Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olaszország északi vagy déli...

Olaszország északi vagy déli része?

Figyelt kérdés

Eddig szinte mindenhol azt hallottam, hogy északon kevésbé vallásosak, mint délen.

De most egy padovai ismerősöm azt mondta, hogy szerinte éppen fordítva van, északon nagyobb a vallásosok aránya.

Lehet, hogy ő mond hülyeséget, de mégiscsak ő az olasz, szóval nem tudom, kissé elbizonytalanodtam.


2011. szept. 21. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ház ez nem ilyen jobban vagy kevésbé. (Amúgy semmi sem ilyen.)


Délen sokan (sokkal többen) hagyomány tisztelőek, és ez igaz a vallásra is. De ezt a hagyomány tisztelet feltűnő liberálisoknak és amúgy is összemossák (számukra össze is mosódik) hogy ez a vallásosság ("arányával").


Amúgy hogy tud az USA-ban nagyobb a minden vasárnap templomba járok aránya mint bár mely Európai Uniós országban.

2011. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat, csak egy jó példa arra, mit és hogyan lehet egy tényezőre szűkítve teljesen félre érthetővé tenni.
2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!