Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt aki gyakorolja a...

Van itt aki gyakorolja a belső vagy szemlélődő imát?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy mire jutott az aki foglalkozik ilyesmivel. Esetleg milyen megtapasztalások történtek. Ugyanígy érdekel a Jézus-ima is ami az Orosz egyházban divat.
2011. aug. 26. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az milyen?
2011. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Az orosz Jézus imát nem ismerem, meditálni szoktam, amit belső, szemlélődő imának is leírhatnánk. Nagyon is jó eredményei vannak, ami a lélek megvilágosodását illeti. És te, kérdező?

tisztelettel,

Freya

2011. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A belső ima nagyjából úgy néz ki hogy valaki naponta kétszer elvonul fél órára, kényelmesen elhelyezkedik és félhangosan vagy magában mondogatja azt hogy Maranatha (Jöjj el, Urunk). Közben igyekszik küzdeni a szórakozottság ellen. Állítólag aki sokáig csinálja az egyre közelebb fog jutni Istenhez, állítólag a teljes egyesülésig is el lehet így jutni. Türelmesebb, kitartóbb lesz.

A buddhisták is gyakorolnak hasonló meditációkat.


Itt van egy link ahol sok cikk van a belső imáról:

[link]


A belső imát szerzetesek már nagyon régóta gyakorolják. Keresztes Szent János és Avilai Teréz sokat írtak erről.


Freya:

Az orosz Jézus imáról itt van egy leírás:

[link]


A lélek megvilágosodásáról lehet valami konkrétabbat tudni? Vagy te mit gondolsz hogy nálad mi változott ettől?


Én néhány hónapja próbálkozom a belső imával és a Jézus-imával is. Azóta talán türelmesebb vagyok, de ezt így nehéz megmondani. Azt hiszem segít abban hogy az Istenhez való viszonyom javuljon, vagyis hogy több szeretetet érzek Iránta. De nem vagyok biztos benne hogy ha nem végezném a belső imát nem történne ez akkor is így.

2011. aug. 29. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Én Anthony De Mello Awereness cdímű könyvét, vagy a youtubon megtalálható előadássorozatát javaslom. A könyveinek többségét lefordították magyarra, talán ezt is, nem tudom, milyen címen.


Nagyon nehéz a megfoghatatlanról beszélni. Én a tudatosság elmélyítését gyakorlom, és Jézus beszédei teljesen megnyíltak a számomra. Nem egyszerűen csak az értelmem számára, absztrakt módon, hiszen úgy könnyű megérteni őket, hanem ráismerésként, belső élményként.


Egy kicsit megértettem a belső énemet, egy kicsit Jézust is. Azt, hogy mit is jelent az, hogy Isten képére lettünk formálva. A világot is másként látom. Úgy is mondhatnám: az igazság szabaddá tesz. Az illúzióidon át tudsz látni és le tudod dobni őket.


Amikor vallásos módon közelítesz Istenhez, azt hiszed, valamit még el kell érned, meg kell tenned,hozzá kell adnod a személyiségedhez, ami nincs benned. Holott pont fordítva van: le kell vetned valamit. Az illúzióidat, amik fogságban tartanak.


Persze néha visszaeső vagyok, de alapvetően megváltozott a világra való rálátásom ettől.

Örülök, hogy neked is jó tapasztalatod van a saját belső imádról. Bár a szemlélődés szerintem nem egész ez, de nagyon érdekes amit írsz.

2011. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ezt leírtad, örülök hogy neked is jó tapasztalataid vannak és meg tudtad erősíteni hogy van értelme ennek az imaformának.


"Én a tudatosság elmélyítését gyakorlom, és Jézus beszédei teljesen megnyíltak a számomra. "


A tudatosság elmélyítését hogyan gyakorlod?

Egyébként én is észrevettem mostanában magamon hogy egyes igéket ha lassan de határozottan kimondok akkor mintha a Szentlélek betöltene. (Furcsa borzongásszerű érzés)

2011. aug. 30. 09:28
 6/11 pelgrim ***** válasza:
Sokat foglalkoztam efféle dolgokkal, nem csak az imával, úgy gondolom nagyjából értem e dolgok mechanizmusát de a gyakorlása eddig sajnos kitartás hiányában csak kevesebb sikerrel járt. De még nem adtam fel, még mindig próbálkozom abban a reményben, hogy egyszer valahonnan elég erős biztatást, bátorítást kapok, hogy végbe tudjam vinni.
2011. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, tudatosság elmélyítésén első lépésként a hétköznapi tudatosságot értem. A misztikusok mind megegyeznek abban, hogy mi a világot nem úgy látjuk, ahogy van, hanem a saját "szemüvegünkön" keresztül. Ha valaki nekünk szimpatikus, az korántsem jelenti azt hogy az illető mindenkinek az, csupán megfelel a mi "listánknak".


Tehát az első lépés az a tudatosság felé, hogy figyelem magamat. Nem értékelem, nem naplót írok a gondolataimról és széppé hazudom ami belül van, hanem csak FIGYELEM, értékelés nélkül. (ez nagyon nehéz, az önítélet vagy az önmentegetés gyakran beindul)


Második lépésként nem csak magamat, hanem a környezetemet figyelem úgy, mint egy kívülálló. Nem értékelek, megfigyelek. Ez a gyakorlat azért fontos, mert a szentírást is úgy érdemes olvasni, hogy nem színezi el a "meggyőződésem" ami a teljes megértés ellensége.


Meggyőződésünket, hitünket a tények tükrében megvizsgálni, ez a legnehezebb dolog. De ettől lesz a hit nem vakhit, hanem igazi meggyőződés, azaz megbizonyosodás.


Következő fontos dolog igazi önmagunk megtalálása, azaz annak a tudatosítása, ki is végzi a megfigyelést. Merthogy az egót a belső énünktől el kell tudni választani ahhoz, hogy megértsük, ki is viselkedik egy adott helyzetben és ki az aki értékel.


Van még a demello féle négylépéses módszer a negatív érzések (harag, meg nem bocsátás, bűntudat, félelem stb)azonosítására és likvidálására, ez is azért fontos, mert a hit útjába állnak, és elszínezik a hitünket. Ezért van olyan sok embernek annyira naiv isten-képe, mert a gyermekként elképzelt mikulástól képtelenek elszakadni. Nyilván nem butaságból, hanem egyfajta lelki igényből. Ha az igény megszűnik, akkor végre föl is nőhetünk.


A végeredmény mindenképpen az, hogy a tökéletes szabadság szemszögéből tudsz cselekedni. És ez krisztusi életmód.


Remélem nem volt túl zavaros, amit írtam.

Tisztelettel,

FReya

2011. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Freya: Köszönöm a választ. Érdekes és azt hiszem értem amit mondasz, majd meg is próbálom a gyakorlatba is átvinni.


"Ezért van olyan sok embernek annyira naiv isten-képe, mert a gyermekként elképzelt mikulástól képtelenek elszakadni."


Ez alatt mit értesz? Milyen tulajdonságaira gondolsz Istennek? Szerintem pont a gyerekeknek szokott jó Istenképük lenni, és a felnőtteké torzul el később.

2011. szept. 6. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha egy gyermek az apjától függ, az természetes. De ha egy felnőtt nem képes leválni apukáról, az baj. Isten valóban mennyei Atyánk, de néztem szerin fel kell nőni és nem azt kérdezni magunktól, mit tehet Isten értünk, hanem mit tehetünk mi Istenért.


Modok egy példát. Drága nagynéném nagyon vallásos. Ha véletlenül odaég a rántás vagy kifut a bableves, meg van győződve róla, hogy az a sátán manipulációja. Ha elutazom, Jézus vérének oltalmába ajánlja a hévet, a metrót és a távolsági buszt is.

Én nem hiszem, hogy sátán a hívők bablevesének bojkottálásával foglalkozik, és sohasem imádkozom közlekedési biztonságért, hanem átadom magam Istennek és élem az életemet. "Legyen meg a te akaratod!" Ez ez én imám már régóta. Nem kérném Istent, hogy különbséget tegyen velem, és az ÉN hévemért vagy vonatomért nem fogok imádkozni, mert akkor minden vonatért imádkozhatnék, hiszem embertársaim utaznak azon is.


Számomra az a mikulás-istenképről való leválás,amikor valaki megérti az egységet. Nincs személyes megváltás, egyház és Jézus van. Mi vagyunk, emberek testvérek a Krisztusban, együtt. Nincs én anyukám, te anyukád, hanem mi vagyunk.


FReya

2011. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ha véletlenül odaég a rántás vagy kifut a bableves, meg van győződve róla, hogy az a sátán manipulációja. Ha elutazom, Jézus vérének oltalmába ajánlja a hévet, a metrót és a távolsági buszt is."


Így már értem hogy mire gondolsz, de szerintem nyugodtan kérhetjük Isten segítségét a kis dolgokban is. Én például szoktam kérni segítséget a közlekedéshez és úgy érzem hogy erre szükség is van, mert elég gyakran próbálnak mások közlekedési eszközzel meggyilkolni az utcán :)

Ha Isten tényleg olyan nagyon szeret minket akkor valószínűleg nem fog megsértődni mondjuk amiatt ha azt kérem Tőle hogy mondjuk ne késsek el valahonnan.


De abban igazad van hogy ha valaki bablevest akar készíteni akkor figyeljen oda hogy ne fusson ki :) És ha figyelmetlen volt és hagyta kifutni akkor ne kenje a dolgot a patásra, szegénynek van elég a számláján már így is :)

2011. szept. 8. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!