösséget szeretnék találni, ahova tartozhatnék. Régebben keresztyén közösségekbe jártam, de azután rájöttem, hogy nem tudok abban hinni, amiben ők -így már nem tartozhattam közéjük. Azóta nem találom a helyem, nincs társaságom (pedig ez már elég régen volt...) Most már nem akarok semmilyen vallást követni, de maga a vallás tárgya, a természetfölötti nagyon is érdekel.

Tehát olyan közösség érdekelne, amelyik nem keresztény, nem buddhista, nem muzulmán... stb., meg nem is New Age-es, és nem is gyakorolnak semmilyen vallást, hanem inkább csak beszélgetnek a vallásról, nyitottak arra, hogy létezhet Isten... Ebben tud valaki segíteni?

2011. aug. 1. 17:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező-!

Ilyen közösségek szerintem csak az Interneten vannak, amit te keresel.

Én ezt ismerem: www.vallasforum.hu

Nézz körül a Facebookon, meg más közösségi oldalakon, hátha vannak ott ilyen közösségek, vagy írd ki valamelyik közösségi oldalra , hogy milyen embereket keresel, biztosan megkeresnek páran, és még az is lehet, hogy összejön pár ember, és megalakul egy baráti társaság, és akár személyesen beszélgethettek vallásról, filozófiáról, vagy ami titeket érdekel.

Üdv: Annazara

2011. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 yuda ***** válasza:
65%

Ha elolvasod a bibiliát, aban le van írva az Istenkeresés lépésről lépésre-és elég kirekesztő, ha úgy nézed-mert ír az egyházról, leírja melyek az egyház ismérvei-stb. Magányos farkasként nem lehetsz sikeres, sem egyházellenesen Isten előtt kedves, hisz Jézus magáról mondja hogy ő az egyház feje, és a teste az egyház-egyébként pedig szolgálati ajándékokat adott az egyházba, így azokkal bajosan találkozhatnál máshol.

A te vallásod valami fura ügy, mintha magad akarnád kitalálni hogyan kövesd Istent, vagy milyen is az istenkeresés, vagy kell e egyház vagy sem, milyen is Isten?


Fordítva kellene!

Ne legyél olyan, mint sokan, hogy maguk alkotnak Istent, hanem akard megismerni őt olyannak amilyen és alárendeled magad neki- kizárólag így ismerheted meg, ehhez pedig kezdetben elég a biblia.Ne formálj magadnak Istent, mert az bálvány lesz.

Egyházra pedig szükség van, de ez nem azonos bizonyos egyházakkal-ez igaz. :)

2011. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van,nálunk is bár elég messze laksz de leírom holvan ha akarod :D
2011. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!