Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy barátom belépett egy...

Egy barátom belépett egy szektaszerűségbe és azóta teljesen meghülyült. Mit tehetnék, hogy ráébresszem tönkretesz mindent maga körül? Hogyan lehetne onnan kirángatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 00:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
csak nem lett lmp-s?
2011. aug. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
sehogy, ha valaki iylen huyle az meg is erdemli!
2011. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is belépett egy barátom a Hit gyülekezete szektába. Teljesen kifordult önmagából, arra sem volt hajlandó, hogy illegálisan letöltött számítógépes játékkal játsszunk, mint korábban. Egy-két évet benne volt, aztán mikor egyre jobban pedzegették neki, hogy a fizuja 10%-át be kéne fizetnie a szektába, hamar kigyógyult és újra normális ember lett. :D
2011. aug. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom az ő döntése volt a belépés, így szerintem semmit nem tudsz vele kezdeni. Neki most meggyőződése, hogy helyesen cselekedett. Innentől én két lehetőséget látok: vagy kinövi, vagy nem.
2011. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a főnököm lépett be a szcientológus szektába. Miután 3 év alatt gyakorlatilag lenullázták a cégét, és földönfutó lett, felébredt a "kómából".. és azóta már újrakezdte az életét a nulláról. :(


Van akit csak egy olyan pofon tud helyrerakni, amit ő kapott...

2011. aug. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

nem sokat tudsz tenni, jogod sincs, maximum a fejére beszélsz, amit gondolom megtettél. de gondolom nem használ.

legyél közönyös, távolodj el tőle, mutasd hogy ezt nem díjazod, de ne szólj bele.. talán rájön az ostobaságára, ha meg nem, nem érdemes barátkozni egy ostoba emberrel.

2011. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogja elhagyni a szektát, ha csalódott benne. Most még hinni akar, szüksége van a hamis biztonságra, amit mézesmadzagként húznak az ember előtt. És nagyon-nagyon-nagyon fog utálni, ha miattad ábrándul ki belőle.
2011. aug. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Melyik szektáról van szó?
2011. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet nem igazi szekta, nem tudom, de elég furcsa, hogy mióta odajár kitalálta neki sem barátokra, sem pedig családra nincs szüksége. Valami ilyen Sacrum Imperium vagy valami hasonló, ilyen metafizikai/tradicionalista valami.
2011. aug. 3. 14:22
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Olvastasd el vele Richard Dawkins - Az isteni téveszme c. könyvét. Hirtelen jobb megoldást nem tudok.
2011. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!