Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes III. könyve, XIX....

Mózes III. könyve, XIX. Rész,31. sorának pontos megfogalmazását valaki meg tudná nekem mondani, akinek van kéznél Bibliája?

Figyelt kérdés

Neten elég sok változatát találtam meg és nem tudom, hogy melyik a jó.


pl. "Ne menjetek ígézőkhöz, és a jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek."


vagy: "Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátlanokká teszitek magatokat velük. Én, az Úr, vagyok a ti Istenetek"


de még ilyet is láttam: "Ne térjetek varázsláshoz, se jövendőmondóktól valamit ne tudakozzatok, nehogy megfertőztessetek általok. Én vagyok a ti uratok Istenetek."


Vagy ezek mind helyesek?


2011. aug. 9. 01:59
 1/4 yuda ***** válasza:
Elolvastam, mind helyes. Tartalmilag arra vonatkozik, ne akarj természetfeletti kinyilatkoztatást, információt venni más forrásból, csak és kizárólag az Úrtól, mert a többi megfertőzi a lelked.
2011. aug. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 9. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértve az előttem szólóval, azzal kiegészíteném, hogy konkrétan itt a mindenfajta okkultizmus, mágiával kapcsolatos tevékenységek, a jóslás minden formája (csillagjóslás, tenyérjóslás, horoszkóp stb.), halottidézés, szellemidézés stb.-vel kapcsolatos tilalomról van szó. Isten azért tiltotta meg ezeket, mert az emberek gonosz szellemi lényekkel kerülnek kapcsolatba az ilyen tevékenységeken keresztül. Ezek a lények bizonyos korlátozott mértékig ismerhetik a jövőt, de a legtöbb esetben közönséges csalásról és manipulációról van szó a részükről, a céljuk a pusztítás, rombolás, és félelem létrehozása az emberekben.
2011. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Thank you!
2011. aug. 9. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!