Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, számotokra mit jelent...

Hívők, számotokra mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
"Élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus."
2011. szept. 8. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hogy nem a saját céljaim az elsőek,hanem Krisztus céljai.
2011. szept. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sághegyi Csaba ***** válasza:
88%
Jézus sokat beszélt arról, hogy aki meg akarja menteni életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti őérte, az megtalálja azt. Erről beszél itt Pál is. Feladta egóját, leszállt élete trónjáról, átadva azt Krisztusnak. Pál önmagát halottnak nyilvánította önmaga számára.
2011. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


A hit csak akkor válik döntővé, mikor a megigazító Krisztust befogadja. A Krisztus-hit az a "hely", ahol az ember Istennel találkozik. Csak ebben az élő, tehát szeretetben tevékeny hitben válik valósággá életünkben a megigazítás. Ide nem ér fel a magunk érdemét hajhászó törvényeskedés, sőt eltereli az a figyelmet Krisztusról.

Erről szól ez a rész, amit ez a gondolat zár le.


Üdv. Péter

2011. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan ismerem az ide vonatkozó bibliai részt. :-) Én arra vagyok kíváncsi,hogy neked személyesen, a saját életedben mit jelent ez a mondat. Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még.
2011. szept. 9. 09:44
 5/12 eric_one ***** válasza:
87%

Egy új fordítás így fordítja ezt az idézetet a Gal. 2:20-ból


"Ezért többé ez már nem is az én életem, hanem Krisztusé, aki bennem él. Ezt az életet ugyanis, amelyet most testben élek, az Isten Fiába vetett hit által élem, aki annyira szeretett engem, hogy önmagát adta értem."


Számomra ez azt jelenti hogy Krisztus Szelleme bennem él, átadom a vezetést az életem minden területén, tehát valóban Úrrá teszem az életem felett. Isten dicsőségére próbálok cselekedni, az Úr akaratát keresem a döntéseimben is. Mindezt hit által és szeretetből, tudván hogy mindkettő Isten ajándéka. Persze ezt Pál apostol teljességgel kijelenthette magáról, én csak annyit mondanák hogy az én életemben ez egy folyamat, néha megújulásra is szükségem van. Pál ebben számomra is példakép, mint a hit egyik hőse.

2011. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 yuda ***** válasza:
100%

Hívővé válás lépései a megtérés és a vízbemerítkezés- többit most nem taglalom.

Vízbemerítkezéskor az óember(régi, bűnös természetünk) hit által meghal, hogy fel is támadjon, mint új teremtés.

Vízbemerítkezéskor Jézus halálába , eltemetkezésébe és feltámadásába merítkezünk be hit által.

Ezért élek már többé nem én (vagyis a régi énemet halálra adtam, amely a bűnt követte) hanem új természetet, (krisztusi természetet ) kaptam azáltal, hogy Jézust befogadtam a szívembe- így már ő él bennem- feltéve persze, ha hitben járok.

Aki bűnökben él megtérés, keresztség után- benne nem a krisztus él, hanem a régi természet.

Meg kell tehát halni (hit által lehetséges) , hogy élhesd az új életed, amit Jézus szívedbe fogadása által megtehetsz.

Aki pedig meghalt, nem élheti tovább ugyanazt az életet, mint előtte, különben mi értelme?!

Meghalt a bűn számára, meghalt a világi értékek számára, hogy istennek éljen egy új életet: tiszta, szent, becsületes, erkölcsös életet-és ne a maga akaratát keresse tovább, hanem azét, aki elhívta: a Krisztusét!

2011. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhet még. eric_one,kérdezhetek valamit? Mióta megtértél, neked könnyebb egy erkölcsösebb életet élni? És hogy állsz a szeretettel?
2011. szept. 9. 19:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam néha olvasni szentmisén. Mielőtt fellépek a szószékre, szoktam kérni Istent, hogy "ne én szóljak, hanem Te szólj általam!" Olyankor lelkileg teljesen átformál Isten, szinte eggyé válunk. Ilyenkor mindig nagyon jól szokott sikerülni az olvasás. Amikor viszont önelégült módon készülök fel, akkor általában csak hebegek-habogok.
2011. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A gyűrűk urához meg annyit, hogy az író, Tolkien mélyen hívő katolikus volt. Amit tudott,a Bibliából tanulta. Az hogy le tudta írni mesébe foglalva, egyszerűen, hogy a hozzád hasonlók is megértsék, nem jelenti azt hogy jobb, mint az eredeti. Csak érthetőbb a tömegeknek.
2011. szept. 11. 22:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Írj egy privát emailt és akkor szívesen megírom neked a választ. Ez szerintem kicsit érzékeny téma úgyhogy nem szeretném itt leírni mert a nem hívők félreértenék.
2011. szept. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!