Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki/kik számítanak felebarátnak?

Ki/kik számítanak felebarátnak?

Figyelt kérdés
Mit mond a biblia?
2011. szept. 21. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden ember a felebarátodnak számít.
2011. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lukács ev.-ban azt olvastam, hogy aki segít rajtunk (idegen) az számít felebarátnak.
2011. szept. 21. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. De hidd el nekem, hogy minden emberre vonatkozik. "Viseljétek el egymást szeretettel". Jézus nem akarta, hogy ellenségeskedjünk, azért minden embert felebaráttá tett. :)
2011. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jézustól:"Halljad Izrael,az Úr ami Istenünk,egy Úr és szeresd az Urat a te Istenedet teljes szívedből,teljes lelkedből,teljes elmédből és teljes erődből.Szeresd felebarátodat mint magadat!Nincsen más ezeknél nagyobb parancsolat.Szeressétek ellenségeiteket és Imádkozzatok azokért akik üldöznek titeket,hogy legyetek mennyei Atyátok fiai ,aki felhozza napját gonoszokra és jókra és esőt ad igazaknak és hamisaknak.Mert ha azokat szeretitek akik titeket szeretnek mi a jutalmatok?

Nem ugyanezt teszik -e a vámszedők is?És ha csak atyátokfiait köszöntitek mennyivel tesztek többet másoknál?Nem ugyanezt teszik -e a pogányok is?Ti azért legyetek tökéletesek ,mint ahogy mennyei atyátok tökéletes."

2011. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Lukács ev.-ban azt olvastam, hogy aki segít rajtunk (idegen) az számít felebarátnak."


Annak a példabeszédnek nem az volt a lényege hogy az a felebarát aki segít hanem hogy az is lehet felebarát aki idegen. Csak ezt annak idején a hallgató közönség nagyon nehezen tudta csak megemészteni hogy nem csak Isten választott népe a felebarát, ezért Jézus olyan példabeszédet választott ahol nyilvánvalóvá válik hogy egy idegen nép tagja is lehet jobb mint egy izraelita.

De ahogy a többiek mondták mindenki felebarát, Hitler, Sztálin, Marylin Manson és Osama Bin-Laden is. :)

2011. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 yuda ***** válasza:

Nem tudom, de én is úgy értelmezem ezt a történetet ahogy te, vagyis igazából az a felebarátod, aki jót tesz veled. Aki rosszat tesz az pedig ellenséged. Idegen is lehet, de ez szerintem egyremegy.

Jó hozzád és kész. Lehet szóban, cselekedetben...Sokféleképpen segíthet rajtad-helyzettől függ.

Mindazáltal valaki írta, hogy a mi hozzáállásunk, feladatunk viszont egyaránt jónak kell lennünk mindenkihez- Istenhez hasonlítva, aki esőt ad mind az igazakra, mind a gonoszokra és felhozza mindkettő csoportra a napját. Legyünk olyanok, mint Ő -erre buzdít.

Tegyünk jót az ellenségeinkkel is

2011. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!