Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan egyeztethetők össze...

Hogyan egyeztethetők össze Dávid és a többi felkent király iszonyatos vérengzései a "ne ölj" parancsolattal a Bibliában?

Figyelt kérdés
A háború már csak ilyen válasz azért nem elfogadható, mert nem csak háborúk alkalmával öltek, hanem hétköznapi konfliktushelyzeteket is spontán gyilkolással oldottak meg, sőt olyan is volt, hogy "játékból" kezdték el öldökölni egymást, illetve nőket, gyerekeket, időseket is kegyetlenül felkoncoltak az Isten felkentjei, ha rosszkor voltak rossz helyen. Hogyan lehetséges ez? De a többnejűség is furcsa nekem. Délelőtt lemészárol valaki (faji alapon) egy csomó embert, majd hazamegy, lemossa magáról a vért utána pedig 12 nő közül kiválasztja, hogy éppen melyikhez van kedve...? Ez mint szent élet?
2011. aug. 6. 01:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


A Bibliában éppen az a különleges, hogy nem szépít, nem hallgatja el az igazságot. Dávid király és a többi királyok közel sem voltak szentek. Vétkeztek, hibáztak, mint mindenki más. Egyedül Jézus Krisztus élt úgy itt a földön, hogy semmi bűnt nem követett el.


Miért voltak mégis rendkívüli emberek Dávid és társai. Mert tudták, hogy a bűnt el kell rendezni, és készek voltak a hibáikat elismerni, és igyekeztek azokat jóvé tenni. Isten a szíveket vizsgálja, és kész megbocsátani azoknak akik bűnbánattal hozzá járulnak.


Üdv. Péter

2011. aug. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!


Én ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy maximálisan egyetértek Péterrel :-)


Minden jót!

2011. aug. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Annyit még hozzátennék, hogy a keresztény erkölcsöt és szokásokat ne az ószövetségben keresd :)
2011. aug. 6. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

...azt sokszor még ma sem lehet megtalálni...


Egyébként nem is ez a nehéz kérdés, amit te kérdeztél, kedves kérdező. Mivel az ember bűnös, mindig követ el bűnöket. Sokkal inkább érdekes az, amikor pl. maga Isten buzdítja a zsidókat a kánaániták kiírtására. Azt mondja, senkinek se kegyelmezzenek.

Azonban látni kell, hogy Isten már a teremtés megkezdése előtt is pontosan tudta előre, hogy ki fog üdvözülni és ki nem. Legalábbis az én álláspontom ez a Biblia alapján, biztos van, aki nem így gondolja, mert ezt "eleve elrndelésnek" tartja, stb. De szerintem így van. Isten számára persze bűn a gyilkolás és fontos az élet, nem szereti, amikor az emberek meghalnak. De van, ami még ennél is fontosabb. Hiszen végül minden ember maghal, így vagy úgy. Az a legfontosabb, hogy az ember úgy haljon meg, hogy a testi halált ne kövesse az ítéletkor a második halál, a lélek halála is. Márpedig végtelen tudása révén tudta, hogy a kánaániták nem fogják megúszni a második halált, így számára már tulajdonképpen halottak, bár még élnek. Így aztán a testi halál a kisebbik gondjuk. Ha pedig mégis volt köztük olyan, aki érdemes a halál utáni életre, annak a testi halál nem a vég. Így aztán a bárányok kedvéért elveszejtette a kecskéket.

2011. aug. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
08.19.Egyértelműen fogalmaz a parancsolat, ne magyarázz bele olyat, ami nincs benne.Gyerekek is olvassák ezt az oldalt, még azt hihetnék, hogy a te olvasatod a helyes.Ne vegyél el belőle, és ne tégy hozzá!
2011. aug. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Valóban nincs a "Ne ölj" mellett, hogy zsidót, ez elfogadhatatlan magyarázat. Ráadásul Dávidék meg sem bánták soha a gyilkolásokat, sőt örültek neki, ha sokan meghaltak. Az meg kicsit furcsa lenne, ha azt, aki Isten szerint elkárhozik csak úgy meg lehetne ölni. A kánaániak, meg a filiszteusok stb pedig kollektíve a pokolra jutottak? Esetleg faji alapon?

Dávidot és a többi királyt Isten választotta ki személyesen és rájuk szállt a Lelke. Ez tehát a kérdés, hogy kit választ ki Isten, és kinek a lelkébe költözik, a többieket meg le lehet szabadon gyilkolni? Mi értelme volt a "Ne ölj" parancsnak, továbbra sem értem.

2011. aug. 6. 09:30
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Óh, szóval, nyugodtan megölhetek pár ezer embert, brutálisan, halálra kínozva, és társai?


Bőven elég, ha belátom, hogy ez hiba volt, meggyónom egy papnak, hogy kegyetlen kínok közepette megöltem ezer embert, majd megcsinálok egy zarándokutat, és máris mehetek a mennybe?


Ez igen, ez aztán a vallás...

2011. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 izidorkata ***** válasza:
53%
Nekem is furcsa hogy Dávid meg a bírák olyan álati módon viselkedtek mint a mai nyugati álamfők, és miniszterek közül néhány. (pl. az ázsiai térségekben dúló háborúk)
2011. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Dávid és a társai nem maguk találták ki, hogy mikor és kivel hadakozzanak. Isten parancsára tették ezt. Vegyük szemügyre Dávid esetét. Sok néppel hadakozott és ölt meg embereket, de amikor az ellensége Saul királyt lehetősége lett volna megölni a barlangban akkor azt nem tette meg, mert Istentől nem kapott rá parancsot ezáltal betartotta azt a parancsot, hogy ne ölj. Arra biztos emlékszel a Bibliából, (mert úgy gondolom, hogy ha ilyen kérdések foglalkoztatnak, akkor nem teljesen ismeretlen előtted a Biblia) hogy Dávid akart templomot építeni Istennek, de Isten azt mondta neki, hogy mert vér tapad a kezéhez ezért nem ő, hanem a fia Salamon fog házat építeni Istennek. Ez így is lett. Dávid nem haragudott ezért és mindent megtett, hogy a fia sikerrel járjon, támogatta őt.

Üdv: Bea

2011. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

10:01


Nem tudom hol olvastad, hogy Isten azt mondta Dávidnak, hogy azért ne építsen templomot, mert vér tapad a kezéhez, ilyet nem ír a Biblia. Sault azért nem ölte meg két alkalommal sem, mert az Úr felkentje volt, nem a tíz parancsolat miatt. A Saul halálhírét vivőt is felkoncoltatta, Úriást is megölette (közvetetten)a saját katonáját, de Izraellel is többször harcban állt, rengeteg izraelit is megölt. Ez nekem furcsa, Isten az Ószövetség-ben tömegmészárlásokra buzdít, majd az Újszövetségben önkéntes kínhalálra "küldi" a keresztényeket (keresztényüldözés). Miért ez az ellentmondás?

2011. aug. 6. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!