Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan nagy baj egy...

Miért olyan nagy baj egy vallásos iskolában, hogy fel merem vállalni a hitemet?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jómagam római katolikus vagyok, de egy evangélikus gimnáziumba járok. (Ne értsétek félre, a kérdésem nem az említett felekezetekre vonatkozik!)

Az a probléma, hogy bár hozzánk elvileg csak megkeresztelt, vallásos embereket vesznek fel, akik a beiratkozásukkal elfogadják, hogy nálunk keresztény szellemben folyik az oktatás/nevelés, az én osztályom tagjai mégis nyíltan felvállalják, hogy nem hisznek Istenben.

Már ez is éppen elég nagy probléma, mert nemigen értem, hogy ha nem hisznek, miért kellett ilyen iskolába iratkozniuk, de rendben van, az ő dolguk. Csakhogy nálunk (nem csak az osztályomban, hanem az egész iskolában) azokra meresztenek nagy szemeket, azokat nézik le a diákok, akik hisznek Istenben, s ezt fel is merik vállalni, mint pl. én.

Volt olyan, hogy olyan medált viseltem, amin Jézus Krisztus volt, vagy épp egy-egy szituációban megvallottam a hitemet, ők pedig ezért kinevettek, ostobának néztek... a szekálódások állandó célpontja vagyok!

Persze, tudom én, hogy a korosztályomban már dívik hinni vagy vallási életet gyakorolni, de azt gondoltam, hogy legalább a vallásos iskolában toleránsabbak az emberek... hogy legalább ott nem kell "szégyenkeznem" a hitem miatt.

Mit gondoltok, mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel? A vallásomat semmiképpen sem szeretném megtagadni, de annak sem örülök, hogy kibeszélnek és kiközösítenek. :S


16/L


2011. szept. 11. 19:29
 1/9 A kérdező kommentje:
*már nem dívik
2011. szept. 11. 19:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az evangélikus gimnáziumból kinéznek az ateisták a katolikus hited miatt? Mivé lesz a világ!

Én inkább valami "rosszhírű", liberális belvárosi gimnáziumba mentem volna a helyedben. Ennél rosszabbul nem járhatsz.

2011. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm is ilyen evangélikus suliba jár - iszik, bulizik, nem hisz istenben, nem jár templomba, de a legtöbb ismerőse sem. Van amikor elég durva dolgokat csinál... Hát a mai világban nem sokaknak számít már tényleg a hit, és ez egy bizonyos szinten szomorú, bár én magam sem vagyok hívő.
2011. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetnek egy ezerszer is ismerős idézet: " Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek." Ez jusson eszedbe minden alkalommal, ha a hited miatt bármilyen téren hátrányba kerülsz.


Ennyi idősen még én sem értem meg a hitre. Szintén római katolikusnak kereszteltek, de nem neveltek vallásosan. Az a természetes érdeklődés megvolt bennem, de az a valódi, mély hit, és az Isten iránti teljes bizalom 18 éves koromban alakult csak ki.


Azért írtam ezt le, hogy rávilágítsak: talán a társaid sem elég érettek még. Abban a korban vagytok, amikor megismeritek a világot, és azt hiszitek, mindent tudtok róla, hogy mindent tökéletesen leírnak a törvények és elméletek, de a leglényegesebb kérdésekre ezek sem adnak választ. Amíg pedig ezeket nem ismerjük, semmit sem tudunk.


A statisztikák azt mutatják, hogy a vallásos iskolába járó, vagy egyáltalán vallásos szemmelben nevelt emberek nagyobb része később megtagadja a hitét. A hiba sajnos az oktatásban van, és abban, hogy ezt mindenki tudja, ennek ellenére nem változtatnak a módszereken, és továbbra is megfélemlítésen alapul a gyerekek hitoktatása. Ennek pedig egyenes következménye a lázadás, amit éppen a társaid csinálnak. A tolerancia meg nem vallás, hanem intelligencia kérdése, aminek ez alapján a társaid eléggé híján vannak. 12 éves korom óta hordok egy aranykeresztet a nyakamban, de még sosem kerültem miatta kellemetlen helyzetbe. Aztán lehet, hogy csak túl normális emberek közt voltam...


Jézus bizony tudott valamit, mikor azt mondta, tartsd oda a másik orcádat is. Sokszor ugyanis az a legjobb visszavágás, ha nem vágsz vissza.

2011. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
20:17-es, igazán köszönöm! :) Sokat segítettél, főleg az eszembe juttatott idézetekkel. Ezentúl majd ezek lebegnek a szemeim előtt. :)
2011. szept. 11. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Például a városban, ahol lakom, három gimnázium van, ebből kettő katolikus, egy református kézen van. Nem igazán tudom, hogy hova iratkozhattam volna máshova, ezzel a diákok túlnyomó többsége így van.
2011. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk sok más iskola van a környéken (az adott városban is). És ha már keresztény iskolába "kényszerülnek", legalább fogadnák el az ottani emberek hitét és értékrendjét, nem...? Ez olyan, mintha én elmennék egy állami iskolába, s mindenkit elkezdenék gúnyolni, aki nem hisz Istenben (más kérdés, hogy az egyáltalán nem lenne keresztény emberhez méltó viselkedés)... :S
2011. szept. 11. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon felekezeti iskolába jártam, mint amibe te is, és hozzánk nem csak megkeresztelteket vettek fel, bár nagyon is fontosnak tartották, hogy van megkeresztelve, és minek. Én ateista voltam akkoriban, ma már pogány vagyok, bár ezt nem hangoztattam, és vannak nagyon jó barátaim akik katolikusok, evangélikusok vagy reformátusok. (Mondjuk a miénk művészeti szakközép is)


Szerintem az osztálytársaid ostobák, ha emiatt néznek ki. Tudtommal vallásszabadság van, s neked ugyanúgy jogod van hinni, mint nekik nem.

2011. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a normális a keresztényeket mindig is üldözni fogják. Innen tudod hogy jó úton jársz :) Nálunk otthon a szüleimnél igazi vallásüldözés van. A felnőtt nővérem még ma is titokban kénytelen templomba járni.

De van egy ismerősöm aki a buszon imádkozott magában (ez ugye nem látszott rajta) amikor egy részeg hajléktalan azt mondta neki hogy "Minek imádkozol, Jahve szajhája? Úgysincs semmi értelme."

Szerintem is fontos hogy imádkozz azokért akik szekálnak, már csak azért is mert így tudsz a legkönnyebben megbocsátani nekik.

2011. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!