Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg ilyenek lennének az...

Tényleg ilyenek lennének az Ortodoxok? Sosem hallottam, hogy így gondolkodnának a más vallásúakról. Na és a sokasodó muszlimok tényleg nagy problémát fognak jelenteni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket,az iszlám európai terjedéséről szól ) >>>Muszlimok Európája – Európa iszlám földrész lesz? <<< és a mi a végén volt bemásolom (lent)

>>Tisztelt Hölgyeim/Uraim....

Bízom benne kultúrált hangvitelű párbeszédet folytathatunk.

A nevem Martinkovics, montenegrói származású muszlim (muzulmán) vagyok. Családom Montenegró Sancak nevű tartományából származik.

Magyarországon nőttem fel,keresztények(???) között.

Sajnálatos és bosszantó, az egyre terjedő muszlim és iszlám ellenesség, amit Magyarországon az utóbbi pár évben tapasztalok.

Mivel Magyarországon minimális az imahelyek száma, a Szabadkai mecsetbe járunk át, áttért magyar hittestvéreimmel imádkozni. Szabadkán és Szerbiában a muzulmánok és magyarok között véd és dacszövetség van, ami nélkül a szerbek bedarálnák és "megennék" a vajdasági magyarokat...a vajdasági magyarok fennmaradása céljából létfontosságú, a muzulmánok megerősödése. Önök protestánsok, nem ismerik az ortodoxokat, sem az ortodoxiát. Ha valaki, hát ők tűzzel-vassal irtanak i mindenkit aki nem ortodox. Holnap, július 11-én lesz a szrebrenicai mészárlás évfordulója, ahol az ortodoxok 8000 muzulmán férfit és fiút mészároltak le. Csak az volt a bűnük, hogy muzulmánok. Ne felejtsék el...ezzel az erővel ezek a mártírok protestánsok is lehettek volna...ne gondolják, hogy egy ortodox szemében önök emberek...

Ne gyűlölködjenek, inkább gondolkodjanak...ki is az önök igazi ellensége<<



Mondjuk az,hogy sok bevándorló nem alklamazkodik szokásiabn az európai értékekhez,kultúrához....


2011. aug. 1. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Túloz! És főleg hazudozik is a kis mocsok! Tipikus, nem egyszer figyeltem meg, hogy a muszlimok orrba-szájba hazudoznak a hitetleneknek! Volt, hogy nekem pofátlanul az arcomba hazudtak! Egyébként ő nem gyűlölködik? Uszít a szerbek ellen. A görögök is ortodoxok, az oroszok is és mégsem ilyen a nagy többség. Ennek ellenére most 2011-ben Egyiptomban üldözik a keresztényeket, a muszlim testvériség ultimátumot adott nekik: ha nem térnek át, akkor nem tudják garantálni a biztonságukat. Amúgy Magyarországon nagyon sokan fognak a muszlimok mellett.
2011. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan a muzulmánok azok, akik nem tekintik embernek más vallások követőit. A perzsák ölnek, ha egy társuk megkeresztelkedik! Barbárok. Ha az iszlám átveszi a hatalmat, az a kulturált Európa végét fogja jelenteni.
2011. aug. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Az iszlám vallás nem barbár és nem is agresszív, csak a szélsőséges követői, akik a vallásra hivatkozva gyilkolnak. Ez olyan, mint a keresztes háború szentségére hivatkozva gyilkolták le a keresztények a "pogányokat". Mindenféle fundamentalizmust elítélek, legyen az keresztény vagy muszlim.
2011. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység is átesett ugyan ezen az időszakán az inkvizícióval és a keresztes hadjáratokkal, de ennek már több száz éve! Az iszlám még csak most kezd belelendülni.


Radical Islam Documentary- mindenkinek melegen ajánlom, aki tud angolul. Nem csak a szokásos robbantgatós téma...

http://www.youtube.com/watch?v=AediQLpoGGM

2011. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Holnap, július 11-én lesz a szrebrenicai mészárlás évfordulója, ahol az ortodoxok 8000 muzulmán férfit és fiút mészároltak le."


Aki ilyet csinál az csak névleg ortodox, valójában viszont a sátánt szolgálja.

Az igazi ortodoxok akik komolyan gondolják a vallásukat ugyanazt az Istent imádják akit a muzulmánok és a katolikusok is, úgyhogy nem értem ezt a viszálykodást.

2011. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Sziasztok!

Én ortodox keresztényeket nem ismerek személyesen, és e témához nem tudok mit szólni, mert az ortodoxokról csak minimálisak az ismereteim.

Az tényleg igaz, hogy az iszlám terjed Európában, de terjed ugyanúgy a buddhizmus is, meg Amerikából bejönnek a különféle új vallások, fundamentalista keresztény irányzatok.

Nekem a legfrissebb élményeim az Usa-hoz kapcsolódnak, egy barátnőm ugyanis egy hónapja él kint az Usa-ban, és naponta küldi nekem a híreket, hogy mi megy ott.

Ne az ortodoxoktól, és muszlimoktól féljetek kedves felebarátaim, hanem azon amerikai felebarátainktól, akik mindenféle fundamentalista keresztény irányzatokhoz csatlakoznak. Kérjétek az Istent, hogy ne engedje, hogy egy ilyen ember kerüljön az Usa elnöki székébe 2012-ben, mert akkor Európának annyi.

Az Usa-ban nyíltan háborúra szólítanak fel egyes csoportok és e háborút Európa ellen kívánják folytatni, amelyet a Sátán Birodalmának neveznek. E kijelentéseket barátnőm saját fülével hallotta, és percekig rázta a hideg a félelemtől. Nekem is égnek állt a hajam, amikor barátnőm elmesélte, hogy egyes amerikai magánrádiókban milyen uszítás folyik Európa ellen.

Milesz, ha sok amerikai beveszi ezt a süket dumát, és olyan elnököt választanak, aki Európa ellen fordul?

Erre gondoljatok felebarátaim, mert ez most mindennél nagyobb veszélyt jelenthet nemcsak Európának, hanem az egész emberiség számára, mert ha az Usa fegyverrel rontana Európára, akkor az az III. világháborúhoz vezetne.

Barátnőm szerencsére normális emberekkel is találkozott ott, de sajnos nagyon sok ott az ilyen szélsőséges.

Üdv: Annazara

2011. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a muzulmánokért nem volt kár. Ők pogányok és vannak még így is elegen. Félő hogy Európát elfoglalják és minket, keresztényeket fognak üldözni. Az nagyobb tragédia hogy az ortodoxoknszemeben mi reformátusok is pogányok vagyunk. Nem ismerik el a keresztség vagy nem tudom. Ez a legfájobb számomra, mivel mi reformátusok nem vagyunk pogányok. Az a pogány aki Nincs Megkereszteltek Semmilyen Vallásba. A Református Egy Vallás
2021. júl. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!