Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted mikor kezdődnek...

Szerinted mikor kezdődnek betöltekezmi a próféciák?

Figyelt kérdés
Ahogy a Bibliabol kéne következtetned.
2011. szept. 17. 14:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy te is irónia néven írsz. :)

Én úgy értettem, hogy ironikus hangnemben mondom hogy "Alig várom".

2011. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 18. 15:34
 23/24 anonim ***** válasza:

"szerintem nem lesz ilyen, vagy csak még sokkal késöbb. de jó lenne elöre tudni, el szeretném mulatni a spórolt pénzem"


Látod te még világi vagy. Aki Jézus eljövetelét várja, az utolsó pillanatban sem gondolja azt, hogy de sok vagyonom itt hagyom. Nem véletlen rengeteg példabeszéd arra vonatkozott, hogy oszd szét minden vagyonod és kövess engem. Tehát még a saját gyermeked és barátaid sem szabad sajnálni az utolsó napon. Erre is van egy példabeszéd...

2011. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!


Egyes próféciák már "betöltekeztek", a soron következőknek pedig küszöbön áll a beteljesedésük. Az Izrael számára kijelölt ünnepi naptár, az eljövendő dolgok isteni sablonja, ezekből lehet a legkönnyebben kikövetkeztetni hogy hol tartunk az Isten üdvrendjében. Ez az ünnepi naptár a III. Mózes 23-ik fejezetében van. Ez a naptár a földművelés köré épül, úgy van megtervezve Istentől, hogy a vetési, és a begyűjtési munkákhoz igazodik.

Hét kijelölt idő van megadva Izraelnek, hogy megtartsák.


1.: Az Úr páskája.


1Kor 5:7 "...mert hiszen a mi húsvéti bárányunk, a Krisztus, megáldoztatott értünk."

A páskaáldozat Krisztusban teljesedett be a kereszten.


2.: Kovásztalan kenyerek ünnepe. A páska másnapján kezdődött egyhetes ünnep. Jézus a keresztrefeszítése előtti napon evett a tanítványaival kovásztalan kenyeret, amit a saját testével azonosított. A kovásztalan kenyér nem romlik meg, mint ahogy Jézus teste sem látott rothadást a sírban.


3.: Az első kéve (az első gyümölcs= első zsenge)


1Kor 15:22 "Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképpen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.

1Kor 15:23 Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután akik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor."

Krisztus feltámadásával beteljesedett az első kéve ünnepe.


4. Hetek ünnepe, vagyis a pünkösd.

Apcs 2:1 "És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egy akarattal együtt valának..."

A pünkösd a gyülekezet születésnapja, a Mózes könyvében a búza aratásának ideje. Jelenleg ebben az időszakban tartunk, amikoris a nemzetek learatása lassan a végéhez közeledik.


5. Az emlékeztető kürtölés.


1Kor 15:52 "Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk."

Ez az első feltámadás, és az egyház elragadtása lesz a földről.

Jóel 2:1 "Fújjátok a kürtöt a Sionon, és rivalgjatok az én szent hegyemen! Rémüljenek meg e föld minden lakói; mert eljő az Úrnak napja; mert közel van [az]."

Lejár a nemzetekre kiszabott aratási időszak, és az Úr Izraellel fog foglalkozni:

Jer 30:7 "Jaj! mert nagy az a nap annyira, hogy nincs hozzá hasonló; és háborúság ideje az Jákóbon; de megszabadul abból!" Izraelt nyomorgatni fogják a nemzetek.


6. Az engesztelés napja.

Ez a bűnbánat időszaka Izraelben, megkellet sanyargatnia magát a népnek Isten előtt böjttel. A jövőben ez a nagy nyomorúság három és fél éve lesz, ami által Izraelt újra beviszi Isten az Önmagával való közösségbe. Szomorú és megalázó időszak lesz Izrael számára.

Zak 12:10 "A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, akit átszegeztek, és siratják őt, amint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, amint keseregnek az elsőszülött után."Zak 13:1 "Azon a napon kútfő fakad a Dávid házának és Jeruzsálem lakosainak a bűn és tisztátalanság ellen."


7. A sátoros ünnep.


Ez az ünnep arra emlékezteti Izraelt, hogy Isten hozta ki őket Egyiptomból. Faágakból készített sátrakban kellett lakniuk. Ez az örökkévalóság előtti végső állomás lesz, Krisztus ezer éves birodalmára mutat előre..


A dolognak summája, mindezeket hallván, ez: a soron következő esemény az Isten üdvrendjében, a gyülekezet elragadtatása és az első feltámadás, amikor csak azok támadnak fel új testben, akik Krisztusban aludtak el, akik pedig élnek, azok átváltoznak, és az Úr elé ragadtatnak. Ennek az eseménynek a közelségét a zsidó nép sorsában megnyilvánuló jelekből lehet kikövetkeztetni:


1. Vissza kell térniük a földjükre a zsidóknak:

Ezékiel 36:24 "És fölveszlek titeket a pogányok közül, s egybegyűjtelek titeket minden tartományból, és beviszlek titeket a ti földetekre.

Ezékiel 39:23 És megtudják a pogányok, hogy az ő vétke miatt vitetett fogságra Izrael háza, mivelhogy elpártolt tőlem, s én elrejtettem orcámat tőle; azért adtam őt ellenségei kezébe, és hullottak el fegyver miatt mindnyájan.

Ezékiel 39:27 Mikor visszahozom őket a népek közül, és egybegyűjtöm őket ellenségeik földjeiről, akkor megszentelem magamat bennük sok nép szeme láttára."


2. Nagyobb üldözésnek kell még jönnie Izraelre.

Dániel 12:1 "És abban az időben felkél Mihály, a nagy fejedelem, aki a te néped fiaiért áll, mert nyomorúságos idő lesz, amilyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig. És abban az időben megszabadul a te néped; aki csak beírva találtatik a könyvben."


Ez a vers Izrael szorongattatásainak a végső felvonásaira vonatkozik, de jelenleg is egyre jobban fokozódik a zsidóüldözés a világban, amely a fokmérője az idők jeleinek, amikor Isten az Izraelt érő fenyegetés és agresszió miatt, kénytelen lesz beavatkozni a zsidók oldalán a történelem menetébe, az egyházat pedig evakuálja a földről.

2011. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!