Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jövő vár az ateistákra?

Milyen jövő vár az ateistákra?

Figyelt kérdés
Ha a Biblia isteni kinyilatkoztatásait figyelembe vesszük, akkor elég kellemetlen jövő elé néznek. De ha valóban igaz lenne a darwini evolúciós eredet, akkor sem állnának valami fényes jövő előtt, ugyanis az ateizmus egyenlő azzal a felfogással, hogy mindenki éljen azon erkölcsi törvények szerint, amelyek neki tetszenek. És bizony egyre több embernek semmilyen erkölcsi törvény nem teszik, azért is növekszik óriási mértékben az egész világon a bűnözés. Vagyis az ateizmus ugyanúgy vezet a társadalom széteséséhez, mind ahogy rozsdásodnak a fémek, szétporladnak a sziklák, stb. Előbb utóbb tehát a magára hagyott társadalom teljes mértékben szétesne, és ahogy az ateisták elszenvednék ezt, az istenhívők ugyanígy. Az isteni beavatkozás következménye tehát az, hogy csak az ateistáknak fog bealkonyulni, az egyenes úton járóknak nem.
2011. aug. 1. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
90%

Az erkölcstelenséget eléggé általánosító egybekötni az ateizmussal. Nem vagyunk vallásos család, de jóra és nem erkölcstelenségre neveltek a szüleim. Sokkal jobban, mint vallásosnak mondott családok. Ahol nem érdekli a szülőt, hogy mit csinál a gyerek, csak menjen végig a látszat kedvéért a bérmálásig vezető úton. Mert ugye az a legfontosabb, hogy mit szólnak mások. A saját fülemmel hallottam több gyerektől, hogy ha lebérmált már azt csinál amit akar. Többé nem kell neki templomba sem járni (és nem is járnak). Ezt az igazi álszentség (falun főként).

Arról, hogy a szülőknek nincs tekintélye és nem nevelik a gyerekeiket jóra, nem az ateizmus vagy a vallásosság tehet, hanem egy nemzetközi "trend".

2011. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
90%

"az ateizmus egyenlő azzal a felfogással, hogy mindenki éljen azon erkölcsi törvények szerint, amelyek neki tetszenek."


Ez marhaság.

Én ateista vagyok és arra nevelem a gyerekeimet, hogy tisztességes, dolgozó felnőttek legyenek, akik tisztelik a másik embert, a Földet, a növényeket-állatokat, stb, továbbá betartják a törvényeket. Én amúgy az átlagnál rendpártibb vagyok.

2011. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ateista valaki, az nem azt jelenti, hogy erkölcstelen is...viszont láttam már nem egy "vallásos embert" érdekes helyzetekben. Ezzel nem általánosítani akarok, mert én tolerálok mindent (bár működne fordítva is...), de vannak érdekes dolgok...
2011. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

"A saját fülemmel hallottam több gyerektől, hogy ha lebérmált már azt csinál amit akar. Többé nem kell neki templomba sem járni (és nem is járnak). Ezt az igazi álszentség (falun főként). "

- Mi ez, ha nem ateizmus? Aki magát hívőnek mondja, de a tettei az ellenkezőjét bizonyítják, az bizony a valóságban ateista.

2011. aug. 1. 22:52
 5/82 anonim ***** válasza:
100%

A múlt sem volt derűsebb, sok volt a látszatszabály, hiába volt egész Európa keresztény, hiába volt divat. Az ateisták sem mások.

Én élek, értéket tulajdonítok az életemnek, többek közt azért is, mert tudom, hogy van értelme, valakitől kaptam, valakinek visszaadom, és a rossz dolog elviselése hiszem, hogy jóhoz vezet, pont azért mert Isten jó. Ettől függetlenül, ha kihagyjuk belőle az az isten szót, ugyanígy egy élhető életet kapunk. Aki ateista, miért ne élhetne, küzdhetne ugyanúgy, reményekkel és a saját érdekében hozott erkölcsi szabályokkal?

Nem igazán látok különbséget köztünk.

2011. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg miért fontos a kereszténység látszata? Számomra is elég érthetetlen. Ezek az emberek nem merik felvállalni, hogy nem hívők, csak mások szemében akarnak szép, vallásos családként tündökölni. Önámítás és hazugság.
2011. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:

"Aki ateista, miért ne élhetne, küzdhetne ugyanúgy, reményekkel és a saját érdekében hozott erkölcsi szabályokkal?

Nem igazán látok különbséget köztünk."


Ha nem látsz különbséget pl. Jézus és Lenin között, akkor eleve reménytelen az emberiség sorsa, ha önmagára van hagyva. (De hál' Istennek, nincs!)

2011. aug. 1. 23:14
 8/82 anonim ***** válasza:
95%

"Ha nem látsz különbséget pl. Jézus és Lenin között, akkor eleve reménytelen az emberiség sorsa, ha önmagára van hagyva. (De hál' Istennek, nincs!)"


Most hogy jön ide Jézus és Lenin???? Szerinted aki ateista az Lenin hívő egyben?

Attól, hogy valaki ateista lehet erkölcsös, és egy vallásos is lehet erkölcstelen. Mind a kettőre van elég sok példa.

2011. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
84%

"De ha valóban igaz lenne a darwini evolúciós eredet"


Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki ateista vagy sem.


"az ateizmus egyenlő azzal a felfogással, hogy mindenki éljen azon erkölcsi törvények szerint, amelyek neki tetszenek."


Ez a szöveg pedig egyenlő a nettó hülyeséggel és ostobasággal.


"És bizony egyre több embernek semmilyen erkölcsi törvény nem teszik, azért is növekszik óriási mértékben az egész világon a bűnözés."


Az antiszociális elemek számának semmi köze a valláshoz. Nézd meg az amcsikat, színültig vannak a börtönök hívő sittesekkel.


"Vagyis az ateizmus ugyanúgy vezet a társadalom széteséséhez"


Mert? Sok ateistát ismerek, de egyik sem bűnöző.


"Az isteni beavatkozás következménye tehát az, hogy csak az ateistáknak fog bealkonyulni, az egyenes úton járóknak nem."


Nem látom be, hogy egy ateista miért járna görbe úton.

2011. aug. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem látsz különbséget pl. Jézus és Lenin között, akkor eleve reménytelen az emberiség sorsa, ha önmagára van hagyva. (De hál' Istennek, nincs!)"

Nem értem ez hogy jön ide, vagy egyáltalán van -e benne értelem... ha így gyűlölködsz, elítélsz másokat, te sem vagy épp mintakeresztény. Nem hinném, hogy Jézus utált volna bárkit is azért, mert nem hitt benne.

2011. aug. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!