Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvalósítható ez a cél?...

Megvalósítható ez a cél? Magyar lelkészként Amerikában?

Figyelt kérdés

Mi szükséges ahhoz, hogy egy magyar hittudományi egyetemen végző leendő lelkész Amerikában végezze teendőit?

Nem a felsőfokú nyelvvizsga kérdésére gondolok... :)

Hanem ez megvalósítható egyáltalán?


2011. aug. 31. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, szerintem bőven :) Elmész egy jenki gyülibe és elkezdesz szolgálni :)
2011. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak kint magyar gyülekezetek is (pl. Clevelandben, New Jerseyben, Miamiban), bár ezek fogyatkozóban vannak. De oda lehet menni lelkésznek. Bár szerintem nem újoncokat szoktak küldeni.
2011. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tyler913 ***** válasza:
Megvalosithato,miert is ne?A kerdes csak az,hogy magyar vagy amerikai gyulekezetre gondoltal.Ha utobbi,akkor elobb kint is vegezned kell szeminariumot,ill. fel kell szenteljenek odaat is,ha jol tudom.Magyar gyulekezetben viszont elvileg lehetne szolgalni az itthon szerzett kepesiteseddel,mar csak kell talalnod egy gyulit,ami alkalmazna.Bar nem hinnem,hogy csak ugy odavesznek,ha nem ismersz senkit Amerikaban.Jo lenne,ha ki tudnal menni par honapra,megismerkedni az ottani gyulekezetekkel,es tapogatozni a temaban.
2011. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Kérdező, ha Bíró Ferkó vagy, írj privit, mert rég beszéltünk! Ha nem ő vagy, akkor bocs az offért.
2011. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!