Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a cölibátusr...

Mi a véleményetek a cölibátusról? Tudtok nekem válaszolni?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém keresztény gimnáziumban tanulni 3 évig, úgyhogy mondhatni elég sok mindent tudok az egyház tanításairól, egyebekről. Isten, haza, család. Rengeteget beszéltek a házasság szentségéről, sulykolva annak fontosságát.

A papok isten szolgái. De kérdem én, hogy tudná szolgálni valaki úgy istent, hogy nem él teljes életet. Főleg ha férfi. Hogy tud segíteni úgy az embereken, ha nem érzi azoknak problémáit. Mert érteni lehet... De hogyan tud azonosulni velük, ha fogalma nincs az élet ezen oldaláról? Tanításaik szerint ádámot és évát az isten azért teremtette, hogy benépesítse a földet, etc. Akkor miért pont "isten szolgái" a kivételek ez alól?? Kinek jó ez? Annyira ellentmondásos, hogy hihetetlen. Legalábbis szerintem. Valahogy nem áll össze a kép. Nem beszélve az ösztönökről. Fajfenntartási ösztönt nem véletlenül "teremtett isten".

Folyamatosan azt sulykolják, hogy fel kell használni az úr által adott 'tálentumokat'. Akkor??!

Kötelező lelkigyakorlatokat szerveztek a sulinkban, amire nekünk kellett meghívni embereket. Egyszer meghívtunk egy görög katolikus papot. Náluk nős ember lehet pap. Azt vettem észre, hogy míg ő teljesen közel tudott kerülni a diákokhoz, kötetlenül beszélgetve velünk, a mi pap tanárain meg.. Egyik mániás depressziós, szanatóriumban kezelték, a másik egy idegbeteg, aki úgy káromkodik meg ordibál, mint egy kocsis, a harmadik pedig egyszerűen nem beszél. Sérült emberek. Mert nem teljes az életük. Mennyivel lenne bűnösebb, vagy istenhez kevésbé közel álló élet az, ha hazaérve az asszony várja pár gyerekkel, mint egy sivár, szar paplak?

Na nem regélek ennyit, remélem azért valaki végigolvassa és válaszol, amit előre is köszönök :D


2011. aug. 1. 11:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Elavult dolog. Az egyházi vagyont akarták így megóvni. Ha eltörölnék, nem lenne ennyi pedofil pap + botrány.
2011. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
EZ a római katolikusok nézőpontja, ami nem olyan emberközeli hozzáállás, mint a protestánsoké és az evangélikusoké, ahol teljes életet élhet a lelkész is. Én sem tartom jó dolognak ezt az önmegtartóztatás, mert a sok elfolytott érzelem, szükséglet nagyon csúnya dolgokat szülhet (fajtalanság, perverzió, vagy csak simán agresszió. Szerintem igazad van, Isten szolgáinak is olyan életet kell élniük, mint a "nyájnak", hogy segíteni tudjon, hogy irányt mutathasson, sőt!!! példával járhasson elől!
2011. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Pl: a református és a görög római egyházban lehet házasodni sok tudatlan ember azt hiszi hogy minden papnál van cölibátus de ez nem így van !
2011. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Utolsó. Tudom, hogy lehet. A kérdés a róm.kat. keresztény egyházra vonatkozott, mivel azt ismerem. Amúgy.. a pap nem házasodhat ezeknél az egyházaknál sem, nős ember lehet pap. (ha jól tudom)
2011. aug. 1. 12:11
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Igen,ez a római katolikusok "keresztje"! De ők sem önmegtartoztatóak,csak titkolják! Nem hinném hogy főleg a férfiak egy egész életet le tudnak élni,szex nélkül! Mire jó ez az önkínzás?! Ez álszentség,közben ez az elavult barbár szokás,"szüli"a sok lelki beteg pedofil papot.

Az én falumban is a papunknak volt nem is egy eltitkolt gyereke,közben mindenki tudta. De azt is mesélték,hogy a házvezetőnőjével volt viszonya.

2011. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

"Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel! (Mt 19.12)"


Valamit valamiért, kedves kérdező, és eléggé nem érted meg azt, hogy a papság az egy misztikus kapcsolat Krisztussal és nemcsak egy közösségszervező lelkipásztor. Krisztus kegyelme az egyházi rend szentsége által rászáll a papra, és ez a kegyelem erőt ad a lemondáshoz. Ez látszik a pap ruházatán is; a reverenda ezért fekete, mert a szomorúságot okoz neki a világiaktól való elfordulás, de a misén már ünnepi öltözékben van.


A pap és az apáca - botránkozzál vagy ne botránkozzál - Krisztus jegyese, és nem egy nőé vagy férfié. Ez egy ÓRIÁSI VISSZAESÉS a keleti unitáta katolikus vagy szakadár ortodox felekezetekben, bár azt kifelejtetted, hogy az a pap felszentelése után már nem házasodhat, de ha azelőtt megházasodik pap igen, de püspök már nem lehet. Mert a papnak a család egy TEHER, és a családnak is, vice versa. A papnak a régi katolikus kánon szerint egész napját imádsággal kell eltöltenie (sőt, ma már nem kötelező, de minden nap misét kellett mondania).


Ez a véleményem és a cölibátusról.

2011. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Üzenem a protiknak, hogyha nem hisznek Krisztus kegyelmében, az az ő bajuk.
2011. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én is elítélem a cölibátust, pláne, hogy utólag vezették be, azért mert a papok eléggé, hogyan is mondjam pajzán és parázna életet éltek. Egyébként a személyiség torzulásához vezethet a elfojtott szexualitás hosszú távon. Lehet ezért nem találkoztam (és családom többi tagja sem) egy "normális" pappal sem, persze biztos vannak, csak minket kerülnek el. Hozhatok fel példát, hogy mikrochip-pekről prédikál a templomban. Anyát megszégyenítette gyónásnál, azóta nem is gyón soha. Lehetne sorolni a példákat.

Hogyan ad reális tanácsot egy római katolikus pap egy szülőnek? Sehogy, mert semmilyen tapasztalata sincs.


[link]

2011. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Talán a rossz tapasztalatok sora okozta, hogy elfordultunk a katolikus egyháztól.
2011. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Az a gond, hogy az itt levő laikusoknak a véleménye, amely nem egyezik az egyetemes hagyománnyal, semmit nem ér.


Nem az Egyház tanításának kétségbevonásával, hanem a mai modern papoktatással van a gond. A cölibátus az egyház egyetemes tanaival teljesen korrekt tanítás, ld. a bibliaidézetet.

2011. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!